[2.5 TDI AAT AEL]Zmiana dawki paliwa

[2.5 TDI AAT AEL]Zmiana dawki paliwa

Postprzez Lechu » 2013-06-04, 10:09

Witam


Niżej przedstawiam poradnik krok po kroku zmiany dawki paliwa nastawnikiem pompy.

Czas całej operacji jest uzależniony od regulacji dawki jaką chcemy uzyskać (chirurgiczna precyzja :-P)

Potrzebne nam będzie
- VAG (żeby sprawdzić wartość dawki)
- śrubokręt z końcówką gwiazdki
- młoteczek

Na zdjęciu poniżej przedstawiona jest pompa. Interesuje nas nastawnik zaznaczony na niebiesko. Zwracam uwagę na znacznik który jest bardzo potrzebny gdyż wartości przesunięć nastawnika to dziesiątki części milimetra.
Na mojej pompie widać ,że poprzedni właściciel stosował zaawansowane metody naprawcze. :-P
Obrazek

Możemy przystąpić to luzowania śrub nastawnika zaznaczonych na czerwono.
Obrazek

Po poluzowaniu śrub możemy przystąpić do regulacji.
Mianowicie możemy dawkę zwiększyć (do 2,2 mg w VAG) bądź zmniejszyć (9.0 mg w VAG). Jeżeli przesuniemy nastawnik w stronę kabiny (żółta strzałka) - zmniejszymy dawkę, jeżeli w stronę zderzaka (różowa strzałka) - zwiększymy.
UWAGA przesunięcie nastawnika nie powinno przekraczać dziesiątych części milimetra :!: Przy regulacji bardzo łatwo jest wyjechać poza zakres i np auto nie będzie odpalać) Ja przesunąłem ok 0,15 mm w stronę kabiny i dawkę zmieniłem o 2,5 mg (w VAG-u)
Na czerwono zaznaczyłem miejsca gdzie można uderzać delikatnie młotkiem, możemy sobie nawet jakąś deseczkę podłożyć by nie uszkadzać obudowy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lechu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 495
Dołączył(a): 2013-05-30, 21:06
Lokalizacja: 127.0.0.1
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 AUW 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001

Powrót do C4 (1991-1997)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości