Audi A6 c6 - który silnik dla mnie najlepszy?

Audi A6 c6 - który silnik dla mnie najlepszy?

Postprzez pyniu » 2016-02-10, 22:08

Witam,

zawsze o takim marzyłem, środki są, decyzja zapadła - kupujemy A6 C6.

Przeczytałem już chyba wszystko w internecie, ale brakuje mi bezpośredniej rozmowy z użytkownikami. Trasy które pokonuje są krótkie, 2-3 km do pracy i jazda po mieście. Czasami gdzieś tam na weekend wyskoczymy, ale to raczej nie często. Rocznie nie zrobię więcej niż 10000 km.

Teraz mam diesla, ale to silnik starszego typu (2,2DTI w Signum). Po przeczytaniu tych wszystkich możliwych katastrof finansowych związanych z awariami rozrządów w 2,7 i 3.0 TDI, pękającymi głowicami czy wadliwymi pompami oleju w 2.0 TDI rozglądam się w kierunku silnika benzynowego.

Auto z rocznika 2006-2008, gazu zakładał nie będę, spalanie nie ma większego znaczenia ze względu na krótkie dojazdy. Auto ma służyć przez kilka ładnych lat, dlatego chciałbym aby silnik był stosunkowo bezawaryjny. Zdaję sobie sprawę ze wszystko się psuje, ale nie chciałbym brać kredytu na remont samochodu.

Pomyślałem o 2.0 TFSI 170 KM - co o nim sądzicie? Nie potrzebuje przyspieszenia wrzucającego w fotel. Wiem o jego problemach z braniem oleju, ile w tym prawdy? Wg mnie nie jest problemem dolać pół litra na 1000 czy więcej km.

2,4 - silnik starszej konstrukcji ale ten rozrząd?

jeszcze mamy 3,2TSI - tego chciałbym najbardziej, ale też ma jakieś wady fabryczne.

Doradźcie - moje potrzeby znacie. Zakres roczników 2006-2008 - w zależności od ceny. Bardziej celuje w 2007.

Pozdrawiam i czekam na Wasze pomysły :)
pyniu
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2016-02-10, 21:52
Model: Nie mam
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Dawid

Re: Audi A6 c6 - który silnik dla mnie najlepszy?

Postprzez verus » 2016-02-11, 08:06

Mówią tutaj, że w C6 to w zasadzie nie ma dobrego silnika, każdy ma jakąś zaplanowaną wadę, która objawia się po ustalonym czasie i generuje koszty czasem dość spore. Ogólnie auto może stać się bardzo drogie w utrzymaniu, trzeba przed zakupem to wiedzieć. :evil: Przy tak małych przebiegach i stylu użytkowania to raczej silnik benzynowy będzie trafnym wyborem.
verus
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-08-30, 22:00
Model: A6 C4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AEL 140KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996

Re: Audi A6 c6 - który silnik dla mnie najlepszy?

Postprzez Bieniu » 2016-02-11, 08:28

Tez mialem dylemat, ja wybralem 2.0TDI 170KM CR, mysle ze jesli chodzi o bezawaryjnosc to jedno z lepszych wyjsc, no ale skoro jezdzisz 2-3 km to diesel bez sensu faktycznie, no I w tym roczniku jeszcze on nie wychodzil.

Ps. Kurcze 2-3 km to nie lepiej rowerkiem podjechac :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Bieniu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 2015-02-23, 17:45
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2010
Imię: Jarek

Re: Audi A6 c6 - który silnik dla mnie najlepszy?

Postprzez pyniu » 2016-02-11, 08:41

Jak pogoda pozwala to oczywiście ze rowerkiem. Ale niestety nie zawsze można, często ze sobą musze zabrać np 3 laptopy i coś jeszcze i wtedy juz niewygodnie.

Mam na oku jeszcze 2.0 tdi 140 km 2007 wiec chyba PD. Jest informacja ze pompa oleju została jakieś 30 tys temu wymieniona. Czy w takim układzie można się nim zainteresować?

Jeszcze jedno pytanie. Czy w 2008 roku były montowane juz 2.0 tdi CR ? Czytałem że od 48 tygodnia, tj grudzień. Ile w tym prawdy?
pyniu
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2016-02-10, 21:52
Model: Nie mam
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Dawid

Re: Audi A6 c6 - który silnik dla mnie najlepszy?

Postprzez pyniu » 2016-02-11, 22:01

pyniu
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2016-02-10, 21:52
Model: Nie mam
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Dawid

Re: Audi A6 c6 - który silnik dla mnie najlepszy?

Postprzez Piotruś » 2016-02-11, 22:20

Pyniu, fajne chłopisko z Ciebie ale napiszę Ci bez ogródek, że żadne Audi A6 nie jest przeznaczone ANI PRZYSTOSOWANE do Twojego charakteru eksploatacji. Nadto (nie zaglądając Ci w portfel) kwota, którą chcesz przeznaczyć na zakup jest (w przypadku A6) najkrótszą drogą do założenia sobie finansowego stryczka na szyję.
Proponuję Ci zakup benzynowego Golfa lub Octavii 1,6 z silnikiem BUG (jeśli mi się teraz oznaczenia nie mylą), ale koniecznie z manualem. Żebyś się nie wpierniczył na japońską automatyczną skrzynię AISIN czy jak jej tam było ... .
Dla mnie sprawa jest oczywista. Zechcesz, przemyślisz i może wykorzystasz podpowiedź. Jeśli nie pozwolisz się przekonać i będziesz uparty na A6 bez zmiany pierwotnie przyjętych kryteriów - już szczerze i serdecznie Ci współczuję. Powodzenioa w trafnych wyborach :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Audi A6 c6 - który silnik dla mnie najlepszy?

Postprzez pyniu » 2016-02-12, 08:42

Zmiana założeń. Zmieniany na nowszego signum z 2008 roku z silnikiem z20net. Do tematu audi powrócę jak będzie mnie stać na nowego z salonu :) pozdrawiam
pyniu
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2016-02-10, 21:52
Model: Nie mam
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Dawid

Re: Audi A6 c6 - który silnik dla mnie najlepszy?

Postprzez moto-zakup » 2016-02-21, 23:47

pyniu może się nie poddawaj :) rozważ A4 B7 z 1.8T na które Cie stać i które to będzie zdecydowane mniej problematyczne i kosztowne w naprawach, signum to raczej wątpliwa konkurencja
Przeglądy/inspekcje Audi A6 przed zakupem - Szczegóły
Avatar użytkownika
moto-zakup
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2015-03-14, 17:04
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2010
Imię: Dominik


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość