atlas do ćwiczeń

Rozmowa dosłownie na każdy temat.

atlas do ćwiczeń

Postprzez roberto » 2013-06-16, 19:29

Hello robaczki 8-)
co sądzicie o takim atlasie do ćwiczeń?Żona mnie namawia do kupna :mrgreen: http://allegro.pl/markowy-atlas-do-cwic ... 94518.html

OPIS PRZEDMIOTU


Przyrząd ten został zaprojektowany aby umożliwić bezpieczny i kompleksowy trening w komfortowych warunkach własnego domu. Staranne wykończenie oraz pozytywne testy wszystkich elementów zgodne ze standardami biomechanicznymi gwarantują płynne i ciche wykonywanie ćwiczeń.

Konstrukcja - duże, grube i tapicerowane oparcie oraz duża średnica rolkowych poduszek zapewniają komfort podczas ćwiczeń. Nylonowe tuleje pomiędzy każdym ciężarkiem eliminują niechciany hałas.

Został zbudowany z mocnego, stalowego, 3-calowego rurowania, precyzyjnie zespawany i wykonany, kompaktowa podstawa pozwala zmieścić to urządzenie nawet w najmniejszych pomieszczeniach.

Poziomo zamontowane uchwyty pozwalają na optymalną rozbudowę klatki piersiowej, duża, 4-calowa średnica rolek z łożyskami dla minimalnego tarcia. Nasmarowane, odlewane tuleje użyte na wszystkich głównych punktach osi do płynnego operowania.


Akcesoria - szeroka poprzeczka, prosta poprzeczka, łańcuch,trójkątny pasek, pasek na nogę i plakat z kolorową instrukcją

WIELE MOŻLIWOŚCI ĆWICZEŃ NA ATLASIE

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Boże daj mi zdrowie...a resztę zrobię sam.
Avatar użytkownika
roberto
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 246
Dołączył(a): 2013-06-02, 20:54
Lokalizacja: Wiedeń
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Robert

Postprzez Lechu » 2013-06-17, 11:54

każdy kto profesjonalnie się zajmuje jakąś tam kulturystyką czy podobnie powie Ci, że maszyny są beee .
Jedyne dla nich dopuszczalne są. ławki ze sztangą oraz ławki do brzuchów.
Protestujmy przeciw rejestrowaniu aut z kierownicą nie po tej stronie.
Avatar użytkownika
Lechu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 495
Dołączył(a): 2013-05-30, 21:06
Lokalizacja: 127.0.0.1
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 AUW 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001

Postprzez krzysztofput » 2013-06-17, 12:03

Lechu napisał(a):każdy kto profesjonalnie się zajmuje jakąś tam kulturystyką czy podobnie powie Ci, że maszyny są beee .
Jedyne dla nich dopuszczalne są. ławki ze sztangą oraz ławki do brzuchów.
no tak masz w 100% rację, ale... do domowego użytku ? to chyba ok


“ Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność u kierowcy ”
krzysztofput
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 217
Dołączył(a): 2013-05-30, 20:27
Lokalizacja: Southend-on-Sea. UK
Model: VW Golf
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.6 FSI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2005
Imię: Bogus³aw

Re: atlas do ćwiczeń

Postprzez Wyrwiząb » 2013-06-17, 13:40

robert229 napisał(a):Hello robaczki 8-)
co sądzicie o takim atlasie do ćwiczeń?Żona mnie namawia do kupna :mrgreen:


Moim zdaniem lepiej zapisać się do jakiegoś klubu fit. Przy okazji sałenka, basen, różne zajęcia, bieżnia, nowe znajomości :)
Też w zeszłym roku zastanawiałem się nad podobnym żelastwem do garażu
Miała długie, czarne, kręcone zęby
Wyrwiząb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 250
Dołączył(a): 2013-06-04, 09:38
Lokalizacja: Kraków
Model: Allroad C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2010
Imię: Wojciech

Postprzez SLAVY » 2013-06-17, 13:56

Nie miałem do czynienia z tą firmą, ale patrząc na poszczególne elementy wnioskuję, że szału nie robi i dość szybko może coś nawalić.
Jak słusznie wspomnieli moi przedmówcy, najlepsze są ćwiczenia na "żywym" ciężarze, maszyny raczej do ćwiczeń izolowanych, bardziej na utrzymanie sylwetki niż na jej rozbudowę.
Kolejna sprawa: ten atlas wydaje się niemal uniwersalny, a jak do wszystkiego to do niczego.
Zdecydowanie lepiej chodzić do jakiegoś klubu, choć karnet miesięczny to wydatek ponad stówkę/m-c ale masz full-wypas.
Ostatnia sprawa: jeżeli dzięki temu zakupowi zaczniesz ćwiczyć, bo zawsze nie masz czasu lub Ci się nie chce, to warto rozważyć zakup, aby zacząć coś robić :-D
SLAVY
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 212
Dołączył(a): 2013-05-31, 11:24
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8 AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: Sławek

Postprzez Bartek_530xD » 2013-06-17, 15:26

robert229, jako miłośnik sportu siłowego powiem że to profanacja. Mozesz na tym ćwiczyć do emerytury a i tak efektów wielkich nie będzie. Jeżeli już zakup ławkę z możliwością regulacji pochyłu. Do tego gryf i obciążenia . Aby dopełnić dokup hantelki rozkrecane abyś mógł regulować obciążenie. Proponuje 2 komplety: mniejsze do 15kg i większe wg uznania. Te przyrządy pozwolą ci wykonać ćwiczenia na wszystkie partie miesniowe.
Avatar użytkownika
Bartek_530xD
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2013-06-03, 08:41
Lokalizacja: Olkusz
Model: BMW 530xD
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 M57N2 231KM
Napęd: xDrive
Skrzynia: Automat
Rok: 2006
Imię: Bartek

Postprzez dlugi » 2013-06-17, 16:51

Do ogólnorozwojowych ćwiczeń atlasik jest super. Ja chciałem taki kupić lecz brak miejsca w domu :cry:
Wyindywidualizowałem się z rozentuzjazmowanego tłumu audi
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dlugi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 2013-06-09, 18:58
Lokalizacja: LUBLIN
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: RAFA£

Postprzez roberto » 2013-06-17, 20:36

SLAVY napisał(a):Ostatnia sprawa: jeżeli dzięki temu zakupowi zaczniesz ćwiczyć, bo zawsze nie masz czasu lub Ci się nie chce, to warto rozważyć zakup, aby zacząć coś robić

No właśnie z tym czasem mam największy problem,pracuję po 10-12 godzin dziennie więc po pracy nie ma szans żebym jeszcze leciał na siłownię.Oczywiście zdaję sobie sprawę że na tym sprzęcie nie wyrobię kaloryfera czy ''łydkę Beziego'',chodzi mi bardziej o spalenie zbędnego tłuszczyku :->
Boże daj mi zdrowie...a resztę zrobię sam.
Avatar użytkownika
roberto
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 246
Dołączył(a): 2013-06-02, 20:54
Lokalizacja: Wiedeń
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Robert

Postprzez Lechu » 2013-06-17, 23:06

robert229 napisał(a): spalenie zbędnego tłuszczyku :->


Prędzej to co pisał Bartas, chociaż to jest jedyny koleś na tym forum, który ma klatę zbudowaną na silikonie :P

Pierwsze pytanie jest takie. Co chcesz osiągnąć ? . Tłuszyk, zależy ile tego masz. :P
Dieta to podstawa.
Protestujmy przeciw rejestrowaniu aut z kierownicą nie po tej stronie.
Avatar użytkownika
Lechu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 495
Dołączył(a): 2013-05-30, 21:06
Lokalizacja: 127.0.0.1
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 AUW 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001

Postprzez roberto » 2013-06-18, 05:24

Lechu napisał(a):Pierwsze pytanie jest takie. Co chcesz osiągnąć ? . Tłuszyk, zależy ile tego masz. :P
Dieta to podstawa.

Lechu, napisałem powyżej co chcę osiągnąć,ważę 103 kg przy 184 cm.Chciałbym tak spaść z masą poniżej 90 kg :mrgreen:


Bartek_530xD napisał(a):robert229, jako miłośnik sportu siłowego powiem że to profanacja. Mozesz na tym ćwiczyć do emerytury a i tak efektów wielkich nie będzie. Jeżeli już zakup ławkę z możliwością regulacji pochyłu. Do tego gryf i obciążenia . Aby dopełnić dokup hantelki rozkrecane abyś mógł regulować obciążenie. Proponuje 2 komplety: mniejsze do 15kg i większe wg uznania. Te przyrządy pozwolą ci wykonać ćwiczenia na wszystkie partie miesniowe.

Bartek mógłbyś poratować jakąś fotką,linkiem?Jestem laikiem w tych sprawach :-?

Tak czy siak wszystkie sugestie mile widziane :mrgreen:
Boże daj mi zdrowie...a resztę zrobię sam.
Avatar użytkownika
roberto
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 246
Dołączył(a): 2013-06-02, 20:54
Lokalizacja: Wiedeń
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Robert

Postprzez Bartek_530xD » 2013-06-18, 06:04

robert229 napisał(a):
Lechu napisał(a):Pierwsze pytanie jest takie. Co chcesz osiągnąć ? . Tłuszyk, zależy ile tego masz. :P
Dieta to podstawa.

Lechu, napisałem powyżej co chcę osiągnąć,ważę 103 kg przy 184 cm.Chciałbym tak spaść z masą poniżej 90 kg :mrgreen:


Bartek_530xD napisał(a):robert229, jako miłośnik sportu siłowego powiem że to profanacja. Mozesz na tym ćwiczyć do emerytury a i tak efektów wielkich nie będzie. Jeżeli już zakup ławkę z możliwością regulacji pochyłu. Do tego gryf i obciążenia . Aby dopełnić dokup hantelki rozkrecane abyś mógł regulować obciążenie. Proponuje 2 komplety: mniejsze do 15kg i większe wg uznania. Te przyrządy pozwolą ci wykonać ćwiczenia na wszystkie partie miesniowe.

Bartek mógłbyś poratować jakąś fotką,linkiem?Jestem laikiem w tych sprawach :-?

Tak czy siak wszystkie sugestie mile widziane :mrgreen:


Dobra zaczniemy od początku:
-jeżeli chcesz się pozbyć zbędnego tłuszczyku to podstawą do tego jest dieta, i tego tematu nie unikniesz bo inaczej cały twój wysiłek i czas wkładany w ćwiczenia nie przyniosą rezultatu. Trzeba wyliczyć bilans i zrobić porządną redukcję aby spalić tłuszcz. Do tego najlepsze są areoby czyli rowerek, orbitrek bieganie. Ja osobiście latam na orbitreku 3x w tygodniu po 50 min. Trening siłowy będzie uzupełnieniem aby uwidocznić mięśnie.
Klucz do sukcesu jest nastepujący: 30% trening, 70% dieta.

- jeżeli chcesz potrenować bardzo rekreacyjnie to ten zestaw który napisałem będzie w sam raz ale bez w/w rzeczy nie spodziewaj się znaczących efektów.
Tu masz przykładowe hantelki mniejsze:
http://allegro.pl/zestaw-hantle-zeliwne ... 68781.html
Tu większe:
http://allegro.pl/marbo-hantle-hantelki ... 87775.html
A tu fajny zestaw:
http://allegro.pl/zestaw-142kg-magnus-l ... 28632.html
Avatar użytkownika
Bartek_530xD
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2013-06-03, 08:41
Lokalizacja: Olkusz
Model: BMW 530xD
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 M57N2 231KM
Napęd: xDrive
Skrzynia: Automat
Rok: 2006
Imię: Bartek

Postprzez Bartek_530xD » 2013-06-18, 17:44

adamze27, full body odpuscilbym na początek. Jeżeli zaczynasz przygodę z silownią zacznij może od normalnego splita czyli 2 partie miesniowe na trening. Tak bym pojechał przez 4-6 tygodni. Potem można by zacząć full body przez 6-8 tygodni. Potem dobry trening z superseriami i na przyszły rok swiecisz nie bojlerem a koloryferem :-)
Avatar użytkownika
Bartek_530xD
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2013-06-03, 08:41
Lokalizacja: Olkusz
Model: BMW 530xD
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 M57N2 231KM
Napęd: xDrive
Skrzynia: Automat
Rok: 2006
Imię: Bartek

Postprzez SLAVY » 2013-06-18, 17:47

Bartek_530xD napisał(a): i na przyszły rok swiecisz nie bojlerem a koloryferem

No to pewnie go troszkę podłamałeś, bo być może pomyślał, że już tego lata :mrgreen: :-P
SLAVY
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 212
Dołączył(a): 2013-05-31, 11:24
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8 AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: Sławek

Postprzez Bartek_530xD » 2013-06-18, 17:50

SLAVY, bądźmy realistami. Nie będę mu obiecywał gruszek na wierzbie bo wiem ile to czasu i wysiłku kosztuje. Ja już 4,5 miesiąca na diecie - waga na dziś 85,5kg. Wszystko już prawie ok ale pozostałości z poprzednich lat na brzuchu jeszcze nie zniknęły i w tym roku już nie znikną. Liczę ze przyszły rok będzie już lepszy:-)
Avatar użytkownika
Bartek_530xD
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2013-06-03, 08:41
Lokalizacja: Olkusz
Model: BMW 530xD
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 M57N2 231KM
Napęd: xDrive
Skrzynia: Automat
Rok: 2006
Imię: Bartek

Postprzez SLAVY » 2013-06-18, 17:58

Bartek_530xD napisał(a):SLAVY, bądźmy realistami. Nie będę mu obiecywał gruszek na wierzbie bo wiem ile to czasu i wysiłku kosztuje.

Wiem o tym i ja, ale myślałem, że troszkę go bardziej zmotywujesz :-P
SLAVY
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 212
Dołączył(a): 2013-05-31, 11:24
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8 AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: Sławek

Następna strona

Powrót do Na luzie - "Hyde Park"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron