A6 4.2 Quattro 2002 - prośba o opinię

A6 4.2 Quattro 2002 - prośba o opinię

Postprzez alc » 2015-02-18, 15:16

Witam 2x

Po pierwsze witam na forum. Dołączyłem już dawno anonimowo i czytałem sporo o C5. Teraz nadeszły bardziej intensywne poszukiwania pojazdu.

Po drugie witam w moim pierwszym wątku. I od razu prosiłbym o ocenę autka:
Rok produkcji: 2002, 224245 km, Moc: 300 KM, Pojemność skokowa: 4172
Model A6
Cena 19 900 zł (Do negocjacji)
Poj. silnika 4 172 cm3
Rok produkcji 2002
Paliwo Benzyna
Moc silnika 300 KM
Przebieg 224 245 km
Typ nadwozia Kombi
Kolor Niebieski
Stan techniczny Nieuszkodzony

Witam mam do sprzedania AUDI A6 z 2002r z silnikiem 4.2 o mocy 300KM Auto posiada sekwencyjną instalację gazową PRINCE o wartości 7800 PLN. Po wymianie oleju, filtrów, klocków. Nowe tarcze hamulcowe przód i tył (przejechane ok 400 km. Samochód bezwypadkowy. Zapraszam do obejrzenia. Możliwośc sprawdzenia na dowolnej stacji diagnostycznej. Uszkodzona felga (auto na takim uszkodzeniu jeździ)

WYPOSAŻENIE:

-ABS
-ESP
-Alarm
-Aluminiowe felgi 18cali
-Centralny zamek
-4X el. szyby
-el. lusterka (podgrzewane)
-el. szyberdach SOLAR
-Sensor deszczu
-Klimatronik
-8X poduszka powietrzna
-Komputer pokładowy
-Tempomat
-NAVIGACJA nowa mapa
-Skórzana tapicerka Recaro RS
-Podgrzewane fotele
-Podgrzewana kanapa
-el. regulacja foteli
-wielofunkcyjna skórzana kierownica
-czujniki parkowania i cofania
-NAGŁOSNIENIE BOSE
-HALOGENY
-RADIO CD

http://olx.pl/oferta/audi-a6-rs6-4-2-quattro-gaz-2002-CID5-ID8LHcX.html#5ffd2b663a
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z góry dziękuję za informacjęczy warto się po niego wybrać. Jestem z Łodzi, ale doświadczenie samochodowe nikłe więc liczę na Was drodzy forumowicze.
alc
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2015-02-18, 14:54
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Re: A6 4.2 Quattro 2002 - prośba o opinię

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-02-18, 19:37

Witaj <luzik> .

Nic tylko jechac i oglądać .
Moim zdaniem są dwie opcje :
1. Kogoś bardzo ( ale to bardzo ) przycisnęło z kasą i potrzebuje szybko sprzedać auto <mysli> .
2. Coś zaczęło się dziać niedobrego ( silnik lub skrzynia ) i właściciel po przekalkulowaniu stwierdził , że nie opłaca mu się tego naprawiać <mysli> .

Trochę rzeczy porobionych prawie "wczoraj" + instalacja lpg z najwyższej pólki i auto wystawione za 20.000 ( do negocjacji ) :?: :shock:
Życzę Ci szczerze żeby powodem sprzedaży była opcja nr. 1. <okok>

Jak zadzwonisz to daj znać co i jak ( bardzo chętnie się dowiem co ma ciekawego do powiedzenia obecny właściciel <mysli> ) .

pzdr'a <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: A6 4.2 Quattro 2002 - prośba o opinię

Postprzez alc » 2015-02-19, 10:59

Sprawa ma się następująco.
Po rozmowie z Panem okazuje się że:
- felga pęknięta po szybkim wjechaniu na krawężnik
- efekt - naprawa wahaczy górnych i dolny
- felga zamieniona: przód<> tył aby zrobić zbieżność, ale nadal podobno autem trochę telepie. Diagnosta stwierdza, że to wina pękniętej felgi.
- auto 1,5r temu sprowadzone z Holandii, tak jak jest: czyli z fotelami z Rs6. Zarejestrowane w PL 04.2014
- rozrząd zrobiony podobno w Holandii przy około 180k km. W PL nie było robiony
- tylna klapa wymieniona (ma starą na dowód), bo ktoś mu wybił szybę i ukradł rzeczy z bagażnika.
- nie był bity
- skrzynia .. i teraz nie pamiętam ale na 99% mówił, że to tiptronic
- napędy, silnik skryznia, gaz - wszystko działa
- gaz montowany w Holandii
- sprzedaje bo kupił A6 takie samo, tylko, że C6
Dużo ludzi dzwoni i się pyta. I to tyle. Czekam na VIN.
alc
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2015-02-18, 14:54
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Re: A6 4.2 Quattro 2002 - prośba o opinię

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-02-20, 16:16

Siema.

Ja bym zrobił tak:
- jeżeli masz auto (z felgami o rozstawie śrub 5x112 i otworem centrującym 57,1) na kołach min 16" to jadę, oglądam, sprawdzam, zmieniam (sam albo gdzieś) kpl. kół i w drogę (o ile jesteś pewien, że Twoje są proste) . To będzie najbardziej wiarygodny sposób na sprawdzenie przyczyny "telepania" .

- jak będziesz miał VIN - daj znaka. Nic nie obiecuje ale... jestem tak Ciekawy, że postaram się sprawdzić ;-) .

btw, tak ogólnie - do quattro montowali tylko Tipy lub manuale (we wszystkich C5) .

Pozdrawiam


Kurde, jeżeli jest wszystko tak jak mówi(sz) to już powinien "pójść" . Coś jest na rzeczy . Masz vag/vcds ? Potrafisz samemu sprawdzić prawidłowe działanie skrzyni tiptronic ?

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: A6 4.2 Quattro 2002 - prośba o opinię

Postprzez alc » 2015-02-21, 13:31

Felgi może się znajdą (od zwykłego A6 C5 1.9TDI będą chyba pasować?)

Co do VAG/VCDS, skrzynia i silnik - mam mechanika zaufanego i liczę, że ze mną pojedzie za odpowiednią stawkę. Problem w tym, że narazie ja sam czekam na weryfikację możliwości finansowych zakupu pojazdu. Sądzę, że właśnie dlatego auto nadal na rynku. Jak patrzę na forach różnych, to ludzie szukają Audi tak do 13-15k i zakładają sobie te 5k na naprawę. A ten jest w górnej granicy większości przeciętnianków takich jak ja i sądzę, że stąd ten okaz. Jest jeszcze kilka które znalazłem w podobnych pieniądzach (z czego 2 w Radomiu, ale tam podobnmo lepiej unikać).

Co do VIN, podsyłam na prvia. Nie umieścił w ogłoszeniu ale na telefon bez problemy wysłał więc i ja nie będę umieszczał tego VIN ogólnie dostępnego.

Dzięki za dotychczasowe rady i uwagi. Staram się na ten konkretny nie napalać ale bardzo mi się podoba i kolor i wnętrze i wyposażenie... :)
alc
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2015-02-18, 14:54
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Re: A6 4.2 Quattro 2002 - prośba o opinię

Postprzez Cienki1407 » 2015-02-21, 15:10

Moim zdaniem koleś uczciwy bo Ci powiedział to co mógł ukryć.Co do ceny myślę temu ,że to Polska.Powszechne myślenie benzyna,taki silnik to dużo pali i sam model C5 gdzie ludzie nasłuchali się ,że to bardzo wadliwy i kosztowny w utrzymaniu model(zależy jak trafisz) skutkuje tym ,że jak chcesz sprzedać to auto musisz trochę spuścić aby zachęcić do kupna.Ludzie nie patrzą ,że po którymś roku zlikwidowano te problemy tylko oceniają wszystko jedną miarą.
Sam jak kupowałem swój model to od razu wszyscy którzy się dowiedzieli mówili "aluminiowe zawieszenie,wałki,automat" itp.Ja tam bym brał :-)
Co do alusów to pełno na OlX od tego modelu oryginalnych po renowacji w bardzo fajnej cenie.Jeśli chodzi o zamontowany hak nie musi to oznaczać ,że był używany.Niektórzy celowo zakładają hak na zimę w razie aby ktoś wjechał w niego a nie w zderzak.
Avatar użytkownika
Cienki1407
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 174
Dołączył(a): 2014-12-20, 19:39
Lokalizacja: Trójmiasto
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2002
Imię: Grzegorz

Re: A6 4.2 Quattro 2002 - prośba o opinię

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-02-21, 19:34

Siema <luzik>

alc napisał(a):Felgi może się znajdą (od zwykłego A6 C5 1.9TDI będą chyba pasować?)


Tak - będą , o ile nie są mniejsze niż 16'' <okok> .

alc napisał(a):Co do VAG/VCDS, skrzynia i silnik - mam mechanika zaufanego i liczę, że ze mną pojedzie za odpowiednią stawkę.


Bardzo mądre/rozsądne podejście - zawsze dobrze jest "mieć" kogoś kto wie "co z czym się je" i ostudzi ewentualny nadmierny zapał - nawet jeżeli wszystko będzie OK to... zimna krew pozwala negocjować cenę (tym bardziej, że ta w tym przypadku jest "do dogadania" ;) ).

alc napisał(a): Problem w tym, że narazie ja sam czekam na weryfikację możliwości finansowych zakupu pojazdu.


Rozumiem <milczek> .

alc napisał(a): Sądzę, że właśnie dlatego auto nadal na rynku. Jak patrzę na forach różnych, to ludzie szukają Audi tak do 13-15k i zakładają sobie te 5k na naprawę. A ten jest w górnej granicy większości przeciętnianków takich jak ja i sądzę, że stąd ten okaz.


W tej kwestii może lepiej żebym się nie wypowiadał <milczek> bo... czy to "okaz" czy nie to się dopiero okaże ( oby przed zakupem <stres> ) .
Uważam , że rozpiętość cenowa ( weźmy na widelec np. silniczek 4.2l ) między 13-30 tyś nie bierze się znikąd . Jeżeli ktoś wie CO I W JAKIM STANIE sprzedaje to cena musi być adekwatna do jego stanu . W cuda/okazje - nie wierzę . Może inaczej - nigdy się nie spotkałem ;) .

alc napisał(a): Jest jeszcze kilka które znalazłem w podobnych pieniądzach (z czego 2 w Radomiu, ale tam podobnmo lepiej unikać).


No jest to powszechnie znany region PL z różnego rodzaju hochsztaplerów i nędznych handlarzy ale... nie ma samochodu , którego nie da się dokładnie sprawdzić (to tylko kwestia czasu jaki trzeba na to poświęcić oraz jakiejś tam podstawowej wiedzy nt. samego typu/rodzaju samochodu /jego typowych usterek/ oraz trików "tanich handlarzyn" <okok> ) .

alc napisał(a): Co do VIN, podsyłam na prvia. Nie umieścił w ogłoszeniu ale na telefon bez problemy wysłał więc i ja nie będę umieszczał tego VIN ogólnie dostępnego.


PW otrzymałem <okok> . Jak tylko znajdę chwilkę postaram się tym zająć <okok> . Nic obiecać nie mogę :| ale... jedno na pewno - jest/będzie to zupełnie "non profit" <luzik> .

alc napisał(a): Dzięki za dotychczasowe rady i uwagi. Staram się na ten konkretny nie napalać ale bardzo mi się podoba i kolor i wnętrze i wyposażenie... :)


Osobiście sprawia mi to wielką przyjemność także jeżeli chodzi o mnie to... nie ma za co ;) .

Cienki1407 napisał(a): Moim zdaniem koleś uczciwy bo Ci powiedział to co mógł ukryć.


Hmm... <mysli> , bardzo ostrożnie podchodziłbym z tym "zaufaniem" do kogoś kogo kompletnie nie znasz i tym bardziej, że chcesz od niego coś kupić (używanego) :roll: .

Pozdrawiam <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: A6 4.2 Quattro 2002 - prośba o opinię

Postprzez alc » 2015-02-24, 09:59

Problem w tym, że narazie ja sam czekam na weryfikację możliwości finansowych zakupu pojazdu.

Wychodzi na to, że sprawa odłożona na bliżej nie określoną przyszłość. Zostaję ze swoim Paskiem 4x4 :)
alc
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2015-02-18, 14:54
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Re: A6 4.2 Quattro 2002 - prośba o opinię

Postprzez balls0044 » 2015-03-19, 15:23

Just an amazing car, I love mine
balls0044
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2015-03-19, 15:17
Model: VW Golf
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 BCY 450KM
Napęd: 4x4 Haldex
Skrzynia: S-tronic
Rok: 1990
Imię: Alan


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości