C7 2,0 tdi Pierwsze audi- proszę o ocenę

C7 2,0 tdi Pierwsze audi- proszę o ocenę

Postprzez tuumk » 2016-05-30, 19:03

witam,
przymierzam sie wlasnie do zakupu pierwszego auta z rodziny audi
moge poprosic fachowcow z forum o ocene na goraco takiego ogloszenia?
z tego co wiem auto mialo przy serwisie w 2014 wymieniana sonde lambda i zgloszony jakis wyciek oleju
przy serwisie na 60.000 w 2016 nie ma juz info o wycieku czy innych usterkach
http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-lim-2-0-tdi-177km-multitronic-ID4p3KS6.html#43a682dc71
tuumk
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-05-30, 18:58
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.00 CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: tuumk

Re: C7 2,0 tdi Pierwsze audi- proszę o ocenę

Postprzez Piotruś » 2016-05-31, 07:01

Tuumk, uważam, że wybrałeś najbezpieczniejszą formę zakupu auta.
Rocznik jest świeży, sprzedaje dealer a ogłoszenie nosi cechy profesjonalnej czyli (przynajmniej w teorii) prawnie zobowiązującej oferty handlowej.
Cena też raczej z górnej półki, daleko odstająca od niektórych "życiowych okazji", jakich na Allegro bez liku, więc tym bardziej zakup powinien być udany.

Nie znam firmy Świtoń-Paczkowski więc ABSOLUTNIE NICZEGO NIE SUGERUJĘ, ale nauczony wieloma własnymi przykrymi doświadczeniami (ostatni przykład klik : dealer-audi-z-kalisza-ignaszak-ostrzegam-t4740.html )
proponowałbym Ci podejść do sprawy z ogromnym dystansem i nie łapać się na teoretycznie bezwarunkową rzetelność kupiecką dealera, tylko dodatkowo go sprawdzić na wszystkie możliwe sposoby, czyli przede wszystkim :
- upewnić się czy w danych pojazdu (to nie całkiem to samo co historia serwisowa, gdyż kryją się w innej zakładce) nie wyświetlają się jakiekolwiek uwagi chociażby właśnie o nieuprawnionym tuningu sterownika ECU czy inne okoliczności wykluczające programy lojalnościowe producenta
- upewnić się czy historia serwisowa nie zawiera żadnych niepokojących wpisów
- pomimo tego, że sprzedaje dealer (chociaż nie jest to do końca pewne ze względu na wskazanie kontaktu do aktualnego użytkownika i tutaj też może kryć się jakiś haczyk choć może to być też zaleta a nie wada), prooponuję wykonanie nader uszczegółowionych oględzin z natury z udziałem niezależnego profesjonalisty

Kupowałem dla siebie, a tym bardziej wielu ludziom pomagałem w zakupie używanego AUDI bezpośrednio od dealera (zarówno w PL jak i w DE) i na podstawie tego doświadczenia zawsze powtarza się jedna prawidłowość, że dla uczciwych sprzedawców wizyta "zewnętrznego czepliwego intruza" ;-) nie stanowi jakiejkolwiek przeszkody w dobiciu targów, zaś problemy i przeszkody piętrzą jedynie ci, którzy za wszelką cenę boją się odkrycia "drugiego dna" ... .

Reasumując - jeżeli tylko wskazane autko jest dla Ciebie interesujące to chyba warto się nim zainteresować ale "zimna krew i wolne ruchy" są jak najbardziej pożądane.

Życzę powodzenia i jestem oogromnie ciekawy jak się ta sprawa dalej potoczy, dlatego liczę, że będziesz się na bieżąco "chwalił" postępami w sprawie :] <luzik>
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: C7 2,0 tdi Pierwsze audi- proszę o ocenę

Postprzez tuumk » 2016-05-31, 08:29

szczerze mowiac niepokoi mnie ten wyciek.... co prawda sprawa w serwisie ma status zakonczony...
a i w jaki sposob moge zweryfikowac czy auto nadal ma gwarancje?
tuumk
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-05-30, 18:58
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.00 CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: tuumk

Re: C7 2,0 tdi Pierwsze audi- proszę o ocenę

Postprzez lyngso » 2016-06-02, 13:20

Witam

Jeśli chodzi o tego dealera, to mogę polecić.
Kupiłem u nich 2 auta i nie było z nimi żadnych problemów.
Gwarancję możesz sprawdzić w salonie po wpisaniu VIN do systemu. Nie ma nigdzie w książce serwisowej ale jest adnotacja w systemie Audi.
Wszelkiego rodzaju wątpliwości zgłaszaj w momencie kupna auta, serwis usunie wszystkie usterki za darmo jeśli to auto jest oferowane z placu samochodów używanych.
W moim przypadku tak było.
Zgadzam się z Piotrusiem, że cena nie jest okazyjna ale może zaprocentować tym, że auto jest w dobrym stanie.
Może telefon do sprzedawcy podany jest dlatego, że przed oficjalnym wstawieniem na plac, cena tego auta jest niższa.
Generalnie jest tak, ze przed wstawieniem na plac te auta są dokładnie sprawdzane i usterki usuwane. Moja obecna miała wymienianą przednią szybę z tytułu odprysku.
Panowie nie robili problemu z oględzinami i nie czarowali na temat aut. Spokojnie możesz przyjść jak sugeruje Piotruś z niezależnym profesjonalistą i zadawać mnóstwo pytań.
A co do tej dodatkowej gwarancji, to zapewniam, ze działa w 100%. Sam korzystałem i nie było problemu.
Emocje na wodzy, chłodne oko i powodzenia w zakupie, a potem z radości z jazdy :)

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: C7 2,0 tdi Pierwsze audi- proszę o ocenę

Postprzez tuumk » 2016-06-04, 13:25

auto kupione, co prawda nie jest bezposrednio od dealera tylko od pracownika dealera ale ma gwarancje jeszcze 2 laata co jest dla mnie wazne
przykro ze faktury vat nie dostalem :cry:
od dekady jezdzilem toyotami mam nadzieje na "dobra zmiane" :)
tuumk
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-05-30, 18:58
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.00 CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: tuumk

Re: C7 2,0 tdi Pierwsze audi- proszę o ocenę

Postprzez lyngso » 2016-06-04, 16:49

Witam

Gratulacje i szerokości.
Nie porównuj do Toyoty, bo to nie ta klasa. Różnice będziesz widział im dłużej będziesz jeździł.
Generalnie te auta miały 5 lat albo 100k więc Tobie zostało, albo 2, albo 40k w zależności co będzie szybciej.

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: C7 2,0 tdi Pierwsze audi- proszę o ocenę

Postprzez moto-zakup » 2016-06-06, 12:43

Z pewnością odczujesz tą ''dobrą zmianę'' :> szerokości.
Przeglądy/inspekcje Audi A6 przed zakupem - Szczegóły
Avatar użytkownika
moto-zakup
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2015-03-14, 17:04
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2010
Imię: Dominik


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości