A6 prośba o ocene

A6 prośba o ocene

Postprzez spooki » 2016-03-17, 09:38

Witam.

Zwracam się do was z prośbą taką, a mianowicie czy ktoś z forum bądź znajomy lub znajomy znajomego zna ta a6? Niestety nikt z moich znajomych nic o niej nie wie, dlatego zwracam się do was taką prośbą.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6041208013

Pozdrawiam
spooki
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-11-30, 02:55

Re: A6 prośba o ocene

Postprzez Piotruś » 2016-03-17, 11:12

Spooki, takich aut się z definicji nie kupuje.
Nie masz żadnych, absolutnie żadnych szans w trakcie oględzin (nawet mocno uszczegółowionych) zweryfikować aż tak bardzo zdłubanego egzemplarza.

Nie znam Twoich priorytetów ale jeśli szukasz samochodu na co dzień - ten z ogłoszenia wybitnie się do tego nie nadaje, nadto przy każdej szkodzie (również takiej z OC) ubezpieczalnia zrobi absolutnie wszystko by naliczyć jak największą amortyzację z uwagi na nieoryginalny stan pojazdu.

Jeśli zależy Ci na czymś równie oryginalnym jak ten z ogłoszenia - kup sobie zwykły seryjny egzemplarz i dokonaj modów dokładnie takich jak oczekujesz we własnym zakresie. Przynajmniej będziesz wiedział co było, co jest i na ile jest to wszystko warte Twoich zapewne ciężko zdobytych pieniędzy.

Absolutnie nie mam nic do przedstawionej oferty/sprzedającego, ale kota w worku kupować zdecydowanie NIE WARTO ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Odp: A6 prośba o ocene

Postprzez spooki » 2016-03-17, 12:16

Piotruś napisał(a):Spooki, takich aut się z definicji nie kupuje.
Nie masz żadnych, absolutnie żadnych szans w trakcie oględzin (nawet mocno uszczegółowionych) zweryfikować aż tak bardzo zdłubanego egzemplarza... .


Hmm...w pewnym sensie masz rację że takich aut z definicji nie powinno się kupować i popieram ta teorie ale mam jedno zastrzeżenie co do niej :) a mianowicie jeśli ktoś kupuje takie auto z "ulicy" bez wcześniejszej rekomendacji kogoś kto auto zna. Cały czas mniej lub bardziej miałem auta po modach czy to optycznych czy mechanicznych :) i każde z nich sprawowalo się wyśmienicie i nigdy nie narzekałem, lecz auta zawsze były z polecenia. Uważam także że jeśli ktoś wkłada serducho w swoje wozidlo to jak najbardziej wolę kupić auto od pasjonata niż od Mietka spod drugiej klatki który kupuje zamienniki na potęgę (najtańsze) bo kasy szkoda, bo auto drogie w utrzymaniu nie wspomnę o handlarzach bo tu już legendy można pisać :) powracając do tematu dlatego napisałem ten post że względu na to że mogę ktoś z tego zacnego grona forum może kojarzy może zna i poleci bądź nie :) ciśnienia nie mam mam czym jeździć więc poprostu skromnie pytam :)
spooki
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-11-30, 02:55

Re: A6 prośba o ocene

Postprzez Piotruś » 2016-03-17, 19:24

Spooki, ja też mam pasję w samochodach, być może troszkę mniejszą od Twojej, a być może nawet znacznie większą ... .
W pełni się zgadzam, że lepsza dłubnięta fura od PRAWDZIWEGO pasjonata niż seria od szmaciarza oszczędzającego na wszystkim. No ale to tylko teorie, a realnym życiu nie trzeba zgadzać się na aż takie ekstrema żeby kupować A6 z najgorszego okresu produkcji, przemalowane i pozmieniane na tyle żeby odtworzenie historii wypadkowej było praktycznie niemożliwe.
Na to nakłada się duży mod zawiasu ale co njgorsze chip qurefsko cherlawego silnika z niezliczoną ilością chorób wieku dziecięcego. Jeżeli te wszystkie potencjalne zagrożenia nie są dla Ciebie niepokojące pozostaje Ci SZCZERZE I SERDECZNIE życzyć celnego wyboru i szczęśliwej eksploatacji.
Dla mnie ponoszenie takiego ryzyka jest formą nonszalancji i zdecydowanie bardziej wolałbym kupić seryjnego golasa i dostroić go do własnych wyobrażeń za kasę, której nie przepłaciłbym za "rodzynka" z Połomii.
Ot, taka wymiana argumentów między dwoma pasjonatami :] <luzik>
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 prośba o ocene

Postprzez spooki » 2016-03-17, 22:28

I tutaj się z Tobą w pełni zgodzę (znowu nie ma się z kim pokłócić:p). Fakt do zweryfikowania takiego auta potrzeba chyba pełnej dokumentacji przed modyfikacjami w trakcie jak i zaraz po ;) tutaj nie mam nic tak w gruncie rzeczy poza zimnym prysznicem faktów od ciebie kolego :) no nic ciśnienia nie mam na kupno,może w niedługim czasie trafi się coś forumowego a co za tym idzie pewnego :)

wysłane z chińskiej cegły / mi3
spooki
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-11-30, 02:55

Re: A6 prośba o ocene

Postprzez mwx » 2016-03-18, 10:00

spooki napisał(a):do zweryfikowania takiego auta potrzeba chyba pełnej dokumentacji przed modyfikacjami w trakcie jak i zaraz po ;)


Pewnie jakbyś dobrze poszukał to znajdziesz pełną historię serwisową w formie wątku na forum maniaków szurania wahaczem po glebie <dokuczacz>
If it's got wheels, wings or tits - it's gonna give you problems.
Avatar użytkownika
mwx
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2014-07-03, 18:28
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Maciej


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość