2,0 TDI BRE 140 PS wymiana rozrządu zapytanie

Postprzez Piotruś » 2013-08-02, 08:49

Patior napisał(a):Proszę o podpowiedź czy oprócz paska rozrządu, pompy wody, (dodatkowo olej, filtry) powinienem wymienić inne części związane z rozrządem ? Przebieg ok 260 kkm.

Proponuję obligatoryjnie zdjąć pokrywę zaworową i przyjrzeć się fachowym okiem ogólnej kondycji wałka rozrządu.

Patior napisał(a):Czy kwestia sławetnego "imbusika" od napędu pompy olejowej również dotyczy tego silnika?

Imbusik niestety dotyczy ale na szczęście napęd modułu równoważącego odbywa się za pośrednictwem kół zębatych, także odpadają wytarte zębatki łańcucha, pourywane napinacze i tak dalej ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez Piotruś » 2013-08-02, 22:18

Patior napisał(a):Czy oprócz tych czynności "obligatoryjnie" nie powinno się sprawdzić/wymienić innych podzespołów ? W drugim aucie (1,9tdi AVF) poprzedni mechanik wymieniał dodatkowo rolkę paska alternatora i inne paski. Zapytuję ponieważ chciałbym to zrobić raz i mieć jakiś czas spokój.


Patior, oczywiście że tak ... .
Wydawało mi się to tak bardzo oczywiste (włącznie z oceną łożysk i sprzęgiełka alternatora), że po prostu "zapomniałem" o tym napisać.
Masz bezwzględną rację. Przepraszam za rutyniarstwo ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość