Audi A6 avant 2.0 tdi UK

Audi A6 avant 2.0 tdi UK

Postprzez Jagiellon » 2020-02-23, 22:12

Witam wszystkich,

Po 5 latach jazdy Fordem Mondeo 2008 rok, 2.0 tdci 140KM , manual zastanawiam sie nad 'przesiadka' do Audi. Musze tu zaznaczyc ze jestem calkiem zadowolony z mondeo i rowniez zastanawiam sie nad mondeo mk5.

Audi mialem kiedys, dawno temu bylo to a4 1,9 tdi rocznik 1997. Bylem wtedy kawalerem a dzis mam 2 dzieci wiec bardziej mi sie widzi a6 avant.
Pytanie do Was, specjalistow ;

czy warto pchac sie w takie cos?

https://www.autotrader.co.uk/classified ... 500&page=1

Zaznacze ze budzet mam ograniczony do 9k funtow. 9,5k powiedzmy. Chcialoby sie 3.0 silnik ale zalezy mi na niskim spalaniu, nawet kosztem dynamiki, no chyba ze faktycznie ta roznica jest ogromna.

Przepraszam ze wrzucam forda na forum Audi ale czytalem wypowiedzi uzytkownika Piotruś i jestem pod wrazeniem jego wiedzy, weic licze ze ktos mi podpowie i tutaj. Takie cos tez mi chodzi po glowie;

https://www.autotrader.co.uk/classified ... 500&page=5

Warto chyba zaznaczyc, ze nie jestem jakos szczegolnie zamoznym czlowiekiem i kazde ewentualne naprawy wolalbym abo nie uszczuplaly mojego portfela za mocno. Tu podejrzewam Audi czesci, naprawa bedzie znacznie drozsza niz ford.

Rozwazam rowniez ;

https://www.autotrader.co.uk/classified ... 500&page=1

Oraz;

https://www.autotrader.co.uk/classified ... 500&page=1

W zasadzie cos sposrod tych modeli/marek ale niekoniecznie akurat przedstawione typy. Jak latwo zauwazyc rocznikowo kupie znacznie mlodsze auta niz Audi w tej cenie, chociaz jak to mowia ... 'audi to audi'.
prosze o sugestie, uwagi, cokolwiek. Dziekuje
Jagiellon
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2020-02-23, 21:43
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2008
Imię: Maciek

Re: Audi A6 avant 2.0 tdi UK

Postprzez Jagiellon » 2020-02-23, 22:30

Oczywiście mieszkam w UK i tu będę użytkować auto.
Jagiellon
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2020-02-23, 21:43
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2008
Imię: Maciek

Re: Audi A6 avant 2.0 tdi UK

Postprzez kowal51 » 2020-02-25, 11:07

Jagiellon napisał(a):chociaz jak to mowia ... 'audi to audi'.

Kiedyś mówili "ford g..o wort (wart)". Ale to było "kiedyś"
Może rozwiń Twoją myśl/tok rozumowania dotyczące " audi to audi". Bo jeżeli ma to być tylko "prestiż" to <milczek> Owszem C7 to piękne auto, ale według jakichś tam opinii (pewnie subiektywnych) osób mających do czynienia z naprawami po prostu nie warte swojej ceny.
Jagiellon napisał(a):Warto chyba zaznaczyc, ze nie jestem jakos szczegolnie zamoznym czlowiekiem i kazde ewentualne naprawy wolalbym abo nie uszczuplaly mojego portfela za mocno. Tu podejrzewam Audi czesci, naprawa bedzie znacznie drozsza niz ford.

Moim skromnym zdaniem rozumujesz bardzo sensownie. Podejrzewam, że różnica w cenie zakupu nowego A6c7 (z jakimś wyposażeniem) i Forda ( z chyba jedną z najwyższych opcji wyposażenia) może oscylować w granicach 80-100 tyś pln więc przy tak "kosmicznych" cenach Audi (które wcale nie muszą świadczyć o jakości) różnice w ewentualnych kosztach naprawy prawdopodobnie będą znacznie wyższe w Audi/ VAG-u. Mogą być porównywalne w kwestii silników ponieważ 180 konny (PSA) zimpletowany do forda jest silnikiem bardzo nowoczesnym wiec również kosztownym w ewentualnych naprawach.
Oczywiście wszystko zależy od eksploatacji, ale wydaje mi się, że ten silnik nie jest w niczym "gorszy" od tego w Audi.
Nie wiem czy masz realną możliwość jazdy próbnej wybranym Audi i Fordem. Jeżeli tak, wcale bym się nie zdziwił, że pomimo "prestiżu" Audi wybrałbyś jednak Forda ;).
Passat jak to Passat, takie niby "inne" Audi ale z "Lidla" (chyba też przewartościowane)..
Jagiellon napisał(a):Przepraszam ze wrzucam forda na forum Audi

Ale nie masz za co przepraszać. Starasz się realnie, w miarę możliwości i przyszłościowo podchodzić do tematu.
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur

Re: Audi A6 avant 2.0 tdi UK

Postprzez Jagiellon » 2020-02-26, 21:42

Dzieki, troche mi rozjasniles ;)

Sklaniam sie bardziej ku fordowi chociazby z tego wzgledu ze juz 5 lat "smigam" moim mondeo i naprawde jestem zadowolony.
Jezdzilem ale tylko jako pasazer mk5, ale z tego co czytam prayjemnosc z jazdy jest :)

Chcialem wersje 180KM ale ciezko znalesc no i w moim budzecie. Zastanawialem sie nad zmapowaniem(?) nie wiem jak to sie fachowo nazywa. W UK to jest remapping, nie kosztuje za wiele i moze warto ze 150km zrobic 180?

Musze sie przejechac, czasami to potrafi zdecydowac za lub przeciw.

Dzieki jesczcze raz, pozdrawiam !
Jagiellon
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2020-02-23, 21:43
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2008
Imię: Maciek


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość