Jaka skrzynia do 3.0 TDI?

Jaka skrzynia do 3.0 TDI?

Postprzez MiroOOOO » 2015-06-12, 10:07

Witam jak w temacie czy moze mi ktos doradzic jakie skrzynie sprawdzaja sie w c7 3.0 TDI bo z tego co sie orientuje to jest ich kilka np:
S-tronic
Multitronic
CVT

Czy orientuje sie moze ktos jak z ich awaryjnościa?

Pozdrawiam
MiroOOOO
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2015-05-14, 16:58
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2011
Imię: Miro

Re: Jaka skrzynia do 3.0 TDI?

Postprzez Piotruś » 2015-06-12, 21:24

Szczęśliwie do silników 3.0 TDi nigdy nie montowano multitroników (czyli CVT).

W modelu C7, ze skrzyń automatycznych masz do wyboru S-Troniki oraz Tiptroniki (wyłącznie w najmocniejszych wersjach).
Jedne i drugie mają swoje zalety. Ja osobiście zdecydowanie wolę S-Troniki pomimo tego, że występują tylko ze słabszymi wersjami silnika 3.0TDi.
Oczywiście tiptroniki w C7 też pracują inaczej (nieporównywalnie lepiej) od wersj wcześniejszych (C5 oraz C6) ale ja i tak wolę dwusprzęgłowe S-Troniki.
A dlaczego ... to trudno opisać tak "na sucho" ... ale wystarczy krótka przejażdżka żeby samemu się zorientować 8-) .

Co do awaryjności moim zdaniem nie ma czego się bać ani demonizować. "Jakoś" nie udało mi się zaobserwować ani "podsłyszeć" o wzmożonej awaryjności pomimo internetowych urbanlegend, których lepiej nie będę tutaj nawet powtarzał.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Jaka skrzynia do 3.0 TDI?

Postprzez tomkamin » 2015-10-01, 12:18

Wybory to chyba nie ma :-) Jak słabszy silnik to w C7 jest S-tronic a jak mocniejszy to Tiptronik. Ja mam w swoim Tiptronik (3.0 TDI 320 km) i spisuje się bardzo poprawnie. Może nie zmienia tak szybko S-Tronic ale nie ma się do czego przyczepić - żadnego szarpania - bardzo płynnie działa.

W porównaniu do MB działa lepiej - jest sporo szybszy choć do skrzyni ZF w BMW ciut brakuje.
tomkamin
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2015-06-10, 10:49
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2015

Re: Jaka skrzynia do 3.0 TDI?

Postprzez Piotruś » 2015-10-02, 08:20

Tomkamin, to prawda, że nie da się opisać wrażeń z jazdy 320 PS + tiptronic. Po prostu są cudowne i kosmiczne.

Jednak moim zdaniem warto zwrócić uwagę, że słabsza odmiana 3.0TDi po lifcie urosła do 272 PS, ale przede wszystkim do 580 Nm (w 320 PS jest 650 Nm) powodując, że zależnie od indywidualnych preferencji użytkownika, S-Tronic dla niektórych, może się okazać bardziej kuszący pomimo "papierowo" trochę niższych parametrów.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Jaka skrzynia do 3.0 TDI?

Postprzez aqff » 2015-12-02, 16:33

Padła wyżej informacja, że w c7 3.0 TDi nie była montowana skrzynia multitronic
Piotruś napisał(a):Szczęśliwie do silników 3.0 TDi nigdy nie montowano multitroników (czyli CVT).(...)


Jest to oczywiście nieprawda, w wersjach 3.0 TDi 204 HP z napędem na przód są takie skrzynie
aqff
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2015-12-02, 16:30
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002

Re: Jaka skrzynia do 3.0 TDI?

Postprzez Piotruś » 2015-12-02, 17:40

Brawo aqff, mocne wejście :-D .

Tak, masz rację, rzeczywiście 3.0 TDi 204PS "ośka" była zestawiona z multitronikiem.
Merytorycznie Twoja racja nie podlega żadnej dyskusji, natomiast występowanie takiej konfiguracji w naturze szczęśliwie nie jest zbyt częste i dlatego popełniłem karygodny błąd, za który wszystkich zainteresowanych serdecznie przepraszam.

Technicznie, z mojego punktu widzenia, egzemplarz z silnikiem V6 3.0TDi i napędem na jedną oś to już jest koszmarne kalectwo, a do tego z multitronikiem to już trwały i nieuleczalny mongolizm. Prawdopodobnie właśnie dlatego moja pamięć wyparła ten model w kosmos :lol: ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Jaka skrzynia do 3.0 TDI?

Postprzez Piotruś » 2015-12-03, 13:56

Aqff, a tak na marginesie nurtuje mnie pytanie czy rzeczywiście warto Ci było przechodzić procedurę rejestracji tylko po to żeby wyskrobać tego jedynego posta :] :?:
Ja rozumiem i bardzo doceniam Twój zryw i szanuję poczucie misji w dążeniu do prawdy absolutnej ... ale być może posiadasz jakieś ludzkie imię i gdzieś mieszkasz :> :?:
Przywitałbyś się z nami i skrobnął chociaż kilka słów o sobie w odpowiednim dziale ( :-o :?: ), bo tak ani me, ani be ani kukuryku, a my tu bardzo cieszymy się z każdego nowego userka i trochę łyso bez dzień dobry ... :roll: .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Jaka skrzynia do 3.0 TDI?

Postprzez dwwasyl » 2016-04-09, 07:59

Ja osobiście multitronica drugiej generacji bym się tak nie bał, chociaż fakt, rzadko spotykany w c7. Ja mam u siebie w c6 lift 2.7 i jestem bardzo zadowolony, szczególnie spalanie zachwyca. Minus tylko taki ze nie nadaje sie do quattro.
dwwasyl
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2015-04-14, 21:34
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2009
Imię: Daro


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość