[ALLROAD C5} Problem z parktronikiem

[ALLROAD C5} Problem z parktronikiem

Postprzez alldi » 2022-05-03, 07:40

Cześć. Mam mały problem z czujnikami parkowania. Mianowicie czasem auto piszczy ciągle, podczas cofania załącza się i działa ok, za chwile szybko pika po chwili znów piszczy cały czas. Są okresy, ze przez jakiś czas działa ok. Podpiąłem VCDS i niestety, ale w grupie 01 mam same wartości 0 cm (Moduł 76 -> Bloki pomiarowe -> Grupa 01), niezależnie, czy system działa poprawnie, czy nie. Wartości zerowe są na każdym z czujników i nic się nie zmienia. Może ja coś źle robię: auto odpalone, hamulec wciśnięty, ręczny zaciągnięty, wrzucony wsteczny, otwarte drzwi kierowcy - coś mam zamknąć, jest wymagany jakiś"stan auta"?

Sprawdziłem organoleptycznie "cykanie" czujników i wydaje mi się, że jeden przestaje cykać jak się nim delikatnie ruszy i przyciśnie go palcem, ale przy uruchomionym aucie słabo to słychać. Zastanawiam się, czy to nie jest tak, ze jak auto się "kiwa", czyli cofa to dlatego czasem działa, czasem nie. Jak coś się "ustawi" dobrze to działa przez dłuższy okres. Teraz:
1. Czy możliwe jest, ze jak jest uwalony czujnik, to będą pokazywały się wartości "0"?
2. Co się stanie jak dla diagnozy wypnę ten czujnik z wiązki - system się całkowicie wykrzaczy z błędami i przestanie działał, czy będzie działał na 3 czujnikach - to metoda na wykluczenie czujnika.
3. A może to sterownik coś szwankuje?

PS: Swoją drogą nigdy się nie zastanawiałem, ale mogę włączyć zapłon i wrzucić w automacie wsteczny bez uruchamiania silnika? Coś się teoretycznie może stać? Bo ciężko mi podejść z tyłu jak jestem sam a muszę trzymać jednocześnie pedał, aby auto nie pojechało.
alldi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2016-05-28, 07:44
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2002

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości