A6 C6 Allroad, polift czy starsza wersja?

A6 C6 Allroad, polift czy starsza wersja?

Postprzez gregzakopane » 2019-08-11, 17:26

Cześć, jestem tu od kilku chwil dopiero więc jak coś zchrzanie to poproszę o łagodny wymiar kary.

Po latach spędzonych w a4 postanowiłem (po pożarze samochodu) zmienić na kolejne audi, wybór padł na A6 C6 w wersji allroad.
Będzie to moje pierwsze auto z quattro, a i przy okazji pierwszy diesel, stąd kilka moich pytań i prośba o ocenę modeli które Wam podeślę.

Zastanawia mnie czy pakować się w wersje poliftową co oczywiście łączy się z jakimiś +10tys złotych, czy ta róznica ceny jest warta? Wiadomo samochód młodszy, lekko poprawiony stylistycznie. Logicznie rzecz biorąc im auto młodsze tym lepsze, ale czy jest tak samo w tym przypadku?

Pierwsze dwa modele są stosunkowo blisko Zakopanego więc mogę je obejrzeć z bliska, ale co sugerujecie, na co zwrócić uwagę przy tych modelach?

1. "Audi A6 Allroad Okazja LIFT auto jak nowe " - cena 42500zł
https://www.olx.pl/oferta/audi-a6-allro ... xV82z.html

2. "Audi a6 c6 Allroad s-line"
https://www.olx.pl/oferta/audi-a6-c6-al ... f0c2389ff8

Mam jeszcze na oku kilka propozycji "z Polski", ale z Zakopanego wszędzie daleko więc wolałbym nie jechać do Szczecina po wymarzone audi mimo wszystko.

Chyba że ktoś z Was zna jakieś "pewniaki" to chętnie się im przyjże.

Z góry dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam :)
gregzakopane
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2019-08-11, 17:15
Model: Allroad C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2010
Imię: Grzesiek

Re: A6 C6 Allroad, polift czy starsza wersja?

Postprzez kowal51 » 2019-08-11, 21:49

gregzakopane napisał(a):1. "Audi A6 Allroad Okazja LIFT auto jak nowe " - cena 42500zł

Nie ma okazji a u handlarzy to już <lol>
Nie przemawiają do mnie auta z Włoch ale to ocena subiektywna. Nie wiem jak obecnie wygląda sprawdzenie ich jakiej tam historii..
Chociaż kraj pochodzenia: Polska :->
<nerwus> <wnerw> mnie zdjęcia "mokrych" aut.. Kojarzy mi się z "cfaniactwem".
Najbogatsza wersja <wysmiewacz> więc zapewne z klimą plus tylko panel klimy gałkotronic. Itd..
Dla mnie na sam start ogłoszenie jest mało rzetelne.
2.
Nie no facet się rozpisał, że aż miło się czyta :mrgreen: Pewnie żona kazała wystawić ogłoszenie ale chłop nie chce sprzedać..
Nie wiem w którym miejscu jest on S-line..
gregzakopane napisał(a): Logicznie rzecz biorąc im auto młodsze tym lepsze, ale czy jest tak samo w tym przypadku?

Akurat w tym przypadku jest to lepsze rozwiązanie (przynajmniej w kwestii silnika 3,0 tdi). Oczywiście największym problemem jest/ są/ mogą być poprzedni właściciele dlatego warto znaleźć kogoś kto wie jak rzetelnie przeprowadzić diagnostykę..
Był tu kiedyś facet który odnoście poliftowych 3,0 tdi napisał dużo mądrych rzeczy.
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur

Re: A6 C6 Allroad, polift czy starsza wersja?

Postprzez Jacekmp » 2019-10-01, 20:15

kowal51 napisał(a):Nie przemawiają do mnie auta z Włoch ale to ocena subiektywna. Nie wiem jak obecnie wygląda sprawdzenie ich jakiej tam historii..

Niby po tablicach rejestracyjnych tj. przebieg sprawdza się dla danych tablic.
Tu jest przykład:
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-3 ... da685c930a
Wg ogłoszenia 243 tkm, a ostatni przebieg dla tego nr rejestracyjnego w lipcu 2017 był 289 tkm.
A czy to jest do końca wiarygodne to nie wiem.
Jacekmp
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2018-08-26, 17:31
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Jacek


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość