ALPINE CDE-178BT + subwoofer

ALPINE CDE-178BT + subwoofer

Postprzez tote94 » 2016-05-06, 11:03

Witam,

Kupiłem swoją C5 z radiem ALPINE CDE-178BT. Mam dwa problemy:
1. Rozumiem, że przednie głośniki grają bezpośrednio z radia, a na tylne leci sygnał liniowy na wzmacniacz i dopiero on puszcza sygnał na głośniki. W instalacji było założone ustrojstwo widoczne na zdjęciu w termokurczce, na moje oko ono z sygnału które wychodzi bezpośrednio na głośniki robi sygnał liniowy i leci na wzmacniacz, wzmacniacz robi swoje i puszcza sygnał na tylne głośniki, oraz niskie tony puszcza na subwoofer, który gra tak że trzeba dobrze włożyć głowę do bagażnika żeby słyszeć, no ale coś jest ( czyli sprawny).
Odpiąłem to ustrojstwo w termokurczce, bo radio przecież ma wyjście liniowe i zapiąłem odpowiednio prawy głośnik do prawego, lewy do lewego i odpowiednio masę i radio gra tak samo (poza inną regulacją nagłośnienia przód-tył, co ma grać głośniej co ciszej i inną regulacją głośności nic się nie zmieniło ) ale - teraz podczas wyłączania radia słychać charakterystyczne uderzenie, jak przy odłączeniu zasilania nim odłączy się sygnał. Nieważne czy po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, czy wyłączeniu radia przyciskiem, uderzenie jest zawsze, po dłuższym postoju pojawia się także przy odpalaniu auta. Wiem że nie może tak być i muszę to zmienić, tylko chcę od razu przerobić całą instalację, żeby wykorzystać jakoś potencjał tego subwoofera, chyba że jest on za słaby i robi za placebo żeby po prostu był.
2. Przednie głośniki lecą bezpośrednio z radia, więc nie ma się nimi co zajmować. Mam plan puścić tylne także bezpośrednio z radia, może obejdzie się bez przerabiania instalacji, wystarczy tylko przepiąć odpowiednie kable przy wtyczce od suba, tzn wejściowy odłączyć od wtyczki i połączyć z wyjściowym (także odłączonym) i puścić mu sygnał już głośnikowy, a nie liniowy. W ten sposób wzmacniacz zostanie pozbawiony jakiegokolwiek sygnału, zostaje więc jeszcze sub. Z radia jak widać jest wyjście na subwoofer, po grubości kabli stwierdzam że jest to wyjście już na sam głośnik, bo posiada także na chinchach wyjście liniowe na suba, więc można by to było zapiąć bezpośrednio na głośnik ?

Ogólnie tam jest plątanina kabli i masa przejściówek, ale poprzedni właściciel chciał żeby można było wrócić do oryginału. Ja chcę to zrobić aby to było zrobione prosto i dobrze, zgodnie z zasadami sztuki.
Ogólnie jest tam jeszcze czerwona, niepodpięta kostka, ktoś wie od czego ?
Radio powinno dać radę chyba obsłużyć 4 głośniki + suba (jeśli o wydajność prądową chodzi, w końcu jest do tego przewidziane, a i samo też jest z wyższej półki :)

Przepraszam za nieprecyzyjne określenia, jestem elektronikiem z zamiłowania i nikt mnie nie szkolił w nazewnictwach, a już szczególnie nie w audio ;)

Zdjęcia : https://www.dropbox.com/sh/gh15m50qbtvt ... CVWUa?dl=0
tote94
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2016-03-26, 13:40
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8 AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Tomek

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości