A6 C7 bardzo niewygodne?

Re: A6 C7 bardzo niewygodne?

Postprzez szmug » 2017-03-02, 18:04

Piotruś napisał(a):Mii akurat nie udało się znaleźć sprężyny, która miałaby po jednym pasku barwnym koloru białego i zielonego (oś tylna) ale skoro Ty taki wyszukałeś to w kolejnej rubryce masz odpowiednie kody wyposażenia wskazujące na tym zawieszeń przynależnych do danej sprężyny :
1BA = Pakiet zawiesz. komfortowe
1BR = Zawieszenie i amortyzatory w wyposaż. na złe drogi
1BV = Pakiet zawiesz. komfortowe podwozie-
0YM = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru: 11
0YM = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru: 11
0YL = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru: 10
0YK = Klasa masy pojazdu os przednia >> zakres mas: 10
0YJ = Klasa masy pojazdu os przednia >> zakres mas: 9
0YH = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru: 1ba:496--519 1br:496--519 1be:520--544
0YG = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru: 1ba:473--495 1br:473--495 1be:496--519
0YF = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru: 1245-1299kg

Jeżeli z przodu jest po jednym pasku białym i pomarańczowym, to wskazuje na zawieszenia komfortowe (1BA) bez obniżonego podwozia


Z tyłu szary i zielony (myślałem dobrze a źle napisałem ;-) )
Wychodzi na to że jest to zawieszenie komfortowe ( BA ), dobrze że nie kupiłem s line :-)

Panowie bardzo dziękuje wszystkim za pomoc, poczekam do zimy i kupię zimówki 97H zobaczymy czy coś się zmieni
szmug
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2016-12-02, 21:50
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.00 CLAA 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2011
Imię: Dawid

Re: A6 C7 bardzo niewygodne?

Postprzez marekpili » 2017-03-02, 19:14

MOJE OPONY

GOOD YEAR
YOKOHAMA
Załączniki
GOOD YEAR 2.jpg
GOOD YEAR 1.jpg
YOKOHAMA ETYKIETA.jpg
Avatar użytkownika
marekpili
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2015-05-13, 20:27
Lokalizacja: Podkarpacie
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.00 CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2013
Imię: Marek

Re: A6 C7 bardzo niewygodne?

Postprzez marekpili » 2017-03-11, 18:34

marekpili napisał(a):Kolego upominam Cię po raz ostatni, bo zabawa z Tobą "w kotka i myszkę" zaczyna mnie drażnić.
Przy następnej próbie spamu po prostu dostaniesz bana bez kolejnych ostrzeżeń. Twój wybór na co się zdecydujesz.
Piotruś.


Przepraszam chciałem pomóc koledze. nie wierzył w moje słowa.
Już więcej nie będę.
Nie miałem wiedzy o linkach, jak znikło próbowałem poprawić :oops: .
Pozdrowienia miłego weekendu.
Avatar użytkownika
marekpili
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2015-05-13, 20:27
Lokalizacja: Podkarpacie
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.00 CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2013
Imię: Marek

Re: A6 C7 bardzo niewygodne?

Postprzez Piotruś » 2017-03-11, 19:21

Spoko luz :-D .
Szacun za zrozumienie ;) . Też przepraszam - na zgodę :mrgreen:
<luzik>
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C7 bardzo niewygodne?

Postprzez szmug » 2017-03-11, 23:16

Skoro chłopaki odkopaliście to zdecydowałem się na zakup innych opon dokładnie : Goodyear Efficientgrip Performance 225/55 R17 97 W,
poprzednie to : Uniroyal Rainsport 3 225/55 R17 101 Y XL

Różnica jest gigantyczna ! Auto dla mnie trzyma się tak samo (na zakrętach trochę bardziej auto wygina na boki - lekko odczuwalne, lecz prędkość ,,przelotowa'' identyczna) na prostej (nawet przy prędkościach 200+) auto jest pewniejsze tak jak by bardziej komunikatywne - ciężko opisać. Największa różnica jest natomiast w komforcie, na poprzednich oponach mój podjazd do domu (kostka) był odczuwalny na tych nie czuć nic, jazda po dziurach przestała być uciążliwa (wcześniej z powodu twardości auta plastiki wewnątrz potrafiły trzasnąć, teraz jest absolutna cisza). Różnica jest również w głośności (poprzednie 72db nowe 68db) - robiłem test na podstawie radia ( przy prędkości 70km/h stare opony zagłuszałem głośnością 7-8 nowe 3-4 :) ). Z tego wynika że opony pirelli na zimę/uniroyal mają gigantyczny wpływ na komfort. A to wszystko dzięki koledze który pożyczył mi swoje 19 z A6 C6 i jeździło się na nich IDENTYCZNIE jak na moich 17 :-o . Nigdy bym nie przypuszczał że opona ma taki wpływ na auto, zrozumiałbym poprawę komfortu o 10% ale naprawdę jest to różnica praktycznie 100%. Dzięki chłopaki za rozwianie wszystkich wątpliwości, teraz naprawdę cieszy I TO BARDZO mnie jazda moim Audi :mrgreen: Pozdrawiam
szmug
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2016-12-02, 21:50
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.00 CLAA 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2011
Imię: Dawid

Re: A6 C7 bardzo niewygodne?

Postprzez mwx » 2017-03-13, 14:49

Nowa opona ma ogromne znaczenie - guma jest bardziej sprężysta, pochłania więcej nierówności, tłumi, ładnie pachnie :mrgreen:
Dlatego polecałem Ci zmniejszyć ciśnienie, bo to daje efekt delikatnie zbliżony do nowej gumy, choć oczywiście pogarsza przyczepność, spalanie i przyspiesza zużycie. To samo dotyczy metalowo-gumowych elementów zawieszenia - może nie być luzów, ale stara guma sztywnieje i pogarsza komfort/przyczepność.

Oczywiście inna konstrukcja samej opony (wzmacniana vs nie wzmacniana) też ma duże znaczenie - kupiłem sobie nowe opony ZR 18 i szlag mnie na nie trafia. Jestem chory jak mam zmienić wygodne zimowe 17 na te letnie kamienie.
If it's got wheels, wings or tits - it's gonna give you problems.
Avatar użytkownika
mwx
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2014-07-03, 18:28
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Maciej

Re: A6 C7 bardzo niewygodne?

Postprzez szmug » 2017-03-13, 19:09

mwx napisał(a):Nowa opona ma ogromne znaczenie - guma jest bardziej sprężysta, pochłania więcej nierówności, tłumi, ładnie pachnie :mrgreen:
Dlatego polecałem Ci zmniejszyć ciśnienie, bo to daje efekt delikatnie zbliżony do nowej gumy, choć oczywiście pogarsza przyczepność, spalanie i przyspiesza zużycie. To samo dotyczy metalowo-gumowych elementów zawieszenia - może nie być luzów, ale stara guma sztywnieje i pogarsza komfort/przyczepność.

Oczywiście inna konstrukcja samej opony (wzmacniana vs nie wzmacniana) też ma duże znaczenie - kupiłem sobie nowe opony ZR 18 i szlag mnie na nie trafia. Jestem chory jak mam zmienić wygodne zimowe 17 na te letnie kamienie.


Tylko że moje ,,stare'' opony mają rok i ok 10tys km, więc zużytymi ich na pewno nazwać nie można. Na nowych oponkach nie mam potrzeby zmniejszania ciśnienia gdyż jeździ się idealnie, nie czuje każdej nawet najmniejszej nierówności - pochłania tyle na ile się nastawiałem przed zakupem :) I teraz mogę powiedzieć że a6 c7 jest wygodniejsze od passata cc 8-)
szmug
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2016-12-02, 21:50
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.00 CLAA 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2011
Imię: Dawid

Poprzednia strona

Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości