Allroad C5 jak ustalić awarię czujnika poziomowania?

Allroad C5 jak ustalić awarię czujnika poziomowania?

Postprzez wox6 » 2016-03-29, 19:53

Witam
Mam nie lada zagwozdkę z moim Allroadem,mianowicie: próbowałem wypoziomować zawieszenie lecz po podłączeniu VAGa został jeszcze błąd o numerze 01780 "czujnik poziomowania pojazdu 04-10-usterka mechaniczna- sporadyczny" taki komunikat dało się odczytać. Nie ma natomiast żadnego wskazania,który to konkretnie czujnik. Samochód ogólnie stoi troszkę dziwnie- tylne lewe koło ma wysokość raczej normalną a reszta sprawia wrażenie jakby stało dużo za wysoko. Ciekawostką jest to że jak wyjmę kostkę z przedniego koła to auto opada! Sorry za mały chaos w wypowiedzi [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Może ktoś z Was naprowadzi mnie gdzie szukać przyczyn. Co do VAGa to skorzystałem z uprzejmości kolegi i nie mam jak na razie dostępu do niego. Jedyne urządzenie do,którego mam nieograniczony dostęp to KTS (KTS nie wykrywa bledu o czujniku) acha i jeszcze jedno jak auto odpalę to błędu nie ma,pojawia się po jakiś kilkuset metrach.
wox6
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 2015-11-22, 20:09
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Rajmund

Re: Allroad C5 jak ustalić awarię czujnika poziomowania?

Postprzez wox6 » 2016-03-31, 15:15

Słuchajcie,ustaliłem jeszcze jedną rzecz która wygląda tak:
Na pracującym silniku zdejmuję kostkę z przedniego prawego czujnika auto opada,potem zdejmuję z przedniego lewego auto się podnosi,zdejmuje z prawego tyłu auto się podnosi,zdejmuję z lewego tyłu auto opada.
Czujniki oczywiście rozpinam pojedynczo,czyli rozpinam czekam na reakcje i zapinam z powrotem.
Co Wy na to czy to jest normalny objaw?
wox6
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 2015-11-22, 20:09
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Rajmund

Re: Allroad C5 jak ustalić awarię czujnika poziomowania?

Postprzez Piotruś » 2016-03-31, 21:40

wox6 napisał(a):Słuchajcie,ustaliłem jeszcze jedną rzecz która wygląda tak:
Na pracującym silniku zdejmuję kostkę z przedniego prawego czujnika auto opada,potem zdejmuję z przedniego lewego auto się podnosi,zdejmuje z prawego tyłu auto się podnosi,zdejmuję z lewego tyłu auto opada.

Wox6, podłącz VCDS'a. Z bloków wartości mierzonych powinno się odczytać wszystkie interesujące Cię wartości. Innej drogi nie ma.
Doskonale rozumiem Twoją chęć rozgryzienia problemu oraz zniecierpliwienie ale bez urazy - bez zastosowania odpowiedniego sprzętu przekroczysz granicę absurdu.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Allroad C5 jak ustalić awarię czujnika poziomowania?

Postprzez wox6 » 2016-04-08, 13:35

Czy jest ktoś w stanie napisać po polsku otwartym tekstem jakie oznaczenie ma przekaźnik pompy zawieszenia?!
wox6
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 2015-11-22, 20:09
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Rajmund


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości