2.5 TDI quattro tiptronic - Powoli rusza. Uwalone Sprzęgło?

2.5 TDI quattro tiptronic - Powoli rusza. Uwalone Sprzęgło?

Postprzez BenjiDev » 2019-03-30, 09:19

Witam Panowie, to mój pierwszy post, więc cześć i hej.

Mam problem z moją A6. Podczas ruszania silnik dość mocno wkręca się na obroty, ale nie ma to przełożenia na ruszanie. Autko powoli zaczyna się toczyć. Dopiero, gdy mocniej wcisnę gaz, to jakoś tam rusza lecąc na 3-3,5k obrotów. Na początku myślałem, że to coś ze skrzynią, znalazłem gdzieś temat, że takie objawy występują po zmianie oleju, chwilę później nadarzyła się okazja. Rozleciał mi się wiatrak od wisko i wbił w chłodnicę wody, więc przy wymianie od razu poszedł olej w skryni z filtrem. Autko normalnie odpala, praktycznie od razu po przekręceniu, więc wytarte krzywki odpadają. Gdy podczas ruszania dodam więcej gazu, to silnik wkręca się na obroty, jednak i tak nie chce się poderwać do przodu. Wszystkie objawy ustępują po osiągnięciu 45km/h(przy gwałtowniejszym ruszeniu trochę więcej)
Czy to może być problem ze sprzęgłem? Jak mogę to zdiagnozować? Jakie są ewentualne koszty naprawy? Czy w grę wchodzi samodzielna naprawa?
BenjiDev
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2019-03-30, 09:12
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999
Imię: Beniamin

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość