Audi A6 C6 Avant

Audi A6 C6 Avant

Postprzez rube.dt » 2016-02-20, 14:31

Witam,
Szukam c6 od jakiegoś czasu. Jak chyba większość tutaj- tych z polską mentalnością chciałbym 2.4 do wożenia butli gazowej...
Jeżdżę ok 20tys rocznie. Do pracy mam 3km ale głównie rower nawet w zimie chyba że dużo śniegu.
Dystanse jakie pokonuje:
Droga do dziewczyny 22km
Czasem bez gaszenia wracamy do mnie.
Krótkich dystansów unikam.

Nie ma dla mnie znaczenia czy diesel czy PB.
Ktoś kto lepiej zna charakterystykę auta może odradzi albo poradzi.
Limit to 50k 2006-2008 i dobre wyposażenie.

Znalazłem coś takiego:
http://olx.pl/i2/oferta/audi-a6-indywidual-s-line-4-2-lpg-prince-zamiana-CID5-IDdIke5.html

Trochę daleko, drugi koniec Polski może ktoś widział albo zna i podpowie coś.


Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam



Benzyny tu nie lubimy więc może takie cuda...

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5994315648

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5974583137


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
rube.dt
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-02-20, 09:57

Re: Audi A6 C6 Avant

Postprzez Piotruś » 2016-02-21, 16:53

Rube.dt, jest obiektywnym faktem, że zarówno silnik 2,4 jak i cała reszta innych V6, a na V8 kończąc w typowanych przez Ciebie rocznikach cechowały się większymi lub mniejszymi ale zawsze poważnymi problemami, głownie w obrębie kosztownego łańcuchowego napędu rozrządu. Na deser bywały problemy z cylindrami, tłokami, zwiększonym zużyciem oleju i tak dalej.
Naturalnie nie ma przez to potrzeby popadać w skrajności, gdyż aktualnie lwia część samochodów dawno ma te wady wyeliminowane, często z użyciem oryginalnych części (a nieraz całych silników) w ASO.

Dlatego uważam, że skoro wymarzyłeś sobie Audi A6 do wożenia butli LPG - absolutnie nie ma potrzeby z niego rezygnować, ale NIEZBYWALNYM warunkiem udanego zakupu jest wyszukanie sobie egzemplarza z pełną i niepodważalną historią serwisową ASO. Najlepiej nieprzekombinowanego przez polskich cfffaniaczków, prosto z DE.
Dużą trudnością jest weryfikacja VINów na odległość, bo Niemcy niezbyt chętnie podają auslanderom VINy ale jest jak jest i jakoś trzeba sobie poradzić żeby z zakup auta nie stał się pasmem niekończących się kosztownych kłopotów.

W przypadku diesli zakres ewentualnych zagrożeń jest trochę inny. W tym przypadku prócz kłopotliwych rozrządów najczęstsze problemy dotyczą kolektorów ssących, wtryskiwaczy i innych elementów osprzętu, głównie elektrycznego.

rube.dt napisał(a):Benzyny tu nie lubimy więc może takie cuda...http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5994315648

Pierwsza nieścisłość dotyczy roku produkcji. Ten samochód na pewno nie jest wyprodukowany później niż w połowie 2008 roku.
Niby pół biedy ale sprzedawca żonglujący tak zasadniczymi parametrami już na etapie ogłoszenia sorry, moim zdaniem nie jest warty jakiegokolwiek zaufania ani dalszych negocjacji.

rube.dt napisał(a):http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5974583137

Ja za sam fakt usuniętego DPF'a nawet bym się na niego nie obejrzał.
Po pierwsze w samochodzie z prawdziwym przebiegiem 270 tys.km. DPF nie powinien sprawiać jakichkolwiek problemów, ale co gorzej, na pewno nie kupiłbym auta, w którym jakiś druciarz grzeał przy oprogramowaniu sterującym pracą silnika. To, że wyrywanie DPF stało się powszechne ABSOLUTNIE nie znaczy, że można to zrobić dobrze.
No i co najważniejsze nigdy się nie dowiesz (na etapie zakupu) jakie były PRAWDZIWE powody usunięcia DPF, za to możesz się o tym przekonać gdy już będzie za późno na cokolwiek (technicznie i formalnie).
No i strach wyjeżdżać zagranicę.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Audi A6 C6 Avant

Postprzez longer » 2016-03-21, 22:14

Piotruś napisał(a):
rube.dt napisał(a):Benzyny tu nie lubimy więc może takie cuda...http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5994315648

Pierwsza nieścisłość dotyczy roku produkcji. Ten samochód na pewno nie jest wyprodukowany później niż w połowie 2008 roku. ...

światła cofania?
longer
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2016-02-28, 14:17
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2016

Re: Audi A6 C6 Avant

Postprzez Piotruś » 2016-03-22, 07:18

longer napisał(a):światła cofania?

Światła (wszystkie), zderzaki, WYDECH, a w środku pokrętło MMI, wyłączniki, zegary i tak dalej.
Również (zgodnie z modelem) deklarowana moc silnika 180PS. Po lifcie ten motor miał 190PS.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Audi A6 C6 Avant

Postprzez longer » 2016-04-02, 20:06

tak dla laika możesz zapodać coś do porównania
Piotruś napisał(a):... zderzaki, WYDECH, a w środku pokrętło MMI, wyłączniki, zegary...
longer
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2016-02-28, 14:17
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2016

Re: Audi A6 C6 Avant

Postprzez Piotruś » 2016-04-03, 07:42

Myślę, że analiza zaledwie kilku ogłoszeń będzie najlepszym materiałem dydaktycznym :] ... .
Różnice nie są subtelne, tylko wyraziste.
Nie da się pominąć prostych końcówek wydechu, joystika w pokrętle MMI, srebrnych obwódek na osadzeniu wskazówek licznika, zmienionej optyki wyłączników (np. pokrętła świateł) i linijki ledów w reflektorach oraz białego paska na całej długości lamp tylnych.
Ważne by te wszystkie elementy występowały łącznie, a nie tylko wybiórczo, bo takich "kombinacji" fabryka nigdy nie wypuszczała i albo ktoś sobie domontował np. ledy bo tak chciał, albo jest to pośredni skutek naprawy powypadkowej.
Jak polift to polift - musi mieć wszystko, włącznie ze wzmocnionymi silnikami oznaczonymi czteroznakowym kodem literowym ;-) .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Audi A6 C6 Avant

Postprzez longer » 2016-04-03, 12:18

dzięki za wskazówki, teraz materiał dydaktyczny łatwiej będzie przyswoić ;-)
longer
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2016-02-28, 14:17
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2016


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości