A6 C5 2,5TDI Na co jeszcze zwrócić uwagę

A6 C5 2,5TDI Na co jeszcze zwrócić uwagę

Postprzez lukidb » 2014-09-14, 20:14

Doświadczenia z moim AKN'em nie nauczyły mnie pokory dla 2,5TDI i... jutro jadę oglądać to auto.

http://otomoto.pl/audi-a6-180-km-quattr ... 81340.html

Cechy zewnętrzne:

alufelgi, ksenony, światła przeciwmgłowe
Bezpieczeństwo:

ABS, ASR, autoalarm, poduszki powietrzne, immobiliser, ESP
Komfort:

4x4, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, tapicerka skórzana, system nawigacji, centralny zamek, radio, wspomaganie kierownicy, komputer, tempomat, podgrzewane fotele, czujnik deszczu, kierownica wielofunkcyjna, niezależne ogrzewanie, czujnik parkowania, podgrzewana przednia szyba
Historia:

serwisowany w ASO, bezwypadkowy, garażowany

Opis pojazdu
Przedmiotem aukcji jest bardzo ładny zadbany samochód AUDI A6 QUATTRO,stan auta oceniam na b.dobry,wnętrze zadbane,jasna skóra prezentuje się b.ładnie,kierowca nie palący.zawieszenie i karoseria OK,silnik pali,jeżdzi bez wycieków




Jakieś porady na co zwracać uwagę?
Wiadomo, pompa, wtryski, 2003 rok z 180KM to pewnie będzie AKE więc na 100% podnosimy pokrywy zaworów, aby sprawdzić wałki/hydraulikę, wahacze, wycieki, kabelek - błędy, może uda się zrobić logi statyczne i dynamiczne. Ogólnie auto prezentuje się ciekawie. W oczy rzuciło mi się tylko przetarcie na przednim zderzaku i rozwalony zagłówek kierowcy.
Nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy automacie - wiadomo przy zmianie biegów nie powinien szarpać, ale czy coś jeszcze powinienem sprawdzić?
Co może mnie zaskoczyć przy quattro?
Załączniki
a6.jpg
lukidb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2013-07-02, 06:33
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: £ukasz

Re: A6 C5 2,5TDI Na co jeszcze zwrócić uwagę

Postprzez sloniu » 2014-09-15, 14:39

Kiedyś jak też rozglądałem się za autem ze skrzynią automatyczną, doczytałem się że auto tak jak pisałeś w cześniej nie powinno szarpać przy zmianie biegów, czy to będzie jazda spokojna/dynamiczna. Ale warto sprawdzić działanie na znacznym wzniesieniu drogi czy auto utrzymuje się w pozycji na włączonym np. D/R
Postaram się odnaleść dany wątek z którego zaczerpnełem ową wiadomość.
"[...]
1. czy skrzynia nie wydaje dziwnych odgłosów przy przerzucaniu biegów na postoju.
2. podczas jazdy w momencie zmiany biegu obroty silnika nie powinny podskoczyć.
3. na równej drodze samochód w trybie Drive powinien delikatnie zacząć się toczyć po puszczeniu hamulca. Brak tej opcji oznacza problem.
4. kolejny test to delikatne wzniesienie. Auto również powinno pod nie podjechać ( tylko mówimy o delikatnej górce a nie np. o ul. Tamka w Warszawie). Jeśli górka jest za mocna to auto przynajmniej nie powinno się stoczyć.
5. warto sprwadzić olej czy nie jest przepalony.[...]
http://bez-wypadkowe.net/showthread.php/344-Jak-sprawdzi%C4%87-automatyczn%C4%85-skrzyni%C4%99-bieg%C3%B3w.
Jeśli masz możliwość to pokuś się o pojechanie na hamownie, będziesz miał trochę dokładniejsze rozeznanie w jakim stanie może być owy silnik.
Audi A6 C5 2.5 TDI Q AKE 01' - in use
Audi A6 C5 1,9 TDI AVG 00' - sold
Audi A3 8L 1,8 AGN 96' -sold ;(
Fiat 125p 1,3 74' -still in use ;)
FSM Syrena 0,8 83' -rip
Avatar użytkownika
sloniu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2013-12-10, 16:36
Lokalizacja: Gdynia
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2001/02
Imię: Karol

Re: A6 C5 2,5TDI Na co jeszcze zwrócić uwagę

Postprzez lukidb » 2014-09-15, 19:11

Dziękuję sloniu za instruktarz, przyda się pewnie na przyszłość, bo ten egzemplarz odpuszczam. Zwróciłem na niego uwagę głównie przez to, że "stoi za miedzą", a i od dawna kusi mnie quattro i automat. Co do dzisiejszych oględzin. Auto bardzo zaniedbane. Na zdjęciach nie widać prawie wnętrza, które moim zdaniem jest nie do przyjęcia. Brud, syf i malaria. Nie to jednak dyskwalifikuje ten samochód, bo jak wiadomo doczyścić można wszystko, Niepokojące stuki spod lewej głowicy to główna przyczyna rezygnacji. Mam niemiłe doświadczenia z uszkodzoną hydrauliką i nawet bez podnoszenia pokryw zaworowych wiem, że coś tutaj nie halo. Skrzynia biorąc pod uwagę wskazówki działa bardzo dobrze, ale silnik już chyba trochę niedomaga. Przyspieszenie d..y nie urywa... W porównaniu z moim 150KM wypada blado.
No nic szukamy dalej. Może jakaś benzyna się trafi w dobrym stanie....
lukidb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2013-07-02, 06:33
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: £ukasz


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości