A6 C7 2013R 2.0 TDI opinia 100-120tys zł

A6 C7 2013R 2.0 TDI opinia 100-120tys zł

Postprzez Cienki1407 » 2016-05-24, 19:04

Witam.Moj ojciec szykuje się do kupna nowego auta.Na pewno będzie to Audi lub Mercedes.Audi wygrywa wyposażeniem i wyglądem wnętrza więc raczej padnie właśnie na tą markę.Niestety tata uparł się na silnik Diesla 2.0 nic większego nic mniejszego (jak jest).Na pewno też będzie to rocznik 2011w górę nic starszego.Wiem, że na tym forum są osoby znające się na tym temacie świetnie więc proszę o porady.Wiem, że te silniki nie miały dobrych opinii ale słyszałem też, że od jakiegoś rocznika poprawili je.Również proszę o opinie o automatach.
Wersję 2.0 występowały w Quattro ?
Z tego iż mieszkamy w okolicach Gdańska gdzie pełno dealerów samochodów dających gwarancję na auto i inne pierdoły to pewnie kupimy je właśnie z okolicy.Jest sporo ogłoszeń.Podam kilka.

http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-fa-vat ... 03d431f14d

http://allegro.pl/show_item.php?item=61 ... b5f9713342

http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-2-0-td ... b5f9713342
Avatar użytkownika
Cienki1407
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 174
Dołączył(a): 2014-12-20, 19:39
Lokalizacja: Trójmiasto
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2002
Imię: Grzegorz

Re: A6 C7 2013R 2.0 TDI opinia 100-120tys zł

Postprzez Piotruś » 2016-05-25, 06:31

Cienki1407, powiedz Tacie, że 2.0 TDi wyprodukowane w 2011 roku nie ma żadnej wady wcześniejszych wersji tego silnika i jest na swój sposób "pancerny".
Naturalnie w sporadycznych przypadkach coś zawsze może się spier..lić ale tego generalnie przewidzieć się nie da i zależy od losu a nie błędu serii.

Co do automatów typu multitronik jest tutaj (na naszym Forum) kilku zwolenników, którzy sobie to rozwiązanie chwalą, jednak wszystko zależy od skali i punktu odniesienia. Statystyka jest tutaj dosyć jednoznaczna - multitronic jest wybitnie nietrwałą i archaiczną konstrukcją, zaniechaną i przez Audi nie rozwijaną. Nadto (ale to już bardziej subiektywna opinia) do jeżdżenia muti trzeba cechować się nadzwyczajną zdolnością do kompromisów, bo generalnie jeździ to podobnie do chińskich motorowerów z "podobnym" typem transmisji, czyli najpierw kupa wrzasku a dopiero potem trochę ruchu przy nieustannym wrażeniu ślizgającego sprzęgła, Dla baby rozwiązanie ok, ale dla faceta IMO niekoniecznie ;-) ... .

W sprawie zakupu używanego Audi z gwarancją warto odróżniać ziarno od plew, bo o ile na przykład fabryczny program "select plus" daje szanse na jakieś tam techniczne bezpieczeństwo, o tyle te wszystkie komisowe vip-gówno-cuda są dobre ale tylko dla wytrwałych i silnie zdeterminowanych wojowników "o swoje".
Zwykły lep na muchy nastawiony na zasugerowanie potencjalnego klienta iż wybrany pojazd "musi" być w idealnym stanie skoro ktoś daje na niego gwarancję, ale jak dla mnie to szczególna forma hipokryzji dla naiwnych i wyjątkowo kiepska polisa ubezpieczniowa.

Z przedstawionych ogłoszeń najbardziej zainteresowało mnie tylko pierwsze (krajówka z manualem), jednak dziwi i to bardzo, że nie spełnia warunków selct-plus i jest sprzedawana poza tym programem i jakby nie patrzeć poza fabryczną siecią sprzedaży pomimo teoretycznie klarownej historii oraz szlachetnego pochodzenia. Zalecana bardzo wzmożona ostrożność. Sprawdzając historię serwisową warto zwrócić uwagę czy nie wyświetlają się dodatkowe informacje w rubryce danych pojazdu :!:
Może tam być np. info o ewentualnym (nieautoryzowanym) chiptuningu lub jakieś inne gówno.

Drugie ogłoszenie (to z Allegro) sprawia, ze chce mi się od razu rzygać jak widzę chytrze wciśniętą w treść opisu informację, że ogłoszenie jest grzecznościowe "w imieniu kolegi".
Taki gówniany zapis w 99% służy ukrytemu handlarzykowi (z gatunku najgorszej maści) jako ewidentny dupochron przed odpowiedzialnością prawną za ukryte wady towaru sprzedawanego w ramach nie ewidencjonowanej działalności gospodarczej. Zwykłe skurwysyństwo i zagrywka wyjątkowo podła, stara jak świat. Czy akurat w tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z wyjątkiem potwierdzającym regułę nie wiem ale sądząc po tym jak oferta została przygotowana, szczerze wątpię. Według mnie nie jest to amator sporadycznie sprzedający własne auto raz na kilka lat.

Trzecie ogłoszenie powierzchownie wydaje się WSTĘPNIE I TEORETYCZNIE najbardziej bezpieczne ale ze względu na multitronic dla mnie akurat odpada z przyczyn fundamentalnych :-D .... .

Kończąc, jako "kubeł zimnej wody" ku przestrodze, świadczący o tym, że nawet w ASO Audi można trafić na oszustów pierwszej kategorii polecam lekturę mojego topika o tym, jak ja próbowałem kupić Allroada w Kaliszu.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C7 2013R 2.0 TDI opinia 100-120tys zł

Postprzez Cienki1407 » 2016-05-25, 17:03

Dzięki za tak obszerną i konkretną odpowiedź.W sumie liczyłem na właśnie twoją wypowiedź bo nie raz widziałem jak się wypowiadasz i na pewno nie można powiedzieć, że wiedzy nie posiadasz.To widzę ,że multitronic kompletnie nic się nie rozwinął.Jak miałem C5 właśnie z multi nie mogłem nic złego powiedzieć jednak to uczucie jak by ślizganie się na sprzęgle było okropne.Bałem się przyśpieszać bo zaraz myślałem, że się coś tam w środku zerwie.
Na pewno skupimy się na manualu a w ostateczności na tipie, również warto szukać w ofercie select plus.Oczywiście przy kupnie takim autem trzeba pojechać do ASO to oczywiste tylko jeśli tam nawet są oszuści to tragedia.Wstyd po prostu.W sumie nie ma co się dziwić jak się słyszy. że z niektórych koncernów auta wyjeżdżają już z fabryki uszkodzone blacharsko.Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Cienki1407
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 174
Dołączył(a): 2014-12-20, 19:39
Lokalizacja: Trójmiasto
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2002
Imię: Grzegorz


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości