A6 c5 3.0 asn klekotanie silnika

A6 c5 3.0 asn klekotanie silnika

Postprzez lax111 » 2015-02-17, 18:44

Witam jestem tutaj nowy i prosze kogos doświadczonego o pomoc. Mam nastepujacy problem ze swoim silnikiem na postoju gdy utrzymuje obroty na około 2tys i powyzej i delikatnie ujmuje gaz i dodaje słychac wyrażnie dziwnie klekotanie tak jak by zawory rzegotały ale nie jestem pewien obecnie zalany jest olejem 5w40 wczesniej przez pare tys jezdzielem na 10w40. po podłaczeniu komputera wyskakuje mi blad walka rozrzadu i sondy. samochod kupilem rok temu w szwecji i nie zauwarzylem tego problemu wydaje mi sie ze powstal kilka miesiecy temu. Mocy niby nie traci nie pala sie żadne kontrolki motor pracuje dosyc równo nie trzesie nim nie telepie. Prosze o jakies podpowiedzi co to moze byc i jak temu zaradzic dodam jeszcze ze po zakupie nie byl wymieniany rozrzad tylko sam pasek byl zmieniony bo według dokumentow byl zmieniany 15tys km przed moim zakupem.
lax111
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-02-17, 17:56
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Krzysztof

Re: A6 c5 3.0 asn klekotanie silnika

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-02-18, 06:17

Cześć.

Możesz to nagrać i wrzucić gdziekolwiek , żebyśmy mogli posłuchać ?
To zwiększa (może zwiększyć) szansę na wycelowanie w powód problemu dwukrotnie albo i więcej ;-) .
Masz może numery tych błędów?

Pozdrawiam

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: A6 c5 3.0 asn klekotanie silnika

Postprzez Piotruś » 2015-02-18, 14:40

Lax111, chciałbym się mylić, ale:
- zastosowanie półsyntetyka w tym motorze, przede wszystkim ze względu na elementy regulacji zmiennych faz rozrządu jest karygodne (bardzo karygodne)
- niestety ale można wysnuć teoretyczny związek między zauważonym "klepaniem" zaworów a błędem położenia wałka rozrządu, co hipotetycznie może wskazywać na uszkodzenie wwym. regulatora zmiennych faz rozrządu

Pomijając już "drobn"y szczegół. że ASN'y są nadzwyczajnie czułe w wym. obszarach, to jeszcze w pewnym okresie produkcyjnym cechowały się fabryczną wadą wyżej wspomnianych "wariatorów" co w pewnym sensie NIESTETY potęguję atmosferę "grozy".

Co ja bym proponował, to koniecznie zalać silnik wysokojakościową prawidłową oliwą, wyłącznie zgodną z normami producenta dla ASN i wykasować istniejące błędy. Potem trochę pojeździć (np. wypalić zbiornik paliwa) i wrócić z komputerem do odczytu błędów.

Oczywiście istnieje też bardziej precyzyjne rozwiązanie czyli użycie VAG'a / VCDS'a i porównawczy odczyt wartości mierzonych "na żywo" ale to już troszeczkę wyższa "szkoła jazdy" i od Ciebie zależy Kolego lax111 jak daleko czujesz się na siłach w zdiagnozowaniu swojego problemu.

Generalnie wydaje mi się, że jeśli błąd pozycji walka rozrządu powróci to i tak nie unikniesz naprawy mechanizmu bez względu na to co zawiedzie - zawór czy "część hydrauliczna" wariatora, a to już w przypadku ASN'a jest "dosyć" skomplikowana i rozległa naprawa ... .

Z góry przepraszam jeśli popsułem Ci humor - ja NAPRAWDĘ nie lubię stawiać hipotez jak powyżej, gdyż na odległość zagrożenie błędu jest ogromne i niepotrzebnie jest przygnębiające ale via net, zważywszy na opisane objawy, trudno wymyślić coś innego, bardziej optymistycznego.
Chociaż jakieś małe światełko nadziei może i istnieje w tym, że ktoś źle ustawił rozrząd podczas wymiany paska ... ale to i tak trzeba ustalać z natury.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 c5 3.0 asn klekotanie silnika

Postprzez lax111 » 2015-02-18, 18:03

nie pamietam 82, postaram sie nagrac i wrzucic w najblizszym czasie niestety kodu błedu nie pamietam dokładnie "bład wałka rozrzadu b+ zwarcie do plusa " cos takiego chyba nie pamietam dokladnie ale to tez sprawdze i podam.
lax111
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-02-17, 17:56
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Krzysztof

Re: A6 c5 3.0 asn klekotanie silnika

Postprzez lax111 » 2015-02-18, 18:19

Piotruś, Dzieki bardzo za wstepna diagnoze tak sie własnie tego obawiałem że może być to przyczyna tych wariatorów. Musze sprawdzic dokładne który to czujnik i go zakupic w najbliższym czasie zobaczymy co bedzie sie dzaiło bo bład był kasowany kilka razy i powracał. Jaki kolego olej polecasz do tego silnika to tym tez sie zajme. Postaram się znaleźć dobrego mechanika który mi zdiagnozuje problem przy uzyciu VAG'a. Mam jeszcze podejrzenia że mechanik który zminiał mi ten pasek mogł sie delikatnie pomylic :-/ Bylo to rok ale o ile pamietam to silnik troszke innaczej pracowal przed zmiana tego paska. Także mam mała nadzieje na ten rozrząd ale po takim czasie ciekawe czy bedzie wszystko oki jak byl żle ustawiony.
lax111
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-02-17, 17:56
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Krzysztof

Re: A6 c5 3.0 asn klekotanie silnika

Postprzez lax111 » 2015-02-18, 20:33

Próbowałem coś nagrać szału nie ma ale slychac kilka razy po 1min to "grrrr" :!: https://www.youtube.com/watch?v=WGKM8sZ ... e=youtu.be
lax111
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-02-17, 17:56
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Krzysztof

Re: A6 c5 3.0 asn klekotanie silnika

Postprzez lax111 » 2015-02-18, 21:52

a ten czujnik położenia wałka to jest jakaś różnica który kupie?? Wszystkie są takie same czy trzeba kupic konkretnie ten na którym wychodzi bład??
lax111
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-02-17, 17:56
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Krzysztof

Re: A6 c5 3.0 asn klekotanie silnika

Postprzez lax111 » 2015-02-18, 22:09

Zapomniałem dodać że mam jeszcze jeden problem nie wiem czy jest on związany z wcześniejszym tematem wydaje mi się że to od tego oleju którym był wcześniej zalany. A mianowicie chodzi o to że jak rano odpalam to przez parę minut dopóki się trochę nie zagrzeje dziwnie pracuje podczas jazdy tak jak by "szumiał" problem znika po przejechaniu 1-2km pojawiło się to odkąd zrobiło się zimno. Po wymianie oleju na 5w40 problem trochę ustąpił ale nie do końca na 10w40 było znacznie gorzej.
lax111
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-02-17, 17:56
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Krzysztof

Re: A6 c5 3.0 asn klekotanie silnika

Postprzez Piotruś » 2015-02-21, 09:48

lax111 napisał(a):a ten czujnik położenia wałka to jest jakaś różnica który kupie??

Lax111, ale Ty nie masz problemu z czujnikiem. Ty masz ewentualny problem z zaworem elektromagnetycznym sterującym przepływem oleju przez mechanizm ("wariator") zmiennych faz rozrządu.
Tak jak pisałem poprzednio, najpierw należy zweryfikować nastawy rozrządu i w razie czego doregulować.
Ponieważ jednak piszesz, że:
lax111 napisał(a): "bład wałka rozrzadu b+ zwarcie do plusa "

wydaje się, że bez poważnej interwencji i wymiany zawora sterującego się nie obejdzie (naturalnie po uprzednim zweryfikowaniu instalacji pod maską).
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 c5 3.0 asn klekotanie silnika

Postprzez jacek2121 » 2015-10-21, 13:33

Witam, i jak problem został rozwiązany ??? Pytam ponieważ u mnie dzieje się bardzo podobnie;/
jacek2121
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2015-10-21, 13:22
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003
Imię: jacek


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości