2.0 TDI ultra 190KM Opinie? Czy polecacie?

Re: 2.0 TDI ultra 190KM Opinie? Czy polecacie?

Postprzez ppgblack » 2020-01-03, 13:16

Ja korzystam z AA w moim drugim samochodzie (tam mam dotykowy ekran) i jest jak dla mnie świetny.

AA ??
No tak mas rację jest to nakładka graficzna... Nie ukrywam ze fajnie byloby miec pełną nawigaje googla bo jestem od niej uzależniony ;)
ppgblack
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2019-12-29, 16:11
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Arkadiusz

Re: 2.0 TDI ultra 190KM Opinie? Czy polecacie?

Postprzez kkgg » 2020-01-03, 20:43

ppgblack napisał(a):
Ja korzystam z AA w moim drugim samochodzie (tam mam dotykowy ekran) i jest jak dla mnie świetny.

AA ??
No tak mas rację jest to nakładka graficzna... Nie ukrywam ze fajnie byloby miec pełną nawigaje googla bo jestem od niej uzależniony ;)
AA = Android Auto.
Co do map Google to ja też sobie cenię.
Inna sprawa że audi słooooooooooono każe sobie płacić za jednokrotną aktualizację map po trzech latach od wyjazdu samochodu z salonu.
Nie pamiętam teraz dokładnie ale chyba było to w okolicach 1200zł. Padłem ze śmiechu jak to usłyszałem :D
Fabryczna nawigacja nie jest AŻ TAK dobra. Gdybyśmy jeszcze rozmawiali o 3 czy 5 latach aktualizacji map od zakupu tej opcji to moooże bym rozważył. Ale ponad 1000pln za jednokrotny update to stanowczo ponad to co byłbym skłonny zapłacić ;)
kkgg
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2017-03-28, 15:28
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Krzysiek

Re: 2.0 TDI ultra 190KM Opinie? Czy polecacie?

Postprzez ppgblack » 2020-01-04, 11:06

AA tak myślałem ze to o to chodzi ale wolałem się dopytac ;)
A tych aktualizacji nie można zrobic samemu?? W sumie nie grzebałem jeszcze odnośnie aktualizacji ale na pewno internet oferuje taka mapę ;) a jak nie to ja bedę szedł w stronę AA bo mapy googla sa na bieżąco i nie bedzie żadnego problemu ;)

Wiem ze nie powinienem poruszać kolejnej sprawy w tym watku ( i tak odbiegliśmy od silnika) ale w docelowym nikt nie odpisuje ;)
Pytanie odnosnie skrzyni s-tronic?? Miałeś już jakies przeboje?? Masz auto od nowości ?? jaki aktualny przebieg??
Znajomy kupił VW passata 30 tys km od nowości i problem z DSG a stronic to to samo... ;/
ppgblack
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2019-12-29, 16:11
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Arkadiusz

Re: 2.0 TDI ultra 190KM Opinie? Czy polecacie?

Postprzez kkgg » 2020-01-04, 11:58

Ja kupiłem używkę z salonu (1,5 roku i 31kkm przebiegu). Korzystam głównie na drogach ekspresowych lub szeroko pojętym trybie pozamiejskim. Aktualnie mam 147kkm na blacie. Nie mam z samochodem żadnego problemu (odpukać). Przeglądy robię w ASO zgodnie z zaleceniami producenta (olej w silniku co 30kkm, w skrzyni co 60kkm itd). Mam nadzieję że tak będzie dalej bo nic specjalnego w tym czasie się nie wydarzyło.
Co do passata to zależy jaką ma skrzynię. Nie zgodę się że to jest to samo bo s-tronic w interesującym Cię A6 ma "mokre" sprzęgła. Wydaje mi się że tylko niektóre zestawy napędowe w pasku mają takie rozwiązanie. Większość ma sprzęgła suche i z tego co wiem mogą być one bardziej problematyczne.
Wracając na chwilę do map - pewnie da się dokonać jakiejś pirackiej aktualizacji ale to już jest kwestia której nie rozważam. W sumie i tak mało korzystam z nawigacji fabrycznej.
kkgg
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2017-03-28, 15:28
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Krzysiek

Re: 2.0 TDI ultra 190KM Opinie? Czy polecacie?

Postprzez ppgblack » 2020-01-04, 12:23

(olej w silniku co 30kkm

Powiem Ci że ja to nie wierzę w te longlify... Mam zaprzyjażnionego mechanika który też twierdzi ze jest do "dobijanie" silnika.. wiem ze producent tak zaleca ale ja na pewno zamierzam zmieniać maks co 15 tys i tez raczej robie wiecej tras niż miasto... Więc moja rada jeśli chcesz mieć auto jeszcze pare lat to lepiej cześciej znienić.

Co do passata to w sumie nie wiedziałem ze tam jest na "sucho". wiele raz slyszalem ze jest to to samo i w sumie nie sprawdzałem..
ppgblack
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2019-12-29, 16:11
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Arkadiusz

Re: 2.0 TDI ultra 190KM Opinie? Czy polecacie?

Postprzez kkgg » 2020-01-04, 12:33

Jeśli schodzimy na kwestię "wiary" lub "nie wiary" :) to ja po długim namyśle uznałem, że będę wierzyć w longlife. Ale nikogo nie namawiam. Jeśli mój silnik ucierpi z tego powodu to planuję wtedy zostać ateistą w tej materii xD.
Inna sprawa, że postanowiłem serwisować samochód wyłącznie w ASO (z jednym odstępstwem - przywożę swój olej zgodny z wymaganiami, LM TopTec 4200) więc liczę też na ewentualny ukłon ze strony audi w razie poważnych problemów - chyba nawet na tym forum ktoś wspominał o polityce goodwill po okresie gwarancji.
kkgg
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2017-03-28, 15:28
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Krzysiek

Re: 2.0 TDI ultra 190KM Opinie? Czy polecacie?

Postprzez ppgblack » 2020-01-04, 20:17

Jeśli schodzimy na kwestię "wiary" lub "nie wiary" :) to ja po długim namyśle uznałem, że będę wierzyć w longlife. Ale nikogo nie namawiam. Jeśli mój silnik ucierpi z tego powodu to planuję wtedy zostać ateistą w tej materii xD.


<rotfl> ja oczywiście nie neguje, wiadomo każdy robi jak chce :)
ppgblack
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2019-12-29, 16:11
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Arkadiusz

Re: 2.0 TDI ultra 190KM Opinie? Czy polecacie?

Postprzez ppgblack » 2020-01-04, 20:20

Co do serwisowania to się jeszcze okaże aczkolwiek jestem z Łodzi i słyszałem raczej negatywne opinie o audi centrum poza tym byłem tam da razy żeby zobaczyć ich ofertę i sami zaproponowali mi zostawienie parametrów jakie ma mieć auto i ze oni znajdą i będziemy w kontakcie... za jednym i drugim razem zero informacji wtórnej...
ppgblack
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2019-12-29, 16:11
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Arkadiusz

Poprzednia strona

Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość