2.5 v6 Usunięcie wiejskiego chip tuningu

2.5 v6 Usunięcie wiejskiego chip tuningu

Postprzez mateusz_918 » 2017-01-06, 16:38

Witam na wstępie chciał bym zaprezentować loga, który swiadczy o patologi badziewia za 400zł http://vaglog.pl/log-003_847B1s2.html dzięki jednemu z forumowiczów Piotruś powoli ogarniam swoje auto,

ogólnie zrobiona chydraulika, rozrzad, oleje, przepływka nowa ori, która zdechła przez tego chipa po niespełna miesiącu koszt ponad 5tyś a efekt widoczny na chwilę, aż do gry znów wdarły sie zawyżone korekcje na całej lini, które psują wszystko co mogą od przepływki turbiny po wtryski pompe egr i mniej istotne rzeczy, (które też kosztują)

dla amatorów chipa jedno zdanie nie róbcie takich cudów za grosze.

chciał bym teraz usłyszeć opinię od znawców tematu jakie to ma następstwa, i jaki wpływ na exploatacje silnika ma chip

za usuniecie chipa i przywrócenia auta do stanu ori w Poznaniu firma electronic-serwis woła sobie do 500zł za ten motor i rocznik.

jeszcze jedno pytanie co po takim usunieciu chipa bede musiał zrobić czego nie zrobi mi fachowiec który bedzie to zdejmował, bo napewno wkładając chipa coś jest pod niego poprzestawiane ( zawyżone ustawione na wyższe parametry)

Pozdrawiam i odradzam chipowanie
mateusz_918
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2016-11-22, 15:08
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998
Imię: Mateusz

Re: 2.5 v6 Usunięcie wiejskiego chip tuningu

Postprzez Piotruś » 2017-01-06, 17:05

Mateusz mylisz niektóre "pojęcia" i fakty.
(spoko, z czasem się wdrożysz).

Log 003 (który wstawiłeś powyżej) wraz z logiem 010 świadczą o problemach w komunikacji przepływomierza z ECU.
Możliwe, a przynajmniej najczęstsze powody opisałem w Twoim temacie diagnostycznym.

O tym, że silnik (tzn. oprogramowanie) jest zawirusowany świadczy (m.in.) log 008 i 011 .

Sterownik (ECU) jest zabudowany w podszybiu po stronie kierowcy w plastikowej czarnej obudowie.
Jeżeli nie brakuje tylnej śruby w pokrywie obudowy, to żeby się do niej dostać najbezpieczniej będzie zdemontować plastikowe podszybie.

W pozostałych kwestiach niech się wypowiedzą inni Forumowicze. Nie chcę sprawiać wrażenia tendencyjności ......
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: 2.5 v6 Usunięcie wiejskiego chip tuningu

Postprzez mateusz_918 » 2017-01-06, 17:20

a bo widzisz w logu nr 10 http://vaglog.pl/log-010_YW3004n.html jest mały błąd z mojej strony nie wspomniałem o tym mianowicie przy logowaniu użytkownik włączający się do ruchu zajechał mi drogę i z tąd jest taka przepaść zatrzymałem loga lecz nie zrobiłem nowego tylko wznowiłem mój błąd


i tak sobie myślę czy może zamiana sterownika na inny bez chipa z tymi samymi nr bedzie dobrym rozwiązaniem może nie bede musiał jezdzic po elektronikach
mateusz_918
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2016-11-22, 15:08
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998
Imię: Mateusz

Re: 2.5 v6 Usunięcie wiejskiego chip tuningu

Postprzez Piotruś » 2017-01-06, 18:23

mateusz_918 napisał(a):a bo widzisz w logu nr 10 http://vaglog.pl/log-010_YW3004n.html jest mały błąd z mojej strony nie wspomniałem o tym mianowicie przy logowaniu użytkownik włączający się do ruchu zajechał mi drogę i z tąd jest taka przepaść zatrzymałem loga lecz nie zrobiłem nowego tylko wznowiłem mój błąd

Niczego nie zmienia.
W logu 010 przepływomierz akurat świetnie się dogadywał z ECU dzięki czemu widać, że jest zdrowy.
W logu 0003 nie było oczekiwanej komunikacji i dlatego ECU podstawiło sobie wartość stałą.

mateusz_918 napisał(a):i tak sobie myślę czy może zamiana sterownika na inny bez chipa z tymi samymi nr bedzie dobrym rozwiązaniem może nie bede musiał jezdzic po elektronikach

Jeśli dysponujesz sprzętem i wiedzą jak dopisać "nowy" sterownik do immo - jest to jakaś opcja ... .
No i skąd weźmiesz 100% pewność, że w tym "nowym" nigdy nikt nie grzebał :?:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: 2.5 v6 Usunięcie wiejskiego chip tuningu

Postprzez mateusz_918 » 2017-01-06, 18:49

zasadniczo jest tak gdy pierwsze odpalenie jest, to wszystko swietnie działa auto ma moc od niskich obrotów aż do konca, ale jak już je zgaszę i za chwilkę odpalę to zaczyna się dziać, mianowicie właśnie ten przepływomierz ustala sobie stałą dawkę zawszę 549.5 i wtedy odrazu idzię wyczuć utratę mocy auto jest jak di nie tdi. i nie mogę pojąć dlaczego działa to jak chce 3x jest dobrze 7x zle i na odwrót czasem jest tak ze gasze je odpalam i jedzie jak powinno bez mułowania, nie powiem że zaczynam liczyć pieniądzę bo już i tak wiele zainwestowałem a kaprysy są w dalszym ciągu nieprzewidywalne

z wiedzą na temat immo jest u mnie bardzo ok a znajomy ma warsztat z dorabianiem kluczyków, ale w sumie no pewnosci nigdy nie bedzie co za sterownik kupie więc odchodzę od pomysłu z podmianką

czyli wychodzi na to że przepływka jest ok jest jakis pozytyw fajnie, ale i tak nie rozumiem dlaczego przy robieniu logów dynamicznych grupy 3 jest stała dawka 549.5 a kilka minut pózniej (auto w ciągłym ruchu bez gaszenia max 10 min później) w grupie 10 działa jak talala? jak bedzie działać to w taki sposób że chwilę coś działa a chwilę nie działa podczas jazdy to zaraz mi się coś spieroli
mateusz_918
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2016-11-22, 15:08
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998
Imię: Mateusz


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron