A6 C6 czujniki poziomowania zawieszenia BŁĄD 02646

A6 C6 czujniki poziomowania zawieszenia BŁĄD 02646

Postprzez maciek.bielsko » 2016-01-15, 18:30

Witam

Panowie zauważyłem od jakiegoś czasu, że w mojej C6 przez noc opada tylne lewe koło, po odpaleniu zaraz się podnosi jest OK, a raczej tak myślałem... dziś zauważyłem, podczas odpalonego silnika co jakieś 30sec upuszcza powietrza z tego koła, obserwując to zachowanie, zauważyłem, że to koło "prawie cały czas jest pompowane (podnosi się jakiś 1cm) i zaraz upuszcza powietrze i tak w kółko. Postanowiłem zbadać sytuację wyjmując amortyzator (wygląda fizycznie dobrze) oraz czyszcząc i smarując "chyba czujnik poziomowania" te ramiona były zabrudzone i fizycznie BARDZO ciężko chodziły, wszystko wyczyściłem i nasmarowałem i poskładałem z powrotem.
Niestety problem nie ustał, postanowiłem przeprowadzić adaptację każdego koła, ale niestety z racji tego, ze amortyzator cały czas upuszcza powietrze, kompresor nie mógł dobić powietrza i nie mogę dokończyć adaptacji.

Błąd jaki wyskakiwał to 02646

PS: w załączniku dodałem zdjęcie podglądowe rzekomo czujnika poziomowania który wyczyściłem. CZY ON TEŻ ODPOWIADA ZA POZIOMOWANIE ŚWIATEŁ??
Obrazek
maciek.bielsko
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2016-01-15, 18:26
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006

Re: A6 C6 czujniki poziomowania zawieszenia BŁĄD 02646

Postprzez Piotruś » 2016-01-17, 17:59

Błąd 02646 nie wskazuje bezpośredniej przyczyny problemu z poziomowaniem.
Informuje "tylko" o tym, że należy skorzystać z bloków pomiarowych i tam szukać wartości niezgodnych z rzeczywistością.
Czytając Twój powyższy opis wydaje się bardzo możliwe, że moduł pneumatyki "głupieje" z powodu niewiarygodnych sygnałów od czujników ugięcia przy wahaczach, ale to musiałbyś sobie sam odczytać (lub poprosić kogoś lepiej zorientowanego).

maciek.bielsko napisał(a):CZY ON TEŻ ODPOWIADA ZA POZIOMOWANIE ŚWIATEŁ??

Jak najbardziej - może odpowiadać również za poziomowanie świateł.
Zależy od ilości pinów. Poszukaj, bo ten temat już szczegółowo omawialiśmy.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości