Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez wojcian » 2015-06-24, 17:51

wojcian
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-06-24, 16:36
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez Piotruś » 2015-06-24, 20:39

Wojcian, wolałbym nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków ale może warto uwzględnić kilka faktów (raczej)obiektywnych.

Po pierwsze w ani jednym ogłoszeniu nie widnieje klarowna informacja o bezwypadkowości, chociaż mobile.de udostępnia taka opcję "do odhaczenia".
Fakt faktem - autoryzowani dealerzy Audi niechętnie wykorzystują opcję (dupochron taki) pomimo tego, że auta istotnie są bezwypadkowe.

Po drugie w treści większości z wwym. ogłoszeń znajdujemy formułki typu:

- Dieses Angebot ist unverbindlich und freibleibend. Zwischenverkauf und Irrtümer vorbehalten.
- Änderungen, Zwischenverkauf und Irrtümer vorbehalten!
- Fahrzeug war ein Mietfahrzeug (auto z wypożyczalni)

co w ujęciu praktycznym oznacza, że mi by się nie chciało tam nawet dzwonić i próbować ustalać jakiekolwiek fakty ... :-x .

Podsumowując moje osobiste doświadczenie podpowiada żeby przywołane oferty omijać szerokim łukiem pomimo programu Select, bo to nie jest wcale równoznaczne z nieograniczonymi prawami normalnej gwarancji fabrycznej.
Z drugiej strony nie chciałbym zasiewać nieuzasadnionego defetyzmu lecz nie mam wątpliwości, że dobre Audi kostet Geld, zaś w powyższych przykładach asekuracyjne formułki sprzedających, wraz z "atrakcyjnymi" cenami sugerują, że oferowany towar nie jest w pełni wartościowy.
Ale ja jestem przewrażliwiony, zmanierowany i wyjątkowo bezkompromisowy w zakupach używek, dlatego wszystko co napisałem, pomimo chęci pomocy, traktuj z duuużym dystansem. Bardziej w kategorii wymiany myśli niż konkretnych wskazówek, bo dopóki nie zadzwonisz, nie dopytasz o fakty i nie pojedziesz na osobiste oględziny - wszystko pozostanie w sferze spekulacji.

Powodzenia :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez wojcian » 2015-06-24, 21:16

Naturalnie ze nie pojadę w ciemno. Ale słyszałem że dilerzy większych dzwonów nie naprawiają szczególnie jak jest to w programie selekt.U mnie w Belgi w w okolicach listopad -pażdziernik-grudzien,BMW ma promocję na program selekt- 4 lata gwarancji. Obejmuje wszystko .Poza tym myślę że takie drobne stłuczki potrafią zrobić profesjonalnie, za takie zatajenie w Niemczech drogo się płaći .
wojcian
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-06-24, 16:36
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez Piotruś » 2015-06-24, 21:35

wojcian napisał(a):Ale słyszałem że dilerzy większych dzwonów nie naprawiają szczególnie jak jest to w programie selekt.

Wydaje mi się, że to kwestia osobistych priorytetów. Ja akurat zdecydowanie bardziej wolałbym zapłacić np. 35000 EUR za auto całkowicie bezwypadkowe niż 30 tysiaków za auto POKOLIZYJNE (bo takie całkiem drobne stłuczki raczej wcale nie wpływają na ceny transakcyjne, moim zdaniem).
Jednak liczą się nie tylko naprawy blacharsko-lakiernicze ale też FAKTYCZNA historia samochodu. Niby przeciętne 30 tyś.km. nie jest dużo ale według mnie - właśnie te początkowe kilometry stanowią o ogólnej kondycji zespołu napędowego przez całe życie auta, a samochody z wypożyczalni raczej nie wróżą dobrze na przyszłość. Widuję takie rodzynki praktycznie na co dzień i czasem godzinami się zastanawiam jakim trzeba być debilem i prostakiem żeby aż tak ukrzywdzić auta na tak krótkim dystansie. Naturalnie nie ma co generalizować ale ogólny obraz pojazdów serwisowych, po wypożyczalni i tym podobnych rodzyneczków przedstawia się fatalnie.

wojcian napisał(a):Poza tym myślę że takie drobne stłuczki potrafią zrobić profesjonalnie, za takie zatajenie w Niemczech drogo się płaći .

Ale ja wcale nie sugeruję, ze sprzedawcy z przedstawionych przez Ciebie ogłoszeń zamiarują cokolwiek zatajać. Póki co nie zawierają w swoich ogłoszeniach całej prawdy zastępując ją kilkoma utartymi "regułkami prawnymi". I teraz jest czas wyczekiwania - albo jakiś jeleń złapie się w sidła mimo wszystko (raczej nie będzie to Niemiec), albo odpowiadając na kolejne pytania potencjalny klient odpuści.
Tak ja to widzę ... <luzik> .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez wojcian » 2015-06-25, 10:12

Ale czy bedziesz miał pewność ,że za 35000 auto będzie bezwypadkowe.
wojcian
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-06-24, 16:36
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez Piotruś » 2015-06-25, 20:14

wojcian napisał(a):Ale czy bedziesz miał pewność ,że za 35000 auto będzie bezwypadkowe.

Oczywiście, ze nie ... ale za to mam pewność, że z ledwo roczną A6'tką za 30 tyś. EUR coś jest (lub było) nie tak.
Naturalnie nie mówimy tu o ciężkich przypadkach z rodzaju przysłowiowej wiaty przystankowej, szafy skręconej o 100 tyś.km., czy o topielcu zatopionym powyżej linii dachu, ale na 30 tysi w DE wycenia się mojego 1,5 rocznego Superba, więc całkiem "czyste", roczne A6 w tej cenie jest po prostu unmyglich.

Na sprawę patrzę też przez aspekt kwoty do wydania, bo dla mnie 30 tysi EUR stanowi potężną kupę kasy, wiec lokując taki majątek w samochodzie chciałbym aby absolutnie wszystko było jak funkiel-nówka nieśmigana, a nie żeby męczyła mnie natrętnie nawracająca świadomość, że moje auto wcześniej służyło w wypożyczalni albo było ciężko katowaną demówką. No tak po prostu mam i dlatego od pierwszego posta wypowiadam się aż tak sceptycznie ... .
Bardzo bym się cieszył gdyby do naszej rozmowy wkroczył ktoś, najlepiej z innym punktem widzenia i twardymi argumentami przeciwnymi do moich, dla równowagi :-P ... .

<luzik>
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez lyngso » 2015-06-26, 18:27

Witam

Pokazałem te linki koledze z Niemiec i zapytałem co o tym sądzi.
Powiedział mi, że to normalne, bo większość tych aut jest polizingowa z lizingiem na rok, a potem wracają do sprzedawcy.
Są też auta od pracowników grupy VAG, którzy mogą takie auto z upustem wziąć w lizing co roku. Chodzi o to, aby podtrzymac sprzedaż.
Wg niego te auta są w dobrym stanie technicznym, a większość z nich dostaje gwarancję od sprzedawcy, jeśli nie mają gwarancji VAG.
Istnieje też grupa aut, które pochodzą od instytucji rządowych i które też wracają do Audi. Nie był do końca pewny ale moga mieć maksymalnie 2 litrowe silniki.
Tyle wyjasnienia od obywatela niemieckiego :)

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez wojcian » 2015-06-28, 18:23

To wynika z tego że można się tym zainteresować ,wybiorę oferty w granicy 32/35tyś podzwonię czy aktualne i wybiorę się na parę dni z ojcem bo zna dobrze niemiecki(30lat mieszka w austri).Chodzi mi o to aby kupić auto bez żądnych przygód,nie chcę z pół darmo ,wolę dać więcej ale za pewny model,
wojcian
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-06-24, 16:36
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez Piotruś » 2015-06-28, 20:28

lyngso napisał(a):Pokazałem te linki koledze z Niemiec i zapytałem co o tym sądzi.
Powiedział mi, że to normalne, bo większość tych aut jest polizingowa z lizingiem na rok, a potem wracają do sprzedawcy.
Są też auta od pracowników grupy VAG, którzy mogą takie auto z upustem wziąć w lizing co roku. Chodzi o to, aby podtrzymac sprzedaż.
Wg niego te auta są w dobrym stanie technicznym, a większość z nich dostaje gwarancję od sprzedawcy, jeśli nie mają gwarancji VAG.
Istnieje też grupa aut, które pochodzą od instytucji rządowych i które też wracają do Audi. Nie był do końca pewny ale moga mieć maksymalnie 2 litrowe silniki.
Tyle wyjasnienia od obywatela niemieckiego :)


Lyngso, a czy ten Twój tajemniczy obywatel niemiecki mógłby się jakoś uwiarygodnić :shock: :?: :?:
Bo póki co za cholerę nie domyka mi się budżet .. :roll: .

Realna wartość transakcyjna egzemplarzy przedstawionych przez Kolegę wojcian, gdy opuszczały bramy salonów, wynosiła co najmniej 50000 EUR .

Gdyby zatem przyjąć wyprzedaż "pracowniczą" cenę minimalną (choć to dużo na wyrost) można określi na poziomie 40 tyś EUR.
Kto zatem sponsoruje "brakujące" 10000 EUR :?: :!:

Jeszcze gorzej wychodzą mi rachunki za leeasing lub długterminowy wynajem. Otóż w Niemczech przeciętna rata za samochód tej klasy kształtuje się na poziomie 300 - 350 EUR miesięcznie, chociaż bez większego problemu wskazałbym Ci możliwość wynajmu takiego auta za ok. 200 EUR/m-c (przy zachowaniu jakiegośtam reżimu maksymalnego przebiegu ale tak jest wszędzie).

Powiedz nam lyngso, kto po roku użytkowania pośpiesznie wyzbywa się takiej rzekomo idealnej A6-tki, skoro wraz z ratami, a nawet opłatą inicjacyjną otrzymał nie więcej niż 8000 EUR, ale cenę wywoławczą wyznacza na 30000, czyli o ok. 12000 EUR za mało :-o :-o :?: :?:
Też jakiś tajemniczy sponsor czy może jednak Twój niemiecki obywatel nie do końca przemyślał temat <mysli> <mysli> :?:

Na koniec dodam, że zostając przy mobile.de - na chwilę obecną nie znalazłem ANI JEDNEJ OFERTY, która przynajmniej pozornie wyglądałaby na godną jakiejkolwiek uwagi, co zresztą wcale mnie nie dziwi, bo moim zdaniem nikt normalny nie pozbywa się po roku auta za 60% wartości rezydualnej, bo takiego spadku wartości po 12 miesiącach nie notuje chyba nawet Renault vel Sratis, a co dopiero rozchwytywane na całym świecie Audi A6 TDi ... ;) .

Wojcian, Tobie proponuję skorzystać z usług lokalnego dealera Audi, który sam wyszuka dla Ciebie najlepszą ofertę z rynku AT i/lub DE, a przedstawione tutaj oferty mogą Ci posłużyć co najwyżej jako rewelacyjna karta przetargowa w negocjacjach cenowych, ale nie jako realne oferty godne poświecenia uwagi ... .

Jeśli poszukując samochodu chcesz korzystać z internetu, to zapomnij o mobile.de, a wejdź sobie na oficjalną stronę Audi w Gebrauchtwageny.
Masz tam zakładki: Gebrauchtwagenboerse, Werkdienstwagen, Jahreswwagen als Mitarbeiter i tak dalej ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez wojcian » 2015-06-28, 23:05

Piotruś, dzieki za rady ,na oficjelnej stronie Audi belgia,takie roczniki nie schodzą poniżej 36000tys,to też jest warte zainteresowania.Dla mnie im tańsza oferta tym bardziej podejrzliwa.
wojcian
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-06-24, 16:36
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez lyngso » 2015-06-29, 07:48

Witam

Piotruś nie chciałem sprowokować aż tak wielkiego wybuchu u Ciebie ;). Przepraszam :)
Ten mój "tajemniczy" kolega jak to nazwałeś, nie posiada niestety żadnych faktur, umów leassingowych, tudzież innych tego typu dokumentów aby rozwiać Twoje wątpliwości.

Przeczytałem ten post i też miałem co do tego podejrzenia. Ponieważ pracuję z Niemcami więc pokazałem ogłoszenie jednemu z nich i był bardzo zdziwiony ceną. Nie umiał mi jednak odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak tanio.
Zapytaliśmy więc naszego kolegi który ma większe doświadczenie jeśli chodzi o auta używane i on potwierdził, że to jest możliwe.
Powiedział coś o programie który jest w Niemczech i dotyczy instytucji rządowych. Jest to dotowane z budżetu Niemieckiego. Auta nie mogą mieć większy silników jak 2.0 i nie mogą być używane dłużej niż 2 lata. Jak to faktycznie działa, nie mam pojęcia ale coś takiego istnieje.
Nie wiem jakie są obniżki pracownicze ale w Polsce w grupie VW mają po 15% i do tego można dodać np promocję z końca roku powiedzmy 12% i razem można pojechać z ceną 27% tylko znowu nie mam na to żadnych dowodów.

Swoje auto też kupiłeś bardzo atrakcyjnie ale jak zaznaczyłeś nie jest to miarodajne, ponieważ pracujesz w branży motoryzacyjnej i cena była ceną dla Ciebie.

Jako przykład podam moje nowe auto które nabyłem przed świętami wielkanocnymi od dealera Audi. Na gotowo wyszło mnie 164k. Nowe z wyposażeniem takim jak posiadam wg cennika Audi 258k. Auto w momencie zamówienia było w Niemczech 02.2015, a rok produkcji 09.2013.
Uwzględniając zarobek dealera myślę, że moje auto kręciło się w okolicach 34-35k EUR dla dealera.
Jako ciekawostkę dodam, że moje auto jeździło w instytucji rządowej w Bawarii. Dane wzięte z Briefu mojego samochodu :)

Nie wiem jakie mechanizmy są używane w Niemczech, nie mam na ten temat wiedzy.
Swój post napisałem jako ciekawostkę ale faktycznie nie popartą żadnymi twardymi dowodami rozwiewającymi wszelkie wątpliwości.

Mając forumową wiedzę na temat rynku samochodów używanych w Polsce, bardziej byłbym skłonny do przejechania się do Niemiec i obejrzenia danego egzemplarza tam niż oglądanie samochodu z alledrogo z komentarzem "Niemiec płakał jak sprzedawał" :)

W Niemczech sprzedaż samochodów używanych jest obłożona bardziej rygorystycznie niż w Polsce. Jeżeli wałek zostanie udowodniony takiemu sprzedawcy, to czekają go bardzo niemiłe konsekwencje prawne.
Zaznaczam, że i na tą teorię nie mam twardych dowodów. Jest to kolejna ciekawostka zasłyszana od kogoś kto trudni się amatorsko sprowadzaniem samochodów, a potwierdzona przez moich kolegów w pracy. Zaznaczyli jednak, że wałki się zdarzają ale to raczej domena Turków, którzy kombinują z fikcyjnymi sprzedażami.

Skoro potrafimy nieraz jeździć po Polsce w poszukiwaniu naszego wymarzonego auta, to taki jednorazowy wypad do Niemiec i ocenienie stanu rzeczy na miejscu będzie chyba lepszy niż teoretyczne rozważania i snucie teorii jak to się ma do rzeczywistości :)
Mieszkamy w EU więc dziś taki wyjazd to tak jak pojechać nad morze ze Śląska ;) A rozmawiamy przecież o kupnie prawie nowego A6....
Może mi jest łatwiej, bo do granicy w linii prostej mam 60km

Oczywiście, że zgadzam się z Tobą Piotrze, że w takich wypadkach czujność i bycie podejrzliwym jest jak najbardziej wskazana bo wszyscy doskonale wiemy jak takie okazje potem mogą się odbijać na budżecie i zdrowiu potencjalnego nabywcy...

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez jmm » 2015-06-29, 10:25

W bmw wygląda to tak, że duże wypożyczalnie biorą auta na pół roku, oddają i biorą następne. A do pl to potem trafia jako auto po pracownikach bmw ;)
'99 Audi A6 Avant 2.8 quattro Tiptronic Advance
'98 Audi A3 1.8 20V Ambiente
'85 Audi Coupe quattro 2.2
Avatar użytkownika
jmm
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 2013-07-08, 21:07
Lokalizacja: Włocławek
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 APR 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999
Imię: Kuba

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez Piotruś » 2015-07-06, 09:13

Hejka,

lyngso napisał(a):Piotruś nie chciałem sprowokować aż tak wielkiego wybuchu u Ciebie . Przepraszam

Spoko - spoko :lol: . Nie ma żadnej spinki i ogólnie luźna guma :-P :] ... .

Dyskusja (przynajmniej mi) bardzo się podoba.

lyngso napisał(a):Ten mój "tajemniczy" kolega jak to nazwałeś, nie posiada niestety żadnych faktur, umów leassingowych, tudzież innych tego typu dokumentów aby rozwiać Twoje wątpliwości.

Eeee no bez jaj ... . Przecież nie oczekiwałem jakichkolwiek "osobistych" dokumentów, ale (troszkę tylko) liczyłem na "jakieś" porównywalne oferty nie tylko samochodów ale przykładowo reklam bankowych choć troszkę wspierające poglądy przedstawione przez "niemieckiego obywatela".

lyngso napisał(a):Nie wiem jakie są obniżki pracownicze ale w Polsce w grupie VW mają po 15% i do tego można dodać np promocję z końca roku powiedzmy 12% i razem można pojechać z ceną 27% tylko znowu nie mam na to żadnych dowodów.

Ale ja się z tym zgadzam, co zresztą sam "wyliczyłem" powyżej, no ale umówmy się, że 20-25% to jednak wciąż nie jest 40%, a nawet więcej ... .
I podkreślam do znudzenia, że aktualnie na mobile.de nie ma ANI JEDNEJ rocznej A6'tki 2.0TDi, która (moim zdaniem) choć wstępnie byłaby godna jakiejkolwiek uwagi i choć trochę odzwierciedlała faktyczną wartość takiego auta :-x ... . No taki lajf po prostu i znak czasów ... .
Zresztą mnie to wcale nie dziwi, ponieważ godne Jahreswageny najzwyczajniej nie trafiają do żadnych ogłoszeń, tylko są wyrywane na pniu przez znajomych królika. Jak w DE tak i w PL, bez większych różnic ... .

lyngso napisał(a):Swoje auto też kupiłeś bardzo atrakcyjnie ale jak zaznaczyłeś nie jest to miarodajne, ponieważ pracujesz w branży motoryzacyjnej i cena była ceną dla Ciebie.

Oczywiście, że tak. Tylko, że przypadki takie jak ja są niesłychanie incydentalne i wcale nie jest tak, że swojego taniej kupionego Superba byłbym teraz gotowy sprzedać za kwotę pomniejszoną adekwatnie do wysokości wyrwanego rabatu.
No i jestem jeszcze zasadniczo w 100% przekonany, że gdyby życie (lub nawet zwykła fanaberia/zachcianka) zmusiłoby mnie do pozbycia się swojego auta, to raczej tez nie trafiłoby w żadne ogłoszenia, tylko "rozeszłoby się" do kilku dni po współpracujących dealerach lub ich "satelitach".
Nawet ubezpieczyciel nie mógł wyjść ze zdziwienia gdy się okazało, że po roku "straciłem" na aucie tylko 7 tysięcy PLN w stosunku do ceny nabycia, bo przeciętnie są to kwoty parokrotnie wyższe ... . Ze zwykłej ciekawości zrobiłem wycenę w DE i się okazało, że tam ta Skoda jest warta jeszcze więcej niż w PL i też nie ma najmniejszego problemu ze sprzedażą wyraźnie powyżej 30 tysi EUR :!:

Zatem, tym bardziej, nawet gdybym miał się opierać tylko na przykładzie własnego auta, to skoro dobry (w sensie, że czysty formalnie oraz technicznie),
roczny Superb znacząco/wyraźnie przekracza 30 tysi EUR (realnie jest to 32 - 33000), tym bardziej Audi A6 po prostu MUSI kosztować dużo-dużo więcej !!

lyngso napisał(a):Jako przykład podam moje nowe auto które nabyłem przed świętami wielkanocnymi od dealera Audi. Na gotowo wyszło mnie 164k. Nowe z wyposażeniem takim jak posiadam wg cennika Audi 258k. Auto w momencie zamówienia było w Niemczech 02.2015, a rok produkcji 09.2013.Uwzględniając zarobek dealera myślę, że moje auto kręciło się w okolicach 34-35k EUR dla dealera.

No właśnie, czyli WYRAŹNIE więcej od 30000, na które wskazywał w podlinkowanych ogłoszeniach Kolega Wojcian .
I Twoje auto "rocznikowo jest dwuletnie", a nie jak większość wwym. ogłoszeń "niecałłoroczne", bo wtedy byłbyś "zmuszony" uiścić o kilka tysiaków EUR więcej. Wszystko mi się zgadza, a dupa do nocnika pasuje idealnie.
Za darmo w dzisiejszych czasach nie ma po prostu nic dobrego, co i Twój przykład wyraźnie potwierdza ... .

lyngso napisał(a):W Niemczech sprzedaż samochodów używanych jest obłożona bardziej rygorystycznie niż w Polsce. Jeżeli wałek zostanie udowodniony takiemu sprzedawcy, to czekają go bardzo niemiłe konsekwencje prawne.

I właśnie z tego powodu jednym z najważniejszych argumentów przeciwnych ogłoszeniom wskazanych przez autora topiku było wskazanie, że w treści opisu ewidentnie "brakuje" mi kilku nader istotnych elementów, za to pojawiają się standardowe formułki-dupochrony, że oferta jest frajblajbend, że mogą być schriebfahlery, że to wszystko tylko taki przykład ale detale należy uzgadniać osobiście i inne wybiegi.

Wszystkiego Dobrego <luzik>

PS:
Ciekawe jak tam Wojcian i jego zakupy. Mógłby się odezwać ... <mysli> , co nie ?
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez lyngso » 2015-07-13, 09:12

Witam

Piotruś zgadzam się z Tobą, że dobrego auta nikt za darmo nie odda.
Gdy porównywałem wyposażenie, to tym z linków trochę brakowało do mojego. Dlatego skłonny jestem uwierzyć, że cena jest prawdziwa. Tak jak napisałem, żyjemy w EU więc taki wyjazd do DE i ocenienie stanu faktycznego na miejscu nie powinno stanowić problemu.
Twoje argumenty są logiczne, zresztą lubię czytać Twoje posty, bo najprawdopodobniej nie jednego "zapaleńca" A6 uchroniłeś przed katastrofą finansową.
Uważam, że takim ofertom też należy dać szansę, zweryfikować i samemu wyrobić sobie zdanie na ten temat.
Nieraz jest tak, że żadne argumenty do delikwenta nie trafiają, a potem jest płacz i zgrzytanie zębów.
Osobiście, gdybym kupował auto, to pojechałbym i sprawdził taką ofertę :-)
Każdy może oglądać A6 ale niestety nie wszystkich stać by nim jeździć, taka jest niestety prawda.

Pozdrov

Ps. Miłych wakacji Piotrze :-)
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: Czy te ceny C7 nie są za niskie ?

Postprzez wojcian » 2015-07-13, 15:39

Jestem ,jestem i z uwagą czytam wszystko . Powoli dochodzę do wniosku że auto kupie tu na miejscu w Belgii od dilera Audi ,tylko że oferta audi a6 jest bardzo skromna w porównaniu np do BMW. Jedyny plus to że Belgia jest mała i można w jeden dzien objechac pare ofert w kraju. Generalnie ja nie szukam auta z fajerwerkami ,dla mnie liczy się komfort i cena ,max 35-37 tyś euro. Zastanawiam sie tylko czy sprzedać moje obecne A4b8 tutaj ,czy w kraju.
wojcian
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-06-24, 16:36
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość