Allroad 4.2 + LPG

Allroad 4.2 + LPG

Postprzez nozone » 2018-01-23, 21:08

Czy ktoś może zerknąc na poniższe ogloszenie. Co o tym myslicie zanim zadzwonię i sie umówie na oglądniecie auta.

https://sprzedajemy.pl/audi-a6-4-2-quattro-allroad-jedyne-takie-full-opcja-gaz-wodzislaw-slaski-6bea9f-nr53559954

Pozdrawiam
nozone
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2017-06-10, 07:39
Model: Allroad C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.7 ARE 250KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Nozone

Re: Allroad 4.2 + LPG

Postprzez Piotruś » 2018-01-24, 10:18

Istnieje niemal 100% pewności, że auto pochodzi z USA i w tym miejscu pojawiają się w mojej głowie dwie wątpliwości o kapitalnym znaczeniu :
- w jakim stanie samochód trafił na Stary Kontynent i ile zostało w nim z fabrycznej oryginalności
- jakie były kompetencje techniczne majstra dostosowującego ten egzemplarz do warunków europejskich

W pozostałych kwestiach niełatwo oceniać na odległość. "Wstępnie" wydaje mi się, że aktualny właściciel (ciekawe czy to ta sama osoba co sprzedający) trochę uwagi autu poświęcał i być może dzięki temu jest na tyle warty żeby poddać go bliższym oględzinom (?).

W kwestii LPG pozostaję przy swoich niezmiennych przekonaniach, że w takim aucie jest to proteza, która nigdy nie powinna się tam znaleźć.
Doskonale rozumiem, że tylko bogaci oszczędzają i oczywiście w pełni to akceptuję ale facet prezentuje się jako fanatyk marki i modelu, a takiej krzywdy żaden prawdziwy koneser nie popełnia. Dla mnie to żałosny mezalians gdy cudowne gulgotanie kultowej V8-ki pochodzi z ... gazu. Jak zapalniczka.
Pod względem technicznym tym bardziej jestem przeciwny dokładania czegokolwiek co nie jest fabryczne i nie jest możliwe do zaadoptowania w sterownikach pojazdu. Być może właśnie dlatego nigdy nie byłem posiadaczem "dużej benzyny", bo na zużycie paliwa w przedziale 15 - 20 litrów po prostu mnie nie stać, a z drugiej strony nigdy bym się psychicznie nie przełamał do okaleczenia własnego samochodu gazem.
No ale każdy ma prawo sądzić po swojemu i o ile dla mnie LPG kompletnie dyskwalifikuje omawianą ofertę, dla kogoś innego może stanowić dodatkowy atut, więc to już tylko od Ciebie zależy po której stronie się opowiadasz.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Allroad 4.2 + LPG

Postprzez Lechu » 2018-01-24, 13:45

Zamontowany tam silnik 4.2 jest inny niż montowany tradycyjnie w C5, jest już chyba na łańcuchu.
Protestujmy przeciw rejestrowaniu aut z kierownicą nie po tej stronie.
Avatar użytkownika
Lechu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 495
Dołączył(a): 2013-05-30, 21:06
Lokalizacja: 127.0.0.1
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 AUW 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości