Allroad spadek na lewa strone

Allroad spadek na lewa strone

Postprzez MaRcInEs » 2016-10-20, 08:02

Witam tak jak w temacie opada ne lewą strone gdy zostawie na 1 poziomie auto, chociaz nigdy nie zostawialem na pierwszym az wkoncu sie zapomnialem i prosze o taka sytuacja.
Gdy zostawie na 2,3,4 nic sie nie dzieje, błędów niema żadnych, teraz takie pytanie jeżeli któryś miech jest nieszczelny to z drugiego tyż może ujść ciśnienie ? czy to może wina rozdzielacza albo czujnika?
Avatar użytkownika
MaRcInEs
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2015-08-07, 20:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Marcin

Re: Allroad spadek na lewa strone

Postprzez Piotruś » 2016-10-20, 11:42

Objawy są typowe dla dziurawego miecha. Nie za bardzo istnieje powód dla którego zespół zaworów miałby szwankować zależnie od wybranego poziomu.

pytanie jeżeli któryś miech jest nieszczelny to z drugiego tyż może ujść ciśnienie ? czy to może wina rozdzielacza albo czujnika?

Zależy od różnych okoliczności. Jeżeli podczas postoju skutkującego opadnięciem dziurawej poduchy zaistnieją czynniki "przerywające" stan uśpienia sterownika, wtedy owszem, może opaść z obu stron. Szczególnie gdy zbiornik powietrza zapasowego nie jest w pełni napompowany. Ale to już wróżenie i gdybanie. Generalnie, jeżeli auto opada tylko na jednym poziomie to walnięta poducha zasadniczo jest pewna.
Oczywiście pamiętaj, że internetowe spekulacje na odległość NIE STANOWIĄ DIAGNOZY na podstawie której możesz brać się za wymianę jakichkolwiek części. Zasadność takiej czy innej naprawy musisz ustalić samodzielnie. W realu.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Allroad spadek na lewa strone

Postprzez MaRcInEs » 2016-10-20, 12:53

Piotrek mozesz mi podpowiedzieć jak sprawdzić te miechy najskuteczniejszym sposobem? bo kupić 4 sztuki to tak troszke wydatek i może niema potrzeby wymiany odrazu wszystkich :D
20161020_143242.jpg
takie pomiary mi wyszły
Avatar użytkownika
MaRcInEs
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2015-08-07, 20:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Marcin

Re: Allroad spadek na lewa strone

Postprzez Piotruś » 2016-10-20, 13:56

Trochę muszę uderzyć się w piersi, bo dopiero teraz doczytałem, że opada "całą stroną" a nie tylko "jednym kołem".
Pomimo tego, na logikę i statystykę, wciąż typuję nieszczelność miecha / miechów, a opadanie cała stroną może być tylko "złudzeniem", gdyż na 1 poziomie nawet sprawne auto wygląda niemal tak jakby uszło z niego powietrze ... .

Sprawdzić poduszki można tylko w jeden jedyny sposób:
- przede wszystkim należy się zaopatrzyć w bezkresne pokłady wewnętrznego spokoju i jeszcze większej cierpliwości (pomaga czteropak dobrego browca, etc)
- potem, z wykorzystaniem najstarszych metod pomiarowych, czyli z użyciem mydlin/piany/preparatów poszukać "dziury"
Przy czym zdecydowanie łatwiej znaleźć winowajcę po zdemontowaniu kolumny resorującej z auta i zanurzeniu jej w wodzie, ale do tego trzeba być odpowiednio przygotowanym, co ma sens raczej tylko w warunkach serwisowych.

Myślę, ze byłoby wskazane wnikliwie przyglądać się autu gdy tylko zacznie opadać. Dzięki temu łatwiej będzie wytypować gdzie siada najpierw, z przodu czy z tyłu.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Allroad spadek na lewa strone

Postprzez Piotruś » 2016-10-20, 14:01

Widzę, ze podczas gdy odpisywałem wkleiłeś fotkę.
Ja bym zaczął od prawego przodu. Ale to tylko w drodze logicznej eliminacji, na co prawdopodobnie wskazałby też każdy inny forumowicz łącznie z Tobą ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Allroad spadek na lewa strone

Postprzez MaRcInEs » 2016-10-20, 14:29

Narazie byłem w stanie sprawdzić tyylko przód i sprawdziłem lewą i prawą strone i fakt na pierwszym poziomie z prawej strony tam gdzie sie mich zwija bombelkuje w jednym miejscu po uzyciu płynu do szyb, z lewej nie bombelkuje co mnie dziwi ze z lewej tez uszło.
Ogólnie patrząc na auto po paru godzinach to widać że na prawo lezy i sorry za błąd bo na wpisie napisałem że lezy na lewą strone a miało byc ze na prawą.
Nie mam kanału zeby sprawdzić tył
Avatar użytkownika
MaRcInEs
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2015-08-07, 20:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Marcin

Re: Allroad spadek na lewa strone

Postprzez MaRcInEs » 2016-10-20, 18:03

Właśnie poszukuje miecha :mrgreen: stało się <wysmiewacz> Może ktoś brał miechy z firmy Limak ? regenerowane, jakieś opinie albo coś ? <mysli>
Avatar użytkownika
MaRcInEs
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2015-08-07, 20:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Marcin

Re: Allroad spadek na lewa strone

Postprzez Piotruś » 2016-10-20, 19:48

Szukajka Twoim przyjacielem, bo o LIMAKU napisaliśmy tu bardzo dużo (im plus).
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości