2.5 TDI BAU - wysokie spalanie, zimny dymi na jasno

2.5 TDI BAU - wysokie spalanie, zimny dymi na jasno

Postprzez daniel-mm » 2023-02-23, 13:35

Witam, piszę z problemem wmega wysokiego spalania, które nagle zacząłem odczuwać, zarówno z dystrybutora jak i z komputera (średnie z miasta przy delikatnej jeździe pokazuje mi 22.2/100), nawet chwilowe przy niewielkich stałych prędkościach jest strasznie wysokie. Wcześniej tak nie było.

Odpala cieply czy zimny z pol obrotu, nawet na zimnym pracuje równiutko, moc ma, jednak gdy zimy to na wolnych obrotach dymi ma jasno przez uzszy czas. Wrzucam foto korekt wtryskiwaczy (te są chyba ok) i kąta wtrysku - tu prosił bym o sprawdzenie i info czy jest poprawny. Temperaturę w vcds pokazuje poprawną. Proszę ewentualnie o info jakie logi wykonać (i w jaki sposób bo nigdy tego nie robiłem) by jakoś zdiagnozować problem.....


Obrazek
Obrazek
Obrazek
daniel-mm
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2023-02-23, 13:19
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004

Re: 2.5 TDI BAU - wysokie spalanie, zimny dymi na jasno

Postprzez zibi06 » 2023-02-26, 02:31

daniel-mm napisał(a): info czy jest poprawny.

Tak.
daniel-mm napisał(a):Proszę ewentualnie o info jakie logi wykonać (i w jaki sposób bo nigdy tego nie robiłem)

jak-vagowac-swoje-auto-t1699.html Silniki V6 2,5 tdi na pompach wtryskowych
daniel-mm napisał(a):gdy zimy to na wolnych obrotach dymi ma jasno przez uzszy czas.

Niestety po opisie dymu via net trudno cokolwiek powiedzieć. Przyczyn może być kilka. Od białego neutralnego (np. ze względu na temperaturę zewnętrzna) do biało "niebieskawego", ....
Jakiś "zapach" dymu ? Paliwa czy inny ?
daniel-mm napisał(a):Witam, piszę z problemem wmega wysokiego spalania, które nagle zacząłem odczuwać, zarówno z dystrybutora jak i z komputera (średnie z miasta przy delikatnej jeździe pokazuje mi 22.2/100)

Że tak może dziwnie zapytam, sprawdzałeś czy nie "gubisz" gdzieś po drodze paliwa ?
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość