A6 C5 Lampy daylight tube led/ring led a ew problemy prawne

A6 C5 Lampy daylight tube led/ring led a ew problemy prawne

Postprzez camel87 » 2015-03-07, 16:54

Witam, zastanawiam się nad zmianą lamp ori w mojej A6, jednak nie chcę narażać się na ew niesnaski z drogówką ,specem od przeglądów lub ubezpieczalnią (dodam iż lampy po montażu zabrał bym na ustawienie).

Zainteresowały mnie daylight tube led black z alll... , wiadomo Sonar, ale pod względem wyglądu są takie jakich szukam, jedna rozsądek podpowiada aby upewnić się co do legalności takiej zabawy, doczytałem iż lampy na "Polskę" powinny mieć homo E20, a w/w tubeled mają E11 (wlk bryt), oczywiście w lampach zamontowane były by żarówki takie jakie są w homologacji czyli H7 (obecnie mam H1)

Trudności z montażem chyba nie powinno być ale jeśli ktos coś wie na ten temat, albo ma inne spostrzeżenia i doświadczenia z ledowymi lampami w swoim C5 to proszę o info :)
camel87
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-03-07, 16:51
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1997
Imię: kamil

Re: A6 C5 Lampy daylight tube led/ring led a ew problemy pra

Postprzez sztukens » 2015-03-11, 22:03

Ja mam identyczne lampy tylko że z jasnym środkiem. Zakupiłem je niedaleko mnie w sklepie tuningowym w KNUROWIE. Lampy są w 100% legalne, posiadaja odpowiedne certyfikaty odpowiadajace normom dopuszczenia do ruchu. Lampy prezentują się wyśmienicie, zero jakich kolwiek problemow z montazem. Pasek LED mogłby byc troszkę bardziej intesywny bo szloby go uzywac jako dziennych :P Ale to tylko taki szczegól... stanowczo polecam :)

PS. przeglądy czy kontrole drogowe przechodzę bezproblemu :) Nie masz się o co martwić
sztukens
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2014-09-08, 15:29
Lokalizacja: Rybnik
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Szymon

Re: A6 C5 Lampy daylight tube led/ring led a ew problemy pra

Postprzez dan » 2015-03-12, 02:10

No niestety zmartwie Cie - te cetryfikaty mozna o kant d... sobie rozbić . Podczas kolizji pierwszy lepszy prawnik sprawi,ze wszystko pojdzie na Ciebie. Homologowane jest tylko to,co masz fabrycznie w aucie zamontowane,jesli chodzi o lampy glowne.
Avatar użytkownika
dan
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2014-08-16, 07:34
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Dan

Re: A6 C5 Lampy daylight tube led/ring led a ew problemy pra

Postprzez sztukens » 2015-03-21, 10:14

Nie wiem jak to wygląda w razie kolizji czy wypadku, ale wiem jedynie że przeglądy przechodzi bezproblemowo, nawet ITD kiedyś mnie zatrzymalo i nikt na ten temat nie wspomnniał. Ale na drodzę sądowej możesz mieć racje, tego nie mogę zapewnić. Pozdrawiam
sztukens
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2014-09-08, 15:29
Lokalizacja: Rybnik
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Szymon


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości