Dzwięk diesla

Dzwięk diesla

Postprzez kulpina » 2017-05-19, 18:34

Witam serdecznie, było dobrze ale się popsuło :)
Jakiś czas temu (3 tygodnie) auto zaczęło mi głośniej chodzić, zbagatelizowałem problem lecz potem jak kolega się spytał czy mam diesla czy benzynę to postanowiłem pojechać do mechanika. Byłem u dwóch specjalistów i oboje stwierdzili, że do wymiany łańcuch i napinacz...
Pojechałem od razu do sklepu sprawdzić jak temat wygląda cenowo i tutaj spotkało mnie nie miłe zaskoczenie.
Koszt łańcucha i napinacza to jakieś 300zł, także tym się nie przejąłem, natomiast uświadomili mnie, że jest tak jeszcze jakiś wałek czy coś co kosztuje około 2tys. zł. Rozmawiałem z mechanikami i nikt nie potrafi mi powiedzieć czy owy wałek trzeba wymienić czy tylko łańcuch się poluźnił na napinaczu i trzeba go wymienić. Dodam jeszcze, że w przyszły weekend mam do przejechania około 1,5 tys. km, a nikt nie chce mi do tego czasu naprawić audi i sam nie wiem czy mogę jechać tak czy jest to jakieś duże zagrożenie.
Motor jaki posiadam do 2,0 tfsi, poniżej krótki film jak chodzi mój "diesel" :)
https://www.youtube.com/watch?v=aywZU-n ... e=youtu.be

Powiedzcie mi koledzy czy wymienić sam łańcuch z napinaczem i zobaczyć jaki będzie efekt czy od razu ładować pieniądze w ten jakiś wałek, a szczerze to wolałbym tego uniknąć... Oraz czy mogę w takim stanie jechać w trasę czy nie.

Z góry dziękuje
kulpina
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2016-12-10, 16:39
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 BPJ 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2007
Imię: Sławek

Re: Dzwięk diesla

Postprzez Piotruś » 2017-05-20, 08:35

Przede wszystkim poszukaj prawdziwego fachowca i nie sugeruj się diagnozami sklepikarzy.
Twój silnik jest nadprzeciętnie kapryśny, a do podejrzanych elementów (prócz wałka rozrządu) należy zaliczyć (kosztowny) nastawnik oraz elementy hydrauliki zaworowej (rolkowe dźwignie i hydrosztosy).
Dlatego jakiekolwiek typowanie na chybił-trafił całkowicie mija się z celem, bo lepiej zapłacić dobremu mechanikowi niż pchać worki pieniędzy tylko dlatego, że ktoś tak powiedział albo coś zbagatelizował ... .

Poza tym, przy tak rozległej naprawie warto się zastanowić czy nie byłby już czas na wymianę paska rozrządu z przyległościami żeby nie dublować kosztów niedługim czasie.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Dzwięk diesla

Postprzez kulpina » 2017-05-20, 12:17

Rozrząd wymieniam również..
Byłem u dwóch niby dobrych mechaników, dzisiaj nawet odwiedziłem trzeciego, który robi mi wszystko przy busie i stwierdził też, że mam kupić łańcuch i napinacz i starczy
kulpina
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2016-12-10, 16:39
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 BPJ 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2007
Imię: Sławek

Re: Dzwięk diesla

Postprzez Piotruś » 2017-05-20, 15:12

kulpina napisał(a):Byłem u dwóch niby dobrych mechaników, dzisiaj nawet odwiedziłem trzeciego,

Raczej nierozgarniętych jasnowidzów,wizjonerów i klątwiarzy szamanów ... .
Jak bym tym miszczom nie dał nawet koła dopompować. Ciekawe kto będzie ponosił ewentualne koszty wadliwej "diagnozy" na chybił-trafił :?:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości