A6 C6 Avant 3.0tdi quattro

A6 C6 Avant 3.0tdi quattro

Postprzez fuksman » 2016-05-29, 23:46

Witam wszystkich tu zgromadzonych. Nazywam się Damian, obecnie od 2 lat poruszam się A4 B7 w sedanie z dwu litrowym ropniakiem 8-).
Od dłuższego czasu mam ochotę przeskoczyć na poliftingowe Audi a6 c6 3.0tdi quattro w wersji kombi ze skrzynią tiptronic. Za autem rozglądam się za granicą Polskiego kraju z przyczyny chyba wszystkim znanej (przekręcone przebiegi). Celuje w początek polifta czyli 2009 rocznik.
Na początek mam 3 pytania odnośnie tego auta...
Mianowicie:
-czy ktoś z was ściągał dla siebie takowe Audi z zagranicy z tego rocznika, z tym silnikiem i w tej budzie? Jeśli tak to ile akcyzy trzeba zapłacić?
-jak z awaryjnością tego silnika w tych modelach poliftingowych?
-jak ogólnie z eksploatacją tego modelu? Trzeba uważać/zwracać uwagę na konkretne części?

Znalazłem ofertę auta za 11 tyś €. W ogłoszeniu jest również napisane że jeśli auto idzie na export to cena 10 tyś €. Właścicielem jest osoba prywatna(Belg) nie żaden komis, który twierdzi że samochód jest w stanie idealnym. Ma trochę ponad 200k przebiegu. Nawet jeśli jest prawdziwy, to nasuwa mi się tutaj kolejne 3 pytania:
-cena trochę tu śmierdzi co do rocznika, przebiegu oraz "idealnego" stanu auta. Nie sądzicie?
-czy okolice tego przebiegu to nie okres na wymianę jakiś podzespołów? Nie wiem jakich, tak pytam,żeby nie okazało się że po "dobiciu" do 250k km muszę pół silnika wymienić :D
-gdzie w Belgii powinienem się udać do serwisu, bo nie mogę tego ogarnąć... :?

Może pojadę go obejrzeć jeśli znajdę chwilę by przebyć 200km...
Na co mam zawracać szczególną uwagę przy oględzinach?
Na wstępie to tyle, jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to napisze :roll:
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomocne informacje.
fuksman
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-05-29, 17:28
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BRF 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006

Re: A6 C6 Avant 3.0tdi quattro

Postprzez zibi06 » 2016-05-30, 19:44

fuksman napisał(a): to ile akcyzy trzeba zapłacić?


Kod: Zaznacz cały
http://www.obliczauto.pl/ 

Jedyne 9 tyś pln ( od kwoty wskazanej przez Ciebie).
fuksman napisał(a):gdzie w Belgii powinienem się udać do serwisu, bo nie mogę tego ogarnąć... :?

<mysli>
http://www.dealerlocator.audi.be/defaul ... nn9AbDYk7A

Dodatkowo poczytaj odnośnie Car-Pass
:arrow: a6-c6-2-0-tdi-avant-2006r-t1944.html?hilit=car%20pass#p25850
:arrow: c5-2-4-quattro-avant-szwecja-t1669.html?hilit=car%20pass#p22165

Przydatne
:arrow: zakup-przydatne-linki-aby-sprawdzic-historie-przebieg-auta-t4038.html

fuksman napisał(a):-jak z awaryjnością tego silnika w tych modelach poliftingowych?
-jak ogólnie z eksploatacją tego modelu? Trzeba uważać/zwracać uwagę na konkretne części?

Proszę Cię ..... Na forum znajdziesz bardzo dużo informacji..
:arrow: c6.html
M/innymi zwróć szczególną uwagę na posty kolegi Piotruś .

Ps.
Informacyjnie
3,0 TDi z Belgii więc jest możliwość ( do sprawdzenia) że to silnik o oznaczeniu CDYB ( 211 PS).. Nic "gorszego" :), po prostu silnik ma ograniczoną moc.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości