A6 C6 Avant

Re: A6 C6 Avant

Postprzez Piotruś » 2018-08-06, 21:02

Omcren napisał(a):Piotruś,
Że się podłącze do tematu bo oglądam Q7 ale młodsze roczniki z racji kwoty

Skoro interesują Cię młodsze roczniki to znaczy, że celujesz wyłącznie w Q7 II-giej generacji (4M).
Oczywiście autko na wskroś zajebiste (choć nie pozbawione kilku irytujących wad wieku dziecięcego), jednak ciągle znikoma podaż powoduje, że ceny za PRAWDZIWE, bezwypadkowe egzemplarze trzymają na tyle wysoki pułap, że akurat w mojej opinii lepiej tych "parę groszy" dopłacić i wycelować w funkiel nówkę sztukę, bo przynajmniej nie będzie niepewności na ile poprzedni użytkownik był świadomy technicznie.

Poza tym weź jeszcze pod uwagę i to, że aktualne Q7 zbudowano na bazie modelu A6 C7, czyli na dzień dzisiejszy jest to już techniczny przeżytek, za który (w używce) trzeba zapłacić niewiele mniej od nowego i pachnącego A6 C8, a to już (uwierz mi ... ) caaaaałłłkiem inna bajka, co dla mnie ma znaczenie kluczowe.

W "nowym" Q7 trochę wkurzające jest jeszcze to, że (niestety nie tylko moim zdaniem) prowadzi się bardziej nerwowo i jakby trochę mnie precyzyjnie od wersji 4M.
No i wnętrze chociaż znacznie bardziej funkcjonalne i nowoczesne, to jakby mniej "wytworne" i bardziej "plastikowe" niż w 4M.
Naturalnie różnicę nie są wielkie i bardzo subiektywne ale na tyle dostrzegalne, że trochę studzą zapał do wydania kilku worków WŁASNYCH pieniędzy na coś mniej doskonałego od założeń / oczekiwań.
Bycie tylko użytkownikiem "boli" zdecydowanie mniej :-P :] ... .

Nie jestem mentalnie (zresztą finansowo tym bardziej nie) przygotowany na zakup nowej Q7'ki, a za używkę w modelu 4L trochę szkoda dać aż tyle kasy i właśnie z tego powodu rozglądam się za końcówką produkcji 4M .

A jeśli już miałoby być coś nowego, to od niedawna ślinka cieknie mi na tego grubasa :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale to też raczej tylko mrzonki, chociaż pewną szansę upatruję w wyprzedaży rocznika połączonej z wyskakiwaniem pierwszych demówek.

Na razie jestem spokojny, bo póki co nowe A6 C8 jest "za nowe" i dostępne jedynie jako limuzyna, ale obawiam się, że gdy pojawi się pierwszy Allroad to choćbym miał sprzedać obie nerki, wszystko inne i tak przestanie istnieć .......

, natomiast o Mercedesie GL coś wiesz?

Niezbyt wiele ale wystarczająco dużo żeby wykluczyć go ostatecznie i całkowicie poza obszar jakiejkolwiek uwagi.
Jak dla mnie pod żadnym względem nie dorównuje Q7. Zewnętrznie udaje Tytanica, ale wszelki czar pryska już po zajęciu miejsca kierowcy.
Albo ja przestałem być kompatybilny z gwiazdą ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C6 Avant

Postprzez Piotruś » 2018-08-09, 10:14

Omcren napisał(a):oglądam Q7 ale młodsze roczniki z racji kwoty

VW Leasing rozpoczął sprzedaż Q7 (4M, czyli nowa buda) z połowy 2015 roku.
3.0 TDi, 272 PS, szary metalik z czarnym wnętrzem (skóra) i boazerią.
Nadzwyczaj bogate wyposażenie, Oczywiście pełna faktura VAT i cena rzędu ok. 250 tyś. zł.- .
100% bezwypadkowy. Znikomy przebieg poniżej 62 tysi.km. . Ten teges ............... .
Korci :-D
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C6 Avant

Postprzez bendzji » 2018-08-10, 15:53

A o autach z DasWeltAuto jakaś opinia - czy to kolejna ściema i kombinacje?

Jestem powoli na etapie zmiany c6 na minivana ( 3 brzdąc w drodze ) i myślałem o sharanie/alhambrze od 2015 i pomyßleć o leasingu.
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP JEST : Ford Smax 2.0TDCI automat , A4 B7 2.0TDI MULTI
bendzji
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 1460
Dołączył(a): 2014-05-25, 07:40
Lokalizacja: Września
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Michał

Re: A6 C6 Avant

Postprzez Piotruś » 2018-08-11, 14:47

bendzji napisał(a):A o autach z DasWeltAuto jakaś opinia - czy to kolejna ściema i kombinacje?

Ściema, kombinacje i inne formy kreatywnego marketingu nie zależą od programu tylko od ludzi i ich skłonności do kłamstwa, oszustwa albo wręcz przeciwnie, szacunku do starych i dobrych zasad kupieckiej rzetelności.

Program sam w sobie moim osobistym zdaniem nie jest zły. To takie dopełnienie dla egzemplarzy, które nie łapią się na PLUS'a w CCCO.
Pod względem technicznym obowiązuje taka sama "stosiedemnastka" punktów kontrolnych jak w Olimpiadzie, co jednak nie jest żadną zaporą przed egzemplarzami powypadkowymi o ile zostały naprawione zgodnie ze sztuką.
Przeciwnie do PLUSA w DWA mogą uczestniczyć pojazdy wszystkich marek o ile tylko spełnią minimalne wymagania programu. Nie obowiązuje też pięcioletnia bariera wieku.

Roczna gwarancja, O ILE SIĘ NIE MYLĘ, obowiązuje tylko nabywców będących konsumentami, ale kupując "na firmę" radzę Ci się szczegółowo dopytać.

Ponadto mnóstwo egzemplarzy opisanych w ogłoszeniach jako "Das Welt Auto" w rzeczywistości wcale do programu nie należą, na co ogromna ilość kupujących przestaje zwracać uwagę gdy emocje zakupowe zwyciężają z chłodnym myśleniem. Nie zapominaj o tym.

Moim zdaniem żaden PLUS ani inne DAS WELT AUTO nie zastąpią metodycznych oględzin wykonanych przez świadomego w temacie fachowca, co akurat w Twoim przypadku nie powinno stanowić żadnego problemu ... .

Jak dla mnie zakwalifikowanie auta do PLUS'a albo DWA jest dużym i istotnym atutem ale nauczony doświadczeniem twardo stoję na stanowisku, że ten dodatkowy bonus i zachęta nie mogą zwalniać od jeszcze bardziej szczegółowych oględzin, jakby żaden z tych programów nie istniał.

Pamiętaj też, że (IMO) przeciwnie do PLUS'a, Das Welt Auto nie eliminuje egzemplarzy "z chipem".

bendzji napisał(a):Jestem powoli na etapie zmiany c6 na minivana i myślałem o sharanie/alhambrze od 2015 i pomyßleć o leasingu.

Wykorzystaj ten fakt jako swój wielki atut. Nie każdy bardzo porządny i świetnie zachowany egzemplarz trafia do programu DWA. Myślę tutaj na przykład o 2 - 3 letnich autach poleasingowych, które świetnie się nadają do powtórnego finansowania nieraz nawet w obrębie tego samego leasingodawcy.
W tym przypadku Das Welt Auto lub jego brak pozostają dla Ciebie obojętne. Nie zawężaj sobie horyzontów tylko szukaj wszędzie gdzie się da (dealerzy, leasingi) zwracając uwagę jedynie uwagę na faktyczny stan auta bez względu czy jest objęty jakimś programem albo nie ... .

( 3 brzdąc w drodze )

O kurwa, kondonów w aptece zabrakło albo prądu we wsi jeszcze nie macie :roll: :-o ??
(sorry, musiałem :mrgreen: )
Tak naprawdę szczerze Ci gratuluję aż tylu celnych goli :-P :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C6 Avant

Postprzez bendzji » 2018-08-12, 08:24

Dziękuje za odpowiedź i gratulacje - to raczej planowane , żadne wpadki czy pękające kondomy :P , mam już dwóch synów 3 i 6 lat ( z góry odpowiadam że żaden program 500+ itd. nie zmienił naszych planów ). Najlepsze że tydzień po zakupie C6 okazało się będzie 3 brzdąc - taki chichot losu , podejrzewam że gdybyśmy wiedzieli wcześniej to raczej od razu byłyby poszukiwania czegoś innego. Ale parę miesięcy jazdy z przyjemnościa A6 C6 w Quattro i z dosyć mocnym silnikiem były tego warte :)

Co do DasWeltAuto takie odniosłem wrażenie , jakbys gdzieś cos trafił ciekawego to prosze o info
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP JEST : Ford Smax 2.0TDCI automat , A4 B7 2.0TDI MULTI
bendzji
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 1460
Dołączył(a): 2014-05-25, 07:40
Lokalizacja: Września
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Michał

Re: A6 C6 Avant

Postprzez Piotruś » 2018-08-12, 19:45

jakbys gdzieś cos trafił ciekawego to prosze o info

OK :]
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C6 Avant

Postprzez Piotruś » 2018-08-13, 16:36

Obrazek

Biały, w środku czarna skóra + alcantara, dobrze wyposażony (aż po webasto i panoramę), alumfelgi, DSG.
Drzwi suwane z obu stron.
Bezwypadkowy i niemalowany. Serwisowany do końca w VW.

Aukcja Alphabet - Ex-leasing vehicles kończy się jutro o 13.oo (czyli realnie z dogrywką przed 14.oo) .
Aktualna cena brutto 13800 EUR, jednak do ilu dojdzie pojęcia nie mam. Odbiór Niemcy (Schleswig-Holstein
25***) lub w Polsce (z kosztami transportu).
Absolutny legal, pełna Faktura VAT 23%, możliwy VW Leasing lub przez inny zaprzyjaźniony bank.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C6 Avant

Postprzez bendzji » 2018-08-13, 19:57

Szybki jestes ;) dzieki. Ze spokojem - na powaznie bede szukał od pazdziernika/listopada , wolę najpierw sprzedać jedno auto i potem szukać.
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP JEST : Ford Smax 2.0TDCI automat , A4 B7 2.0TDI MULTI
bendzji
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 1460
Dołączył(a): 2014-05-25, 07:40
Lokalizacja: Września
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Michał

Poprzednia strona

Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron