Ubezpieczenie Autocasco w jakim TU

Cennik, rodzaje ubezpieczeń, własne doświadczenia oraz opis Waszych zdarzeń drogowych - wypadki, kolizje, przestrogi etc

Ubezpieczenie Autocasco w jakim TU

Postprzez PiotrC5 » 2013-12-14, 11:13

Witam
Zbliża się koniec ubezpieczenia OC samochodu i chciałbym swoja niunię ubezpieczyć z dodatkowym pakietem AC.
Obecnie ubezpieczenie OC jest w AXA w którym pakiet OC/AC jest w dosyć atrakcyjnej cenie.
Wiem że cena uzależniona jest od miejsca rejestracji więc jest różna ale może coś podpowiedzcie na temat innych ubezpieczycieli. Niestety z informacji jakie znalazłem w necie na temat różnych TU nie napawają one optymizmem.
Dodatkowe info zniżkę OC mam w wysokości 60% z AC nie korzystałem.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
PiotrC5
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2013-10-07, 19:59
Lokalizacja: Pomorskie
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Piotr

Postprzez Bakus86 » 2013-12-21, 18:59

PiotrC5, Jeżeli masz czas warto sobie zebrać informacje dotyczące np wysokości składek. Niektóre TUW typ Direct udostępniają na swojej stronie kalkulatory do obliczenia wysokości składki OC/AC (ale również PZU), inne Towarzystwa udostępniają możliwość podania numeru kontaktowego i oddzwaniają.Wstępnie do obliczenia składki możesz skorzystać ze strony rankomat.pl . Jeżeli już coś wybierzesz proponuję wizytę u Agenta wybranych firm. Często w realu składki wyglądają bardziej "przyjaźnie" i np jeżeli masz 60% zniżki na OC i nie miałeś ubezpieczenia AC możesz uzyskać np 40% zniżki na AC.. Wiem że jest to trochę uciążliwe czasowo ale warto zebrać informacje..

Zanim cokolwiek wybierzesz koniecznie zapoznaj się z OWU wytypowanych Towarzystw Ubezpieczeniowych ponieważ diabeł tkwi w szczegółach i zawsze coś jest za coś.

Wypada dokładnie zapytać o dodatkowe opcje typu:
- Stała wartość samochodu przez okres trwania ubezpieczenia. Wartość Twojego samochodu będzie zapewne niższa niż się spodziewasz.

-Wariant serwisowy (naprawa na częściach oryginalnych , w autoryzowanych serwisach). Ale musisz pamiętać że Twoje auto jest już po prostu stare i jakaś tam "stłuczka"/ uszkodzenie które na pierwszy rzut oka może wydawać się niezbyt rozległa a "kreatywny" likwidator uszkodzenia wyliczy tak aby doprowadzić do szkody całkowitej.. Oczywiście kwota bezsporna zostanie przez niego wyliczona ale nie pokryje ona naprawy w autoryzowanym serwisie czy na częściach oryginalnych.

- Konieczność podania innego/ drugiego kierowcy (jeżeli będzie korzystał z samochodu) z dodatkowym uwzględnieniem wieku (jeżeli jest on osobą młodszą). Takie sprawy wypada wyjaśnić i sprawdzić w OWU.

- Dodatkowe ubezpieczenie szyb które w razie uszkodzenia nie wpływa na na zwyżkę następnej składki.. Trzeba pamiętać że takie ubezpieczenie nie uwzględnia wymiany na szybę oryginalną (chyba że zawarte jest to w ogólnych warunkach ubezpieczenia). Przykładem jest PZU, wymiana uszkodzonej szyby tak ale zamiennik, do oryginału trzeba dopłacić różnicę.

-Ochrona składek w razie zdarzenia w którym wykorzystujesz AC.

-Inne o które warto zapytać np sama składka od kradzieży/wybranych zdarzeń losowych.

Niestety co powyższe (bez składki ograniczonej do kradzieży) dosyć znacznie podnosi składkę podstawową więc już samemu trzeba zadecydować czy i jakie opcje dodatkowe się wybierze (jeżeli są dostępne).

Pamiętaj że dla każdego TU jesteś dobrym klientem do czasu kiedy płacisz i nie korzystasz z dobrodziejstw AC Później bywa różnie.

Obecnie ubezpieczenie OC jest w AXA w którym pakiet OC/AC jest w dosyć atrakcyjnej cenie.

Wszystko się zgadza ale akurat ja mam bardzo złe doświadczenia z tym TU..
Pomimo tego że wydawało mi się że dokładnie zapoznałem się z OWU okazało się jednak że nie.
Z przyczyn losowych musiałem skorzystać z ubezpieczenia AC i się zaczęło.
"Wizja lokalna" dotycząca oględzin i spisania szkód przebiegła w miarę sprawnie ale to był koniec "przyjemności". Kontakt tylko telefoniczny ale osoba kontaktowa w zasadzie w niczym nie mogła pomóc. Do likwidatora zapisy na rozmowę, teoretycznie do 72 godzin oddzwanianie, praktycznie utopia/ zlewka. Z likwidatorem zajmującym sie moją szkodą nie rozmawiałem ani razu. Udało mi się raz ale z kim innym i dowiedziałem się że mają bardzo dużo spraw (pomimo tego że jasno określony jest okres wyliczenia szkody) i czekać.. Po jakimś czasie na maila otrzymałem informację o szkodzie całkowitej, podanej przyznanej kwocie i dziwnej wartości samochodu (na dzień szkody na stronie TU była ona wyższa i uwzględniała podany przebieg). Jakiekolwiek próby kontaktu (w celu wyjaśnień) z likwidatorem były niemożliwe. Panie obsługujące BOK ok miłe ale niekompetentne. Zbyt duże zadawanie pytań powodowało zerwanie rozmowy i po kolejnym połączeniu rozmawiało się z kimś innym więc wszystko trzeba było wyjaśniać od początku.
Ale ok kwota bezsporna została przelana na wskazane konto, auto zostało naprawione więc chciałem dowiedzieć się czy jest opcja dopłaty do ubezpieczenia i ile wynosi.. W systemie nie było jakiejkolwiek informacji a do zakończenia AC zostało 6 mcy.. Za jakiś czas pocztą otrzymuję info że AC z dniem wypłacenia szkody zostaje wypowiedziane a pozostała składka "przepada".. Dla mnie dalsze zakończenie okazało się przykre ale co było to było..

Ileś tam lat wstecz miałem (nie)przyjemność kontaktu z Wartą ale dotyczyło to szkody z nie mojej winy. Inne starsze auto, gościu wooolno cofając nie zauważył że stoję za nim i lekko uszkodził przedni zderzak, uszkodził reflektor ( zerwały się zaczepy) i delikatnie wygiął się błotnik (Rzecoznawcy/ likwidatorowi szkody nawet uczciwie podałem że będąca na mim lekka wgniotka już była)... Okazało się że szkoda przekracza wartość samochodu a Pan likwidator "zapomniał" uwzględnić że auto ma widoczne dodatkowe wyposażenie. W wycenie szkody uwzględnił wyjęcie jednostki napędowej, pomiary i prostowanie na specjalistycna ramie i inne pierdoły jakby auto było po spotkaniu trzeciego stopnia z betonową ścianą... Napisałem odwołanie, odpowiedź przyszła długo po terminie z informacją że mam/mogę iść sobie do sądu..
Oczywiście powiedzmy że z mojej strony oceny są może subiektywne ale również warto poczytać opinie na temat różnych TU i "cedząc" chłam samemu wyciągnąć wnioski...

Obecnie auto mam ubezpieczone w PZU... Warto pamiętać że wiele firm bazuje na dawnej opinii a rzeczywistość często bywa odmienna.

Po prostu trzeba/wypada/można przed podjęciem decyzji "gdzie" trochę posprawdzać aby tanio nie okazało się drogo..
Bakus86
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2013-08-11, 14:54
Lokalizacja: pomorskie
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005
Imię: £ukasz

Postprzez malboro » 2013-12-22, 12:33

Bakus86 napisał(a):Obecnie auto mam ubezpieczone w PZU... Warto pamiętać że wiele firm bazuje na dawnej opinii a rzeczywistość często bywa odmienna.

Rzeczywistość bardzo szybko się zmienia - wraz z OWU (raz w roku na pewno), dlatego OWU jest obowiązkową lekturą przed ubezpieczeniem AC.
Na przykład (z tego co zauważyłam) od kilku lat panuje ogólna tendencja na wprowadzanie udziału własnego w przypadku kradzieży. Szczególnie w TU typu "direct".
Dlatego trzeba uważać nawet przy kontynuacji polisy.

PZU (chyba jako jedyne nadal) oferuje polisę All Risk, ale u nich tanio nie jest.
Trzeba sobie przekalkulować, czy chcemy płacić TU za roczną ochronę naszego samochodu na przykład 20% wartości samochodu (wychodzi na to, że po kilku latach "kupujemy" go po raz drugi), czy świadomie wybieramy tańszą (oferującą mniej korzystne warunki) polisę licząc się z tym, że w razie potrzeby skorzystania z polisy (która może zajść, może nie zajść...) zaoferuje nam mniej korzystne warunki (trzeba mieć świadomość jakie).

Na pewno nikomu nie polecę polis AC zawieranych przez internet.
Cena jest atrakcyjna, ale jak się poczyta OWU - wiadomo dlaczego...
To jest najprostsza metoda na "łapanie klientów", ma niewiele wspólnego z ochroną interesów klienta.

Warunki ubezpieczenia AC trzeba indywidualnie negocjować (dopasować pod swoje potrzeby), a później jeszcze dopilnować, żeby były uwzględnione w polisie. Inaczej IMO to są pieniądze wyrzucone w błoto (jakie by nie były - nawet małe).

Pzdr.
Avatar użytkownika
malboro
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 2686
Dołączył(a): 2013-06-07, 20:25
Lokalizacja: Śląsk
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002

Postprzez Greg » 2013-12-22, 13:52

Każde TU stosuje kruczki, zawoalowane zapisy w OWU. KONIECZNIE TRZEBA JE PRZECZYTAĆ i to przed zawarciem umowy. Nie po, bo to tylko powoduje stres. Ja przed popisaniem umowy przejrzałem kalkulacje i owu z chyba pięciu TU i dopiero zdecydowałem sie co mi jest potrzebne, z czego mogę zrezygnować i ile jestem w stanie zapłacic za dany poziom ochrony. Co ciekawe każde tu wyliczyło mi inną wartość auta. Różnice sięgały kilkunastu procent wartości auta. Miałem juz polisy w kilku firmach, na szczęście nie musiałemz nich korzystać. Przerobiłem juz link4, proamę, teraz wybrałem Alianz bo mimo że droższa polisa, to oferuje najwięcej i wydaje się najuczciwsza
Obrazek
Avatar użytkownika
Greg
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:53
Lokalizacja: Włoszczowa
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999

Postprzez Markus-47 » 2013-12-25, 09:27

Zrobilem rozeznanie na dzień dzisiejszy:


Pakiet OC + AC jest w tej chwili najtańszy i najkorzystniejszy w Proama.

Kruczków prawnych w OWU nie znalazłem.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Markus-47
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2013-12-14, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014
Imię: 1.8 TSI

Postprzez Greg » 2013-12-25, 12:52

Markus-47 napisał(a):Kruczków prawnych w OWU nie znalazłem.

A np masz ubezp szyb? Wymieniają na ori czy zamiennik?
Masz assistance? Tutaj też cżęsto jest limit chyba dwóch interwencji
Obrazek
Avatar użytkownika
Greg
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:53
Lokalizacja: Włoszczowa
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999

Postprzez Markus-47 » 2013-12-25, 13:08

Assistance mam w mBank za 22 zł miesięcznie i jest to opcja "przywiązana do kierowcy", a nie do samochodu.

W Proamie obliczałem OC i AC dla nowego auta o wartości 110 tyś zł.
AC wersja serwisowa, bez amortyzacji części, 0% wkładu własnego

roczny pakiet 1800 zł

Przeczytałem całe OWU i nie znalazłem niczego dziwnego.

Pozostałe ubezpieczenia również mam w BRE, więc interesuję się tylko OC i AC w wersji serwisowej.

Oczywiście wszystkie pozostałe pakiety są również dostępne w Proamie.
Avatar użytkownika
Markus-47
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2013-12-14, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014
Imię: 1.8 TSI

Re: Ubezpieczenie Autocasco w jakim TU

Postprzez kowal51 » 2014-06-30, 12:05

Witam
Czy ktoś podpowie jaki jest okres czasowy w którym powinno zgłosić się szkodę z AC ? (ubezpieczenie w PZU)
Zdarzenie miało miejsce parę miesięcy temu, polisa AC jest ważna.
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur

Re: Ubezpieczenie Autocasco w jakim TU

Postprzez Mecenas » 2014-06-30, 13:28

Musisz doczytać OWO, jesli nie masz to postaram się wieczorem poszukać.
Avatar użytkownika
Mecenas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2014-05-17, 10:52
Lokalizacja: Biłgoraj
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.7 AJK 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Mecenas

Re: Ubezpieczenie Autocasco w jakim TU

Postprzez kowal51 » 2014-06-30, 14:02

Mecenas napisał(a):Musisz doczytać OWO, jesli nie masz to postaram się wieczorem poszukać.

Dzięki. Szukałem w OWU ,ale jakoś nie mogłem znaleźć tego zapisu..
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur

Re: Ubezpieczenie Autocasco w jakim TU

Postprzez Mecenas » 2014-06-30, 20:03

Warta ma 14 dni, także sadze ze PZU podobnie
Avatar użytkownika
Mecenas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2014-05-17, 10:52
Lokalizacja: Biłgoraj
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.7 AJK 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Mecenas

Re: Ubezpieczenie Autocasco w jakim TU

Postprzez zibi06 » 2014-07-05, 12:55

Jakie alternatywne TU do PZU (w którym obecnie mam OC/AC) ?.. Nie interesuje mnie firma "krzak"( chociaż ,moim zdaniem z PZU został już napis)..
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Ubezpieczenie Autocasco w jakim TU

Postprzez lol72 » 2014-07-05, 13:29

Warta Hestia

Tapnięte z HTC
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia...

298kM 600Nm NEW!
Avatar użytkownika
lol72
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 348
Dołączył(a): 2013-11-02, 19:58
Lokalizacja: śląsk
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI ASB 232KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2007

Re: Ubezpieczenie Autocasco w jakim TU

Postprzez lyngso » 2014-07-12, 12:11

zibi06 napisał(a):Jakie alternatywne TU do PZU (w którym obecnie mam OC/AC) ?.. Nie interesuje mnie firma "krzak"( chociaż ,moim zdaniem z PZU został już napis)..


Witam

Zgadzam się z kolegą @lol72. Gdy ubezpieczałem swoje auto, to agent w PZU nie polecał nic innego oprócz Warty lub Hestii. Ostatecznie ubezpieczyłem w PZU bo wartość samochodu była najwyższa i dostałem niezmienność sumy przez cały okres ubezpieczenia.

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: Ubezpieczenie Autocasco w jakim TU

Postprzez asketil » 2015-03-09, 11:57

Ja przez lata miałem MTU ale się nasłuchałem na ich temat. Od roku mam Wartę na aucie żony, teraz też wziąłem na A6 w pakiecie. Próbowałem różnych wycen ale okazało się, że mają i tak taniej niż wszystkie proamy, liberty i inne.
asketil
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2015-03-09, 11:21
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005
Imię: Marek

Następna strona

Powrót do Ubezpieczenia komunikacyjne OC, AC, NW, zdarzenia drogowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości