A6 C6 sedan prośba o ocenę

A6 C6 sedan prośba o ocenę

Postprzez panda » 2016-04-19, 22:46

panda
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2016-04-19, 22:38
Model: BMW E39
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002

Re: A6 C6 sedan prośba o ocenę

Postprzez Piotruś » 2016-04-20, 07:33

Ad 1.
Czarny ze Świebodzina.

Moim zdaniem powinieneś zacząć od sprawdzenia dokumentacji celnej (akcyza) i ustalenia rzeczywistego pochodzenia auta.

Brak klarownej informacji o regularnych przeglądach w ASO prawdopodobnie nie jest przypadkowy.
Jeśli rzeczywiście - szkoda poświęcać mu jakąkolwiek większą uwagę, chyba że stanieje o 20 tyś. zł.- .
65000 zł.- za 2009 rok nie jest małą kwotą ale wartą wydania WYŁĄCZNIE za auto w 100,1% KLAROWNE pod względem formalnym i technicznym.

Info o bezwypadkowości ... może tak a może nie ... potrzebny megadobry fachowiec żeby to zweryfikować, bo w PL takie deklaracje mają bardzo płynną wymowę i "oczywiście" wszystkie poprzednie ślady napraw dotyczą wyłącznie szkód parkingowych ... .

Generalnie jak dla mnie całe ogłoszenie nie wzbudza najmniejszego zaufania ani motywacji do głębszego ustalania faktów bo wynik i tak jest z góry wiadomy.
Ale jeśli ktoś bardzo chce się przekonać osobiście ... powyżej wskazałem co i tak zdyskwalifikuje ten zakup.

Ad 2.
Czarny z Suchego Lasu.

ANI SŁOWA, ŻE BEZWYPADKOWY !!
Co najmniej od dwóch lat nie widział ASO, a czy wcześniejsza historia rzeczywiście jest taka wiarygodna jak deklaruje musiałbyś dopiero wnikliwie ustalić.

Tutaj praktycznie nie ma już żadnych wątpliwości, że szkoda czasu na dalszą analizę wcześniej, niż cena nie stopnieje do 45000.
Auto ABSOLUTNIE NIE WARTE swojej ceny. Tyle można zapłacić ale za BEZWZGLĘDNIE BEZKOMPROMISOWĄ CZYŚCINKĘ pod każdym względem (idealne papiery celne i pochodzeniowe, 100% regularnych serwisów w ASO, absolutne zero jakichkolwiek modyfikacji i nawet drobnych napraw pokolizyjnych).

3.
Białas z Iłowej.

Te 199 tyś.km. brzmi niewiarygodnie i groteskowo, ale sprzedający deklaruje regularny serwis w ASO ( chyba, że zapomniał dodać do kiedy ? ) oraz 100% bezwypadkowość. Na jego plus przemawia również i to, że był dotychczasowym i relatywnie długotrwałym użytkownikiem.
W takiej sytuacji zweryfikowanie wszystkich faktów i porównanie do treści opisu powinno być w miarę łatwe.
Cena za 2009 rocznik wysoka ale gdyby rzeczywiście wszystko co napisał wraz z budzącym śmiech politowania stanem licznika okazało się prawdziwie prawdziwe - byłby wart negocjowania.

Co prawda mam przeczucia, że z serwisem w ASO nie wszystko jest jak facet napisał, co w razie gdyby zupełnie dyskwalifikuje ewentualny zakup ale na pewno warto to sprawdzić. Generalnie, jak dla mnie jeden jedyny z całej trójki warty większego zainteresowania pomimo, że chętnie postawiłbym zakład w kwestii udokumentowania bieżącego przebiegu w ASO.
OBYM TO JA BYŁ W BŁĘDZIE (choć na 99% nie jestem...) :mrgreen: ;-) ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C6 sedan prośba o ocenę

Postprzez panda » 2016-04-21, 08:27

Dzięki Piotruś za odpowiedź. Ja jestem trochę laikiem jeśli chodzi o auta, wiem co chce ale nie wiem na co zwrócić uwagę. Jeśli by ktoś miał namiar na jakiegoś ciekawego sedana rok 2009-10 to proszę o info.
panda
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2016-04-19, 22:38
Model: BMW E39
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002

Re: A6 C6 sedan prośba o ocenę

Postprzez panda » 2016-04-24, 13:15

panda
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2016-04-19, 22:38
Model: BMW E39
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002

Re: A6 C6 sedan prośba o ocenę

Postprzez Piotruś » 2016-04-25, 07:19


Dokładnie to samo co o wcześniejszych.
Sprzedający ani słowem nie zająknął się nt. historii wypadkowej/kolizyjnej co na 99,9% oznacza, że auto miało jakieś mniejsze/większe przygody blacharsko-lakiernicze.
Na to nakłada się kolejna BARDZO ZŁA (w kontekście ceny) wiadomość, że samochód NIE BYŁ serwisowany przez ASO.
Naturalnie nie jestem fanatykiem stacji autoryzowanych ale BRAK HISTORII SERWISOWEJ uwierzytelniającej zadeklarowany przebieg stanowi BARDZO ISTOTNY CZYNNIK OBNIŻAJĄCY WARTOŚ RYNKOWĄ auta.

W okazanej sytuacji moim zdaniem rzeczywista wartość rynkowa takiego pojazdu nie jest większa niż 45000 zł.- i to pod warunkiem, że dotychczasowym "opiekunem technicznym" NIE była druciarnia niedaleko lotniska na Okęciu albo inni świetni fahofffcy od chipsów wszelkiej maści, wyrywania DPFów, likwidowania klap kolektorów i zamykania EGRów <glupek> ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron