1.9TDI odcinanie doladowania i dziwne "rzężenie"

1.9TDI odcinanie doladowania i dziwne "rzężenie"

Postprzez sebb » 2021-11-12, 21:31

Cześć, od jakiegoś czasu przy agresywnym rozpędzaniu odcina turbo w okolicach 3.5 tys obrotów i silnik przechodzi w tryb awaryjny co daje spory spadek mocy, częsty jak zauważyłem przypadek. Natomiast u mnie dodatkowo gdy mocniej "depnę" pojawia się takie można to nazwać delikatne "rzężenie" / "trzepotanie" / głuche "dzwonienie", można to skojarzyć z luzem małego cienkiego metalowego elementu ktory szybko drga uderzając o coś. Gdy zwolnię pedał gazu dźwięk zanika z małym opóźnieniem dając jeszcze wrażenie zatrzymywania się tego "trzepotania". Czego to może być objaw? Luźny zaworek? Gruszka? coś zupełnie innego?
sebb
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-06-08, 10:41
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Sebastian

Re: 1.9TDI odcinanie doladowania i dziwne "rzężenie"

Postprzez zibi06 » 2021-11-15, 23:23

sebb napisał(a):Cześć, od jakiegoś czasu przy agresywnym rozpędzaniu odcina turbo w okolicach 3.5 tys obrotów i silnik przechodzi w tryb awaryjny co daje spory spadek mocy, częsty jak zauważyłem przypadek

Zacznij od podłączenia/podpięcia jakiegoś programu diagnostycznego typu VAG-com, VCDS i odczytaj zapisany błąd w sterowniku silnika. Prawdopodobnie dopadł Cię błąd dotyczący doładowania.
Ps. Audi jak w profilu ?
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: 1.9TDI odcinanie doladowania i dziwne "rzężenie"

Postprzez sebb » 2021-11-17, 23:19

zibi06 napisał(a):
sebb napisał(a):Cześć, od jakiegoś czasu przy agresywnym rozpędzaniu odcina turbo w okolicach 3.5 tys obrotów i silnik przechodzi w tryb awaryjny co daje spory spadek mocy, częsty jak zauważyłem przypadek

Zacznij od podłączenia/podpięcia jakiegoś programu diagnostycznego typu VAG-com, VCDS i odczytaj zapisany błąd w sterowniku silnika. Prawdopodobnie dopadł Cię błąd dotyczący doładowania.
Ps. Audi jak w profilu ?


Dzisiaj byłą diagnostyka - turbina do wymiany niestety...
Dzięki za pytanie o moje Audi - już nie to i zaraz zmieniam :) Aktualnie C5, 1.9 tdi, 2004 rok:)
sebb
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-06-08, 10:41
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Sebastian

Re: 1.9TDI odcinanie doladowania i dziwne "rzężenie"

Postprzez sebb » 2022-03-07, 23:14

Cześć, ponawiam temat. Niestety wymiana turbiny nie pomogła. W międzyczasie mechanik wymienił zaworek, pęknięty wąż intercoolera oraz zamienił miernik objętości powietrza ale to też nie pomogło. Silnik nadal przechodzi w tryb awaryjny, odcina moc przy około 4 tys obrotów oraz podczas przyspieszania powyżej 140km/h. Czy może to być sam przepływomierz? Czy są jeszcze jakieś możliwe przyczyny?
sebb
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-06-08, 10:41
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Sebastian

Re: 1.9TDI odcinanie doladowania i dziwne "rzężenie"

Postprzez zibi06 » 2022-03-13, 00:32

sebb napisał(a):Czy może to być sam przepływomierz?

Teoretycznie jeżeli wymieniony na nowy to prawdopodobnie nie. Bez logów i info dotyczące zapisanych błędów w sterowniku to <bezradny>
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron