akcyza

Rozmowa dosłownie na każdy temat.

akcyza

Postprzez monkeymafia82 » 2020-02-22, 18:13

Witka
Czy ktos na forum sie orietuje w takiej oto sytuacji:
Auto sprowadzone z Francji. Ta osoba ktora sprowadzila to auto zaplacila akcyze za owe auto i go nie zarejestrowalo i teraz owa osoba potrzeboje kasy dajmy na to na nowy dom i sprzedaje auto innej osobie.
Mam rozumiec ze nowy sprzedawca nie musi oplacic akcyzy i teraz pytanie czy w urzedzie komunikacji wystarczy jakies zaswiadczenie ze poprzedni kupujacy oplacil akcyze czy jak to wyglada.
Z gory dziekuje za odpowiedzi
monkeymafia82
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2020-02-15, 21:32
Model: Allroad C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2010
Imię: Paweł

Re: akcyza

Postprzez kowal51 » 2020-02-23, 16:30

monkeymafia82 napisał(a):Mam rozumiec ze nowy sprzedawca

monkeymafia82 napisał(a): posiadam od wczoraj A6 Avant 3.0

<mysli> Mam rozumieć, że auto które posiadasz "od wczoraj" chcesz w dniu następnym już sprzedać bo kupiłeś tanio/ okazyjnie ?
monkeymafia82 napisał(a):Ta osoba ktora sprowadzila to auto zaplacila akcyze za owe auto i go nie zarejestrowalo i teraz owa osoba potrzeboje kasy dajmy na to na nowy dom i sprzedaje auto innej osobie.

Wybacz, "ale dajmy na to", że jakoś nie chce mi się wierzyć w takie bajki z mchu i paproci.
monkeymafia82 napisał(a):jakies zaswiadczenie ze poprzedni kupujacy oplacil akcyze czy jak to wyglada.

Tak w kwestii akcyzy wystarczy to "jakieś" urzędowe/celne zaświadczenie dotyczące opłacenia akcyzy które oczywiście otrzymałeś od poprzedniego sprzedającego. Oczywiście umowę kupna-sprzedaży podpisałeś z faktycznie sprzedającym (na jego dane personalne, adresowe, itd ) a nie między Tobą i na np. dane jakiegoś "Francuza"..
monkeymafia82 napisał(a): osoba ktora sprowadzila to auto zaplacila akcyze

Czy akcyza została opłacona możesz sobie sprawdzić np "via net". Napiszę tak, na podstawie Twojego enigmatycznego "gdybaństwa" na 200% sprawdziłbym opłacenie akcyzy (i nie tylko).
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur


Powrót do Na luzie - "Hyde Park"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości