S-Line - po czym rozpoznać że mam lub nie?

S-Line - po czym rozpoznać że mam lub nie?

Postprzez pastaldo » 2014-02-10, 18:36

Witam,

Pytanie dla znawców śmieszne a dla mnie zagwostka. Po czym poznać że mam S-Line?

Pytanie może głupie ale nie wiem czy mam Standardowe nadwozie czy S-Line a ponoć jest różnica w elementach karoserii.
Mianowicie potrzebuję wymienić błotnik przedni lewy i listwę progową.
Blacharz zwrócił mi uwagę żebym się dowiedział i poszukał elementu równolegle jak i on będzie szukał. W razie co pojadę do ASO ale może jest lepszy sposób.

Wątpliwości mnie naszły bo na listwach plastikowych na drzwiach mam a raczej miałem takie naklejki S-Line a nie wiem czy to tak było w oryginale czy nie bo one oblazły od myjki ciśnieniowej, ale są w listwach jakby wgłębienia wiec może to ori. Na progach po otwarciu drzwi mam napis AUDi tak jakby srebrnymi literami. Dodam że mam oryginalnie pakiet chrom czyli listwy przy szybach, relingi, pod lampami z przodu.

Z góry dzięki za szybką odpowiedź bo czas troche goni. No chyba że jest już taki watek to przepraszam nie znalazłem.
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: S-Line - po czym rozpoznać że mam lub nie?

Postprzez Andi » 2014-02-10, 19:19

pastaldo, Witam,
Nazwa "S line" łączy modele Audi wyposażone w pakiety o sportowym charakterze. Gama samochodów "S line" obejmuje następujące modele: A2, A3, A4 (Limuzyna i Avant), A6 (Limuzyna i Avant) oraz TT (coupe oraz roadster).
Sportowe pakiety S line dla modeli Audi Koncepcja "S line" bazuje na seryjnie produkowanych modelach, którym nadano sportowy charakter m.in. poprzez następujące elementy:
- zawieszenie sportowe "S line" - obniżone o 20mm,
- fotele sportowe z elektrycznie regulowanym ustawieniem odcinka lędźwiowego dla obu foteli przednich,
- specjalną strukturę tapicerki: część zewnętrzna ze skóry, część wewnętrzna z materiału "Speed",
- system informacyjny FIS (komputer pokładowy z systemem "auto-check" i wskaźnikiem temperatury zewnętrznej),
- sportowe koło kierownicy pokryte skórą
- dźwignię zmiany biegów oraz dźwignię hamulca ręcznego w skórze.
Zewnętrznie auta w wersji "S line" wyróżniają się dzięki:
- napisom "S line" na bocznych listwach ochronnych drzwi tylnych (w Audi TT z boku między drzwiami a nadkolem, w A3 w wersji 3-drzwiowej na drzwiach bocznych),
- lusterkom zewnętrznym i klamkom w kolorze nadwozia,
- 9-ramiennym obręczom kół ze stopów metali lekkich,
- dodatkowym kolorom lakieru (perłowy czerwony "Misanorot", srebrny "Avussilber").
Sportowe pakiety S line dla modeli Audi Opcjonalnie możliwe jest także zamówienie dźwigni zmiany biegów pokrytej aluminium (dla wszystkich modeli). W Audi A4 i A6 pakiet "S line" może dodatkowo zawierać wielofunkcyjne koło kierownicy i elektryczną regulację foteli przednich (również z pamięcią). W Audi TT "S line" dostępne są również reflektory ksenonowe z osłonami w kolorze tytanu.
Nowa wersja wyposażenia "S line" nadaje modelom Audi jeszcze bardziej sportowy wygląd, a dzięki udoskonaleniom we wnętrzu -także bardziej indywidualny charakter. Uzupełnieniem dynamicznego wyglądu klasycznych modeli Audi w wersji "S line" jest obniżone podwozie ze specjalnie dobranym zawieszeniem i bardziej sztywnym resorowaniem, co zapewnia jeszcze lepszy kontakt pojazdu z podłożem. Odlewane ze stopów metali lekkich obręcze kół (9-szprychowe) podkreślają także optycznie sportowy charakter wersji "S line".
Sportowe pakiety S line dla modeli Audi Sportowe, dokładnie dopasowane do sylwetki fotele gwarantują doskonałe trzymanie podczas pokonywania zakrętów. Są one wykończone skórą i tkaniną "Speed" (w kolorze czarnym) oraz wyposażone w regulowane elektrycznie ustawianie odcinka lędźwiowego (dla obu foteli przednich). Wrażenie siły i dynamiki potęguje sportowa trójramienna kierownica pokryta perforowaną skórą. Dźwignia zmiany biegów i dźwignia hamulca ręcznego również pokryte są skórą.

zrodlo i wiecej informacji http://www.motonews.pl/audi/news-491-sp ... -audi.html
Elektryka, Automatyka,Zabezpieczenia,zdalne sterowanie
Serwis Turbin Wiatrowych
Avatar użytkownika
Andi
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2013-06-05, 20:23
Lokalizacja: NNM/Viborg
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Andrzej

Re: S-Line - po czym rozpoznać że mam lub nie?

Postprzez pastaldo » 2014-02-10, 20:09

Aha czyli na 90% to nie S-Line albo inaczej mam "Allegrowy S-Line" :mrgreen:

Zawieszenie mam 1BE,
znaszka w grilu brak
znaki S-Line na listwach bocznych mam ale na przednich drzwiach
Listwy progowe inne niz pokazane na zdjęciu powyżej
Kierownica trójramienna ale z przyklejonym znaczkiem S-line który już odpadł :->
Podsufitka standardowa jasna

Czyli tak zwane pierdoły. :-o

Najbardziej mi zalezało na dpowiedzi odnośnie bazowych elementów blacharskich jak własnie błotniki. Bo o ile dobrze wiem to S6 ma szersze błotniki a nie wiedziałem jak to się ma do S-Line. S-Line napewno nie ingerował w karoserię? Bo S6 to na 100% nie mam :-P
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: S-Line - po czym rozpoznać że mam lub nie?

Postprzez pastaldo » 2014-02-10, 20:49

Dzięki chłopaki <radocha> Macie u mnie <piwosz> :->
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: S-Line - po czym rozpoznać że mam lub nie?

Postprzez Koenig » 2014-02-10, 21:18

A czy S-line w ogóle występowało w konfiguracji z silnikiem 2.5? Chyba nie bardzo...
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz

Re: S-Line - po czym rozpoznać że mam lub nie?

Postprzez pastaldo » 2014-02-10, 21:38

BADIX napisał(a):Panowie - pozwolę sobie dodać dosyć istotny szczegół bez którego żadne S line nie ma prawa istnieć:

Obrazek

Poz


Białe tarcze? Sory ale paskudnie one wyglądają :-/ No chyba że mówisz o rezerwie w baku <figielek>
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: S-Line - po czym rozpoznać że mam lub nie?

Postprzez pastaldo » 2014-02-10, 21:57

BADIX napisał(a):Osobiście tez mi się białe nie podobają.
Te przebijające kontrolki szpecą ; robią choinkę z dechy.
Dla porównania - normalne.

Obrazek


Zgadza sie. Jak kontrolka nie świeci to nie powinno byc jej widać. Ewentualnie widziałbym znaczek S-Line na tarczy tych oryginalnych standardowych zegarów.
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: S-Line - po czym rozpoznać że mam lub nie?

Postprzez Witia » 2014-02-10, 22:23

pastaldo napisał(a):Ewentualnie widziałbym znaczek S-Line na tarczy tych oryginalnych standardowych zegarów.


Na alle jest wszystko <rotfl> 25 zł i gotowe <rotfl>

Obrazek


A tu aukcja: http://allegro.pl/emblemat-sline-s2-s3- ... 86306.html
Avatar użytkownika
Witia
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 550
Dołączył(a): 2013-06-11, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości