A6 C5, 2004, 1.9 TDI s-line

A6 C5, 2004, 1.9 TDI s-line

Postprzez Byakko » 2018-09-04, 08:13

Witam.
Jestem niestety totalnym laikiem w temacie, a mam okazję odkupić od znajomego kombi Audi A6 C5, 1.9 TDI, w pakiecie s-line 2004 rok. Jest on właścicielem od 6 lat, samochód był sprowadzony z Niemiec. Obecny przebieg ~273000 km. Samochód wycenił na 15000 zł. Z tego co wiem, to wymieniał rozrząd przy 200 tys, wymienione wszystkie armotyzatory, tarcze, zrobione stabilizatory(?). Nowe reflektory z przodu. Samochód ogólnie robiony był "na bieżąco", swieżo po przeglądzie. Mówił, że przez czas użytkowania sprzęgła nie wymieniał, bo nie było potrzeby. Tak samo nie regenerował turbiny, czy pompowtrysków. Wiem, że na pewno jeden błotnik do zrobienia po przytarciu, tak samo w jednym miejscu odprysk na lakierze. Samochodu jeszcze nie oglądałem, mam zdjęcia ale w dosyć słabej jakości. Znajomy samochód sprzedaje z problemów zdrowotnych, tak to by jeździł dalej. W związku z powyższym zwracam się do was o pomoc/radę. Kupuję właśnie pierwszy samochód, Audi jakoś nigdy nie szukałem ze względu na "mityczne koszta" szczególnie diesel. Na co zwrócić uwagę, czego szukać? Jeśli pojadę na oględziny, to mogę porobić więcej zdjęć.
Byakko
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2018-09-04, 07:49
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Tomek

Re: A6 C5, 2004, 1.9 TDI s-line

Postprzez zibi06 » 2018-09-04, 14:31

Byakko napisał(a):Na co zwrócić uwagę, czego szukać?

Jeżeli jak nadmieniasz
Byakko napisał(a):Jestem niestety totalnym laikiem w temacie

Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem są oględziny bez osoby która zna mniejsze/większe mankamenty związane z tym modelem ponieważ autko swoje lata już ma. Nie wiem jakie masz zaufanie do znajomego (jak/gdzie auto jest serwisowane/ naprawiane)..
Byakko napisał(a):mam okazję odkupić od znajomego kombi Audi A6 C5, 1.9 TDI, w pakiecie s-line 2004 rok.

Ale okazja ponieważ cena jest jak dla Ciebie, czy po prostu dowiedziałeś się że, znajomy (dobry, dalszy, etc..) chce sprzedać A6 za określoną cenę ? Jakie dodatkowe wyposażenie (oprócz standardu) ?
Byakko napisał(a):wymienione wszystkie armotyzatory, tarcze, zrobione stabilizatory(?).

Jest to jakiś tam +
Byakko napisał(a): Obecny przebieg ~273000 km.

Jeżeli rozrząd był wymieniany przy 200 tkm to w zasadzie "niebawem" trzeba się liczyć z wymianą tego co związane jest z rozrządem( zakładając że, były użyte "jakieś tam zamienniki") i "dookoła niego ( typu pompa wody, pasek wielokolorowy, możliwe że, jakieś rolki, termostat). To żaden "-" tylko normalny pozakupowy pakiet startowy. Czy do auta jest jakaś książka serwisowa (dodana przy zakupie), dokumenty z przeglądów ? Oczywiście przy 14 letnim aucie liczy się stan obecny, ale jest to zawsze coś. Jakaś deklaracja bezwypadkowości/ ewentualnych napraw lakierniczych ?
Byakko napisał(a):Mówił, że przez czas użytkowania sprzęgła nie wymieniał, bo nie było potrzeby. Tak samo nie regenerował turbiny, czy pompowtrysków.

Takie rzeczy profilaktycznie trzeba/wypada sprawdzić w realu. Dobrze jest dodatkowo podłączyć program diagnostyczny, sprawdzić czy nie ma zapisanych błędów, sprawdzić odczyty parametrów..
Byakko napisał(a): Wiem, że na pewno jeden błotnik do zrobienia po przytarciu, tak samo w jednym miejscu odprysk na lakierze.

Tu znajdziesz trochę informacji :arrow: a6-c5-jak-kupowac-t1462.html Warto też przyjrzeć się autu w kwestii blacharsko - lakierniczej typu przednie błotniki (ranty nadkoli, "narożnik" przy drzwiach, ), dół drzwi, czy nie odstają listwy ozdobne na drzwiach (z biegiem lat elementy mocujące pomiędzy "blachą" drzwi a listwą lubią "puchnąć"/rdzewieć). Mankamenty "starego" fajnego auta.
Byakko napisał(a): Audi jakoś nigdy nie szukałem ze względu na "mityczne koszta" szczególnie diesel.

Czy aż tak mityczne <mysli> Fakt tylko 1,9 tdi i jakoś tam czasami potrafi "lekko zaboleć", ale od jakiejś tam pewnej eliminacji jest diagnostyka. Wiadomo czas robi swoje ale, tak jest w każdym aucie.
Byakko napisał(a): to mogę porobić więcej zdjęć.

Profilaktycznie możesz.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: A6 C5, 2004, 1.9 TDI s-line

Postprzez Byakko » 2018-10-02, 07:40

Hej. Trochę to zajęło, ale jestem świeżo po oględzinach. W dużym skrócie, nie warto. Samochód bardzo mocno wyeksploatowany, przeżarta belka z tyłu, reszta podwozia też w słabym stanie. Pojawiły się ślady olejowe pod maską. W środku trochę lepiej, ale sama kierownica, czy konsola wyglądała na co najmniej 500k km. Już wiem, dlaczego zdjęcia takie niewyraźnie :-D Co do tej okazji, to chodziło mi o możliwość zakupu. Nie szukałem a6, po prostu tak się trafiło. No i trzeba pamiętać, że w interesach nie ma kolegów :). No nic dzięki wielkie za pomoc. Martwi mnie trochę to, że chyba złapałem bakcyla na Audi, żona mnie ukatrupi jak się dowie, że chcę wyłożyć 2x tyle, co planowaliśmy. :-D
Byakko
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2018-09-04, 07:49
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Tomek


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość