audi a6 c6 2.4 LPG a diesel 2.0 lub 2.7

Czyli wszystko to co nie powinno się znaleźć w Dziale Technicznym.

audi a6 c6 2.4 LPG a diesel 2.0 lub 2.7

Postprzez Matifcb » 2017-07-11, 17:53

Witam, zdecydowalem sie na A6 C6. Myslalem tylko o lpg do 2.4 i wiem o kosztach eksploatacji i wadach tego silnika ( kolektor i rozrzad). Niestety nie ma zbyt duzo ofert 2.4 a auto ma byc na pare lat w przod i stad mysle czy moze nie diesla ?

raporty spalania :

2.4 V6 24V 177KM 13,2 L 27,5 zł

2.0 TDI 140KM 7,3 L 30,4 zł

2.7 V6 TDI 180KM 8,3 L 34,5 zł

różnice jak widać sa 4-7 zl. Wiadomo ze w najblizszych latach gaz raczej podrozeje, ropa pewnie tez pojdzie do gory. Patrzac na te roznice przy zakupie instalacji z wyzszej polki do 4000 zl to na kazdych 100km zarabiajac te 6zl srednio zwroci mi sie to dopiero po niecalych 70 000km. Co sprawia, że zaczynam myśleć o dieslu też.

Zakladam temat aby raz podyskutowac na temat diesla ktorego kompletnie nie znam. Ofert jest o wiele wiecej porownujac 2.4 do silnikow diesla ( celuje w wersje tylko bogato wyposazone).

Czy koszty eksploatacji diesla sa duzo wyzsze niz benzyny z lpg ? wiem ze w dieslu trzeba wziac pod uwage filtr czastek stalych ( nie wiem jak rozrzad i co tam sie psuje ) w benzynie 2.4 kolektor i rozrzad to chyba najwieksze bolaczki.


Co o tym myslicie ? kombi kupie jak mi sie rodzina powiekszy i mam jeszcze czas poczytac i pomyslec nad wyborem!

z góry dziekuje za dyskusje :)
Matifcb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2015-07-18, 15:46
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AML 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Mati

Re: audi a6 c6 2.4 LPG a diesel 2.0 lub 2.7

Postprzez Piotruś » 2017-07-11, 22:20

Jeżeli koniecznie musi być C6 znam tylko jedno rozwiązanie Twoich rozterek - poliftowy diesel 2.7 lub 3.0 .
Nie są idealne ale w porównaniu do produkcji przedliftowej można śmiało powiedzieć, że to całkiem inne auta od wyprodukowaneych wcześniej, w latach 2004 - 2008.
Pamiętaj jednak, że zużycie paliwa w CCCO nie jest najdroższym kosztem eksploatacyjnym. W razie większej awarii cena naprawy może skutecznie skruszyć misterny plan wstępnie zakładanych kosztów eksploatacji.

Jeżeli nie musi być A6 przemyśl Skodę Superb lub Octavię. Samochody z innej bajki ale koszty ich utrzymania również.
W razie kolejnych pytań stoję do dyspozycji.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: audi a6 c6 2.4 LPG a diesel 2.0 lub 2.7

Postprzez Matifcb » 2017-07-11, 22:55

mądrego to az milo poczytac,pokazales mi jeden szczegol ktorego nie wzialem pod uwage. Przy takiej klasie premium jednak spalanie to tak jak pisalem ledwo 4000zl przez nawet 3 lata czyli okolo 50 000 km mojego przebiegu tak mysle. Czy warto ? moze lepiej kupic faktryucznie najbardziej bezawaryjna mozliwosc bo wystarczy 1 naprawa czegos i koszta w spalaniu sa juz takie same.
Tylko co czytam to kazdy silnik ma cos ;/ ten to ten tamto. Kwestia policzenia tylko kosztow napraw tych wad. Benzyna kolektor i rozrzad to z robota czeka mnie na przestrzeni paru lat uzytkowania napewno ustertki a w benzynie to 8000 z robota bedzie trzeba liczyc bo juz sa rozne patenty na to. Ale w dislu jest chyba dtogi filtr czestek stalych, choc czytalem na forum ze sa werje bez i ludzie nawet chipuja je.

czy aby dla mnie osobiscie az taki 2.7 diesel potrzebny do miasta ? jednak do pracy blisko 2.5 km bez korkow raczej. Market tez do 2km. Jednak bede mial to auto jak dzieciak sie urodzi czyli wszystkie wyjazdy poza miasto a w miescie albo narzeczonej albo sam to juz musze kombi swoje brac. Czy diesle 2.7 sa najmniej awaryjne ? ile kosztuje rozrzad kompeltny ? gdfzies czytalem ze 1000 zl i wierzyc mi sie nie chce ?

fajnie ze odpisujesz a nie marudzisz ze jak baba ciagle niezdecydowany jestem :) pozdro

aha i jeszcze jedno. Jednak w srodku skody mi sie kompletnie nie podobaja a audi to dla mnie klasa wyzej :( bmw nie chce jezdzic i tak naprawde duzo nie zostaje. Insigne Opel mnie na chwile zainteresowal i to by bylo na tyle :)
Matifcb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2015-07-18, 15:46
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AML 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Mati


Powrót do Na luzie - "Motoryzacyjnie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości