2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez Piotruś » 2018-11-21, 08:36

Wykręciłem z pompy cr ten górny czujnik i zauważyłem ze na filterku było trochę brudu . Nie były to opiłki ani piasek ale jakieś takie brudny które po rozduszeniu palcami sie rozczłonkowały . Może to być przyczyna uszkodzenia układu?

Zależy co tam tak naprawdę znalazłeś. Raczej sam musisz wiedzieć czy ustalona substancja ma cechy "ciała stałego".
Jeśli tak, prawdopodobieństwo uszkodzenia instalacji wtryskowej wzrasta.
Z paliwa czasem wytrąca się maź o konsystencji masła i to groźne nie jest, ale coś "twardego", nawet jeśli wykrystalizowało się z paliwa, owszem.
Ocena należy wyłącznie do Ciebie, bo na odległość, to ...

Na allegro znaleźć można w kwocie od 1500 do 2000 zł całe układy( pompa cr , listwa , wtryski ) czy myślicie ze demontaż przewodów paliwowych , wypłukanie baku i montaż układu z allegro to dobre rozwiązanie ?

Staranne czyszczenie całej instalacji od zbiornika przez rurki aż do wtryskiwaczy JEST OBOWIĄZKOWE w każdej opcji.

Co do zakupów na Allegro musiałbyś mieć pewność, że :
- sprzedający nie pozbywa się części z tego samego (lub innego podobnego) powodu co Ty
- towar nie jest "ciepły" ale to oczywistość
- używki, skądkolwiek by nie pochodziły i tak warto sprawdzić ich stan PRZED montażem

Kodujesz wtryski.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez Czaro » 2018-11-24, 17:23

Miałem podobny problem i została wymieniona pompa wysokiego ciśnienia w ASO w Warszawie. Po wymianie cykanie/ klekocik ustał. Przejechałem już 15 tyś km od wymiany pompy i żadnych odgłosów. Sprawdzili w Aso, czy nie ma opiłków lub innego brudu - opiłków nie było. Okład wyczyszczony profilaktycznie i wymieniony filtr paliwa na moje życzenie.
Czaro
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2018-11-24, 17:19
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Czarek

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez sskrzypekss » 2018-11-29, 23:35

Oglądałeś film który dodałem ? Czy u ciebie było podobne stukanie wzrastające z obrotami ? Czy pompa tyrkotała bardzo szybko ? Jak doszli do tego ze to pompa jest wadliwa ?
sskrzypekss
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2018-09-10, 08:45
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: pawel

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez Czaro » 2018-12-02, 22:48

Hej,
Tak, oglądałem filmik. Dźwięk bardzo zbliżony. Podnieśliśmy maskę w ASO i był podobny dość głośny dźwięk i nie było to terkotanie zimnego silnika. Dźwięk wzrastał przy zwiększaniu obrotów, tak od momentu gdy załączała się turbina. Takie stukanie. Po 2-3 godzinach sprawdzania osprzętu i sczytywania danych oraz eliminacji, doszli do wniosku, że to musi być pompa wysokiego ciśnienia. Powiedzieli mi, że w środku było trochę brudu, ale brak opiłków. Po przeczyszczeniu układu i zamontowaniu nowej pompy w ASO, wszystko bylo ok, czyli brak tego dźwięku.

Powiedziano mi, że było to uszkodzenie mechaniczne.

Zrobili mi w ASO Rowiński-Wajdemajer na ul. Łukasza Drewny, jak się jedzie od Wilanowa pod Warszawą w stronę Konstancin-Jeziorna.
Pozdrawiam,
Czarek.
Czaro
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2018-11-24, 17:19
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Czarek

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez daniel922 » 2019-02-10, 01:52

sskrzypekss napisał(a):witam i jak uporałeś sie z klekotem? u mnie wystepuje podobny problem załączam nagranie. silnik ma przejechane 115 000km.

na zimnym słychać wyraźnie. jak sie rozgrzeje to dużo ciszej ale nadal wystepuje.
Mechanik obstawiał na szklanki. wymienilismy szklanki i przy okazji rozrząd i niestety problem pozostał, nic sie nie zmieniło.
dodam że z tym klekotem przejechałem 25 000 km. silnik działa normalnie nie szarpie, płynnie przyśpiesza, spalanie od 6-8 litrów. olej przez poprzedniego był wymieniany co 30 tys km long life.



Witam. Mam dokładnie taki sam problem jak sskrzypekss, klekot na zimnym silniku, też pierwszą rzecz jaką wymieniałem to popychacze i rozrząd. Wtyski oddane do sprawdzenia i czyszczenia w Bosch stalowa wola. ale problem pozostał. Czy wymieniałeś pompę CR ? lub rozwiązałeś ten problem w inny sposób ? Bardzo proszę o pomoc.
daniel922
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2019-02-10, 01:36
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Daniel

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez h0ld » 2020-01-07, 23:58

Witam,

sskrzypekss, daniel922, dan czy rozwiązaliście problem?
Przyznam, że do wczoraj byłem zdecydowany na wymianę hydropopychaczy, ale widzę, że sprawa nie jest oczywista.
U mnie stuki są na zimnym i na ciepłym. Z tym, że czasem są a czasem ich nie ma. Dodam tylko, że jak stuka to jest to takie klepanie. Słychać wtedy też taki głuchy stukot w wydechu. Motor to CAGA.
Wtryski mają idealne korekty (bliskie 0), cisnienie na listwie paliwowej idealne. Kiedy badam stetoskopem wygląda jakby stukało u góry 1 cylindra (od strony zderzaka). Czyli albo hydro albo wtryskiwacz. Wtryski były badane na stole i mam protokoły że sprawne. Wygląda że któryś hydropopychacz lub - co twierdzi jeden mechanik - niedomykający się zawór wydechowy - a to już gorszy temat.

Pozdrawiam
h0ld
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2020-01-07, 23:43
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2010
Imię: Paweł

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez Kozathe1st » 2020-09-03, 20:34

Hej.
Dan, co było przyczyną tzw. 'cykania' w Twoim aucie? Udało się to wyeliminować?
Mam identyczną przypadłość jak na załączonym przez Ciebie filmie i nie mogę tego zdiagnozować.
Avatar użytkownika
Kozathe1st
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2018-10-03, 18:37
Lokalizacja: Wlkp.
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.00 CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2012

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez WojtekB » 2021-03-07, 14:21

Witam wszystkich, mam podobny problem z dziwnymi odgłosami tzw "cykaniem". Silnik 2.0 TDi DETA 190kM.
Przy przyspieszaniu na rozgrzanym silniku słychać dziwny klekocik z spod maski (raczej z lewej strony). Najbardziej słyszalne przy prędkościach 80-100.

Byłem w kilku ASO, wszędzie mówią, że ten model tak ma - choć ciężko się z tym pogodzić. Wcześniej przejechałem 300tys km na silniku 2.0 TDi 177kM - nic podobnego się nie działo.

Dziwne, że kiedy silnik wchodzi w tryb dopalania spalin (podwyższone obroty na jałowym) zjawisko nie występuje - wszystko cichnie.
W ogóle nie ma komunikatów o błędach, samochód pracuje normalnie, spalanie w normie (6l)

Wymienione wtryski (04L130277AE) i zawór pompy paliwa (0 928 400 768)
Dziwnie (może ma związek) czasami po odpaleniu spod maski się chwilę zadymi.

Może komuś udało się zdiagnozować i naprawić podobny problem?
WojtekB
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2021-03-07, 14:04
Model: Allroad C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2017
Imię: Wojtek

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez pawel_bubu » 2021-05-24, 09:41

Dzień dobry,

WojtekB - czy udało Ci się znaleźć przyczynę tego klekotu? Mam identycznie, gdy wypala się DPF silnik chodzi super. Klekot występuje tylko przy lekkim obciążeniu silnika, wydaje mi się że wtedy dostaje małą dawkę paliwa. Ja obstawiam właśnie, jak koledzy pisali, pompę wysokiego ciśnienia albo coś z układem EGR. Moje auto jest prawie nowe, AUDI Q5 2.0 TDI DTEA, przebieg to 20 tyś km. Byłem z tym w ASO ale jak to teraz bywa odpowiedź jest oczywista Ten Typ Tak Ma :[

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi od Wszystkich.

PS: WojtekB, studiując trochę Internet w poszukiwaniu pomocy, znalazłem temat dot. przedmuchów z kolektora wydechowego - to tyczy się tego co napisałeś że na chwilę z pod maski zadymi. / tam ktoś mówił właśnie że takie przedmuchy mogą powodować też dziwne odgłosy silnika.


pozdrawiam
P.
pawel_bubu
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2021-05-24, 09:27
Model: Q7
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2020
Imię: Paweł

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez WojtekB » 2021-06-15, 16:40

Witam, niestety bez zmian - odgłosy cykania zostały.
Próbowałem zmiany paliwa na Verva (kolejne 5 baków paliwa) - nie pomogło
Znalazłem też info na temat dodatku do diesla Liqui Moly 2185, dodawałem do baku (łącznie 4 puszki) - też nie pomogło
pozdrawiam W
WojtekB
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2021-03-07, 14:04
Model: Allroad C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2017
Imię: Wojtek

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez pawel_bubu » 2021-08-12, 12:09

Cześć,

Dziękuję za odpowiedź. Ja dziś byłem kolejny raz w ASO z tym tematem... (przy okazji innego) i niestety znów usłyszałem że tak ma być, ehhh.
Na początku byłem ucieszony bo serwisant napisał w zgłoszeniu możliwe TPI 2053849/4 ale niestety nic nie stwierdzili.
Daj znać gdybyć coś znalazł.

Powodzienia :)

P.
pawel_bubu
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2021-05-24, 09:27
Model: Q7
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2020
Imię: Paweł

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez GregB » 2021-12-07, 19:50

Witam wszystkich. Zarejestrowalem sie do forum wlasnie zeby podpiac sie pod ten post. Z gory przepraszam za brak polskich znakow, mieszkam za granica.

Wyglada na to ze mam ten sam problem co wy. Ciekawi mnie czy ta historia ma jakis final lub rozwiazanie? Posiadam A4 B9 2.0 TDI DETA (190) Quattro z S-tronic rok 2016. Kupilem auto gdy mialo okolo 60k km i silnik wtedy byl niesamowicie cichy i przynajmniej w kabinie nie dalo sie stwierdzic ze to diesel. W tym roku zdecydowalem sie na zrobienie rozrzadu i tuz po tym pojawilo sie to nieslychanie irytujace cykanie/ klekot, szczegolnie slyszalne prz srednim obciazeniu i niskich obrotach. Od paru miesiecy doprowdza mnie to do szalu. Zauwzylem tez ze w trybie wypalania DPF problem znika i cykania nie ma podobnie jak ktos tu opisywal. Pierw oddalem auto do ASO gdzie robili rozrzad , bylo to doslownie pare tygodni po wymianie , powiedzieli ze nie slysza zadnego problemu z silnikiem i z rozrzadem jest wszystko ok, aczkolwiek nie moga tego potwierdzic jakim kolwiek wydrukiem czy badaniem ktorego zarzadalem. Nastepnie odwiedzilem jeszcze jeden warsztat ktory sprawdzal opoznienie wtryskiwaczy i stwierdzil ze wszystko jest w normie, aczkolwiek napomkneli ze slychac pompe wysokiego cisnienia.
Do tej pory zawsze myslalem ze ASO cos zle zrobilo przy wymianie rozrzadu i ze spalanie nie jest optymalne stad klekot jak w starym dieslu. Drugim podejrzanym byl uklad wtryskowy, trzecim turbina. Ogolnie auto jezdzi bardzo dobrze, spalnie dosc niskie, nie ma zadnych problemow ze spadkiem mocy czy szarpan albo dymienia.

Bede wdzieczny za wszelkie porady i wasze doswiadczenia, szczegolnie tych ktorym udalo sie problem rozwiazac.
Dzieki
GregB
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2021-12-07, 19:18
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2016
Imię: Grzegorz

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez pawel_bubu » 2021-12-26, 12:19

Cześć, u mnie nic się nie zmieniło. :( Jak tylko rozwiąże ten problem na pewno się tym tu podzielę. Niestety wydaje mi się że rozwiązaniem będzie zmiana auta ;)
Pozdrawiam Wszystkich i życzę zdrowych, spokojnych świąt. Paweł
pawel_bubu
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2021-05-24, 09:27
Model: Q7
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2020
Imię: Paweł

Re: 2.0 tdi CGLC cykanie/klekocik

Postprzez naparnik » 2022-04-14, 18:08

Witam .Jestem posiadaczem VW Tiguan z 2017r z silnikiem 2.0tdi 190km takim albo prawe takim samym jak w waszym przypadku.Temat z cykaniem klepaniem tak jakby wtrysk albo wystepowało spalanie stukowe przy delikatnym rozpędzaniu auta w zakresie 1200-1500obr.Jak silnik osiągnie temp 90s praktycznie wszystko cichnie.Dodatkowo gdy wypala dpf silnik nawet jak zimny nie wydaje żadnych dzwięków.Dodam jeszcze jak wystepuje ten klekocik i dodam więcej gazu wszystko cichnie.ASO rozkłada ręce i nie widzi problemu.Wszystkie parametry silnika ok.Drugi warsztat już nie aso ale specjalizujący się w naprawach układów wtryskowych miał zastrzeżenia do jednego wtrysku i wymieniłem wszystkie 4 na nowe orginalne i bez zmian.Po tym zabiegu jeszcze podmiana czujnika ciśnienia paliwa również bez zmian nadal klepie przy lekkim rozpędzaniu na zimnym silniku.Auto ma nalatane 80tys.km tak więc zbyt wcześnie na takie dzwięki.Proszę o jakieś info gdyby ktoś uporał się z tym klepaniem.
naparnik
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2022-04-14, 17:52
Model: VW Golf
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: 4x4 Haldex
Skrzynia: DSG
Rok: 1980
Imię: Piotr

Poprzednia strona

Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości