2,0-2,7- 3,0 TDI CR -Logi z jakich bloków/grup pomiarowych ?

Postprzez Piotruś » 2013-09-13, 07:28

Czy w kwestii logów dotyczących w/w silników ktoś może coś wyjaśnić/ podpowiedzieć ?


Sorry za brutalność ale moim zdaniem jest bardzo dobrze, że "w internecie" nie pojawiają się "instrukcje logowania" wwym. silników.
Cokolwiek leży u przyczyn takiej sytuacji to ewentualna ocena logów aby była wiarygodna - w 99 przypadkach na 100 - musi odbywać się w połączeniu z wieloma innymi czynnościami (i obserwacjami) sprawdzającymi - a tego z pomocą neta zrobić się nie da.
Ponadto, chociaż moim zdaniem diagnostyka komputerowa silników CR jest łatwiejsza od diagnostyki np. silników z pompami VP44 - to i tutaj trzeba dysponować na tyle rozwiniętą świadomością techniczną, ze większość chyba woli się nią dzielić jednak za pieniądze i mówiąc szczerze - wcale mnie to nie dziwi ... .

Patior, zauważ, że jeśli chodzi o silniki 2.0TDi z Common Railem również chyba nikt nie podejmuje się wklejania i oceny takich logów, bo w tym przypadku (pozornie) wydają się one jeszcze bardziej "magicznie" od logów silnika V6. No i jest ich więcej ... ;-) ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez Przemcio » 2013-09-13, 16:58

Piotruś, Ja tam chętnie bym wstawił logi do oceny, Nie długo zobacze trójkę na liczniku i chciałbym zobaczyć czy czy trzyma parametry ;)
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości