A6 C5 2.5 TDI Prośba o ocenę

A6 C5 2.5 TDI Prośba o ocenę

Postprzez wajper » 2015-05-24, 11:55

Witam,
Poszukuję A6 C5 kombi z końcówki produkcji- 2003-2004r
Znalazłem taki egzemplarz:
http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-ID6y5AQ3.html
Wybieram się na oględziny osobiście ale może któryś z doświadczonych wyjadaczy jest mi w stanie
coś wywnioskować/ zauważyć po samym ogłoszeniu?
Z góry dzięki.
wajper
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-05-22, 13:43
Model: VW Passat CC
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Maciek

Re: A6 C5 2.5 TDI Prośba o ocenę

Postprzez zibi06 » 2015-05-24, 15:58

wajper, generalnie auto wizualnie prezentuje się nieźle. Prawdopodobnie są jakieś nieznaczne "przecierki" na zderzakach.

Obrazek
Wydaje mi się że w tym miejscu zderzak trochę "odchodzi" od błotnika ale to raczej żadna przypadłość. Linia drzwi prosta,są naklejki za tylnymi drzwiami (niby szczegół bo można dokupić i nakleić) ale warto sprawdzić w realu.
Brak zdjęć siedzeń.. Przyciski nie powycierane.. Z dużą dozą prawdopodobieństwa może to być silnik o oznaczeniu BAU..
Przebieg ciekawy, moim zdaniem do weryfikacji.

wajper napisał(a):Wybieram się na oględziny osobiście

Mam nadzieję że nie będą one tylko wizualne. Moim zdaniem konieczna jest diagnostyka VAG-iem, sprawdzenie grubości powłoki lakierniczej , sprawdzenie podwozia, działania skrzyni biegów (pamiętaj żeby sprawdzić czy silnik jest zimny, skrzynia pracuje inaczej na zimnym i ciepłym oleju w skrzyni). Zapytaj czy olej w skrzyni był wymieniany..
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: A6 C5 2.5 TDI Prośba o ocenę

Postprzez wajper » 2015-05-26, 08:35

Jestem po pobieżnych oględzinach więc dla potomnych i innych zainteresowanych moje spostrzeżenia poniżej:
Silnik pracuje równo.
Model silnika BAU czyli raczej nie powinno być przypadłości typowych dla 2.5
Skrzynia ładnie chodzi na zimno jak i po rozgrzaniu, biegi wchodzą płynnie, kickdown szybko reaguje
Olej raczej czysty (już do wymiany, lane 5w30 Mobila)
Pęknięty zbiorniczek płynu chłodniczego
Blacharka raczej ok, drobniutkie otarcia i małe ogniska z obu stron na łączeniu nadkola i błotnika tylnego- raczej normalka
Naklejki na nadkolu są i lakier fabryczny.
Auto miało jakąś przygodę z przednim zderzakiem, właściciel twierdzi że to krawężnik na parkingu (trudno powiedzieć bo lampy też jakieś leciutko luźne, choć zaczepy całe)
Szyby jakieś niespójne przód 07, 1 rząd 04 drugi rząd 03
Lekko pęknięte lewe światło z tyłu (pajączki) raczej można jeździć
Drzwi pasażera z przodu dziwnie się zamykają- trzeba lekko zamknąć- w przypadku mocniejszego trzaśnięcia nie zaskakują całkowicie
Z elektroniki raczej wszystko działa poza- problemem ze zmieniarką w bagażniku oraz park-tronik zdaje się przy cofaniu piszczeć bez żadnej przeszkody.
Wnętrze mało zjechane jak na te 200tkm, kierownica ładna siedzenia nie porwane, powiedział bym lekko wysuszone ale nadal ok.
Obecny właściciel od 3 lat zrobił 20tkm i nie robił nic poza płynami
Do wymiany na cito rozrząd (robiony w 2010) wszystkie płyny i filtry
Błędy z VCDS:
00741 - Brake Pedal Monitoring 27-10 - Implausible Signal - Intermittent
00575 - Wartość ciśnienia w układzie dolotowym została przekroczona
18258 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ECU P1850 - 35-10 - - - Intermittent

Przebieg może być oryginalny papiery z Niemcowni w 2008 przy 87tkm, ogólny stan tapicerki oceniam na dobry
Właściciel raczej nie kombinator, po prostu kupił A6 B6 3.0 ( widziałem bo tym przyjechał).
Cena jaka go interesuje to 18500 jeszcze podejrzewam do małej negocjacji bo wyjeżdża do Francji pod koniec tygodnia i bardzo chce sprzedać:)
Podsumowując oferta raczej dobra niż super atrakcyjna, jednak autko też raczej nieskatowane
Ja osobiście chyba będę jednak celował w 4.2l :)
wajper
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-05-22, 13:43
Model: VW Passat CC
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Maciek

Re: A6 C5 2.5 TDI Prośba o ocenę

Postprzez mwx » 2015-05-26, 14:14

wajper napisał(a):Ja osobiście chyba będę jednak celował w 4.2l


No i słusznie. Jak zagasujesz to koszty nie będą aż tak odbiegać od TDi, a radość z jazdy i bulgot zamiast klekotu są nie do przecenienia :-D
If it's got wheels, wings or tits - it's gonna give you problems.
Avatar użytkownika
mwx
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2014-07-03, 18:28
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Maciej


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości