Audi A6 C5 AVF 130 km cofa paliwo, zapowietrza się

Audi A6 C5 AVF 130 km cofa paliwo, zapowietrza się

Postprzez bloq » 2018-03-01, 09:45

Witam

mam taki problem, mianowicie cofa mi paliwo w Audi, postoi przez noc i rano nie idzie odpalic, chyba ze na kable poniewaz zanim zassa paliwo akumulator sie rozladuje.. orientuje sie ktos gdzie w moim aucie jest zaworek zwrotny ?? czy na pompie paliwowej w baku czy odrazu wziasc sie za vacu pompe?? Poszperałem troche w necie i wyczytałem że przyczyna cofania paliwa moze byc tez zawor filtra paliwa.. Pomocy ..moze ktos juz sie zetknął z takim problemem :(
bloq
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2018-01-03, 11:03
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Łukasz

Re: Audi A6 C5 AVF 130 km cofa paliwo, zapowietrza się

Postprzez Piotruś » 2018-03-01, 22:47

Ciężko będzie naprawić tą awarię przez internet, ponieważ powodem może być prozaiczne zapowietrzanie ale też (co w silniku PD najbardziej prawdopodobne) awarii uległa pompka w zbiorniku.

Nie bardzo wiem jak opisać wszystkie możliwości w kilku treściwych słowach ... .

Na początek sprawdź dokładnie czy w komorze silnika nie czuć paliwem i czy nie ma gdzieś ewidentnego zapocenia. Mogą to być okolice filtra i odchodzące od niego wężyki w kierunku silnika. Ewentualnie na głowicy od strony grodzi sprawdź czy pompa dwufunkcyjna nie jest "mokra".
Jeśli to wszystko okaże się suche szczelność układu paliwowego warto sprawdzić podciśnieniem, a jeśli i to nic nie wykaże to raczej już tylko pompka w zbiorniku.

Jeżeli w komorze silnika nie znajdziesz niczego niepokojącego zatankuj zbiornik do pełna. Jeśli następnego dnia silnik odpali bez większego problemu wskazanie na pompkę w zbiorniku będzie niemal 100% pewne.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości