Audi A6 c7 2.0tdi 190 quattro s tronic 2016

Audi A6 c7 2.0tdi 190 quattro s tronic 2016

Postprzez Franko » 2020-02-24, 00:43

Witam wszystkich forumowiczów.

Jako ,ze jestem na etapie kupna samochodu Audi A6 C7 190km 2.0tdi s tronic 2016 być moze uda mi sie zaczerpnąc troche wiedzy na temat tego konkretnego modelu z danym silnikiem.Mianowicie czy jest szansa na to byscie podzielili sie swoją wiedzą jakie bolączki posiada silnik skrzynia czy według Was ten silnik jest faktycznie zbyt słaby do tej budy?Kolejne pytanie to pozwole sobie wstawic link https://www.youtube.com/watch?v=4gLkChTzPxA z wymiany oleju w skrzyni s tronic czy zawarte w tym filmiku czesci sa kompletne czy jeszcze cos Waszym zdaniem trzeba dokupic?zestaw jest z firmy MEYLE ciekawi mnie czy jest mozliwosc dostania takiego zestawu oryginalnego z ASO.Nastepne pytanie wymiana oleju statyczna czy dynamiczna?Jaki olej silnikowy polecacie do tego silnika?
Z gory dziekuje za wszelkie sugestie i pomoc.
Pozdrawiam Robert
Franko
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2020-02-23, 23:11
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2016
Imię: imie

Re: Audi A6 c7 2.0tdi 190 quattro s tronic 2016

Postprzez smoczek72 » 2020-02-24, 20:10

Witaj, ja właśnie jestem po dużym serwisie w mojej A6-tce, chociaż moje autko trochę się różni od tego o którym ty piszesz ale również skrzynia s-tronc i po konsultacjach i ogólnodostępnej lekturze zdecydowałem się na dynamiczną wymianę oleju w skrzyni biegów. Przy statycznej tylko wymieniasz olej a cała reszta syfu nadal pozostaje w obiegu skrzyni co niestety ma wpływ na funkcjonowanie tejże skrzyni. Jeśli chodzi o zestaw do wymiany to wszystkie potrzebne części miałem kupione w serwisie Audi tyko olej potrzebny do wymiany był z LIQUI MOLY, ważne żeby spełniał normy zalecane przez Audi i był dobrej firmy. Jestem 2 miesiące po wymianie i nie ma żadnych problemów. Sama skrzynia no cóż jeśli się dba o nią to nie powinno być z nią problemów, o ile wcześniej ktoś przed tobą to robił i nie piłował samochodu za bardzo. Pozdrawiam :-)
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo. :)
Avatar użytkownika
smoczek72
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2018-10-21, 16:53
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI CRTD 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 07.2015
Imię: Sławek

Re: Audi A6 c7 2.0tdi 190 quattro s tronic 2016

Postprzez Franko » 2020-02-24, 20:23

smoczek72 napisał(a):Witaj, ja właśnie jestem po dużym serwisie w mojej A6-tce, chociaż moje autko trochę się różni od tego o którym ty piszesz ale również skrzynia s-tronc i po konsultacjach i ogólnodostępnej lekturze zdecydowałem się na dynamiczną wymianę oleju w skrzyni biegów. Przy statycznej tylko wymieniasz olej a cała reszta syfu nadal pozostaje w obiegu skrzyni co niestety ma wpływ na funkcjonowanie tejże skrzyni. Jeśli chodzi o zestaw do wymiany to wszystkie potrzebne części miałem kupione w serwisie Audi tyko olej potrzebny do wymiany był z LIQUI MOLY, ważne żeby spełniał normy zalecane przez Audi i był dobrej firmy. Jestem 2 miesiące po wymianie i nie ma żadnych problemów. Sama skrzynia no cóż jeśli się dba o nią to nie powinno być z nią problemów, o ile wcześniej ktoś przed tobą to robił i nie piłował samochodu za bardzo. Pozdrawiam :-)



Dziekuje juz cos wiem.. :-) A jak z filtrami wymieniales oba ten ktory jest kolo mechatroniki w srodku tez?Miales taki zestaw jak na tym filmiku ktory wkleiłem?Wiem ze czesto ten filtr jest pomijany przy wymianie a to bład :-)
Franko
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2020-02-23, 23:11
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2016
Imię: imie

Re: Audi A6 c7 2.0tdi 190 quattro s tronic 2016

Postprzez smoczek72 » 2020-02-24, 20:28

Tak, zarówno ten w komorze jak i przed skrzynią był wymieniony, normalnie serwis Audi tego drugiego nie wymienia natomiast ja jak oddawałem samochód do ASO to zaznaczyłem że oba filtry mają być wymienione. :-D Generalnie to mój zakres serwisu był nawet większy niż to co robią w serwisie Audi! ;-)
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo. :)
Avatar użytkownika
smoczek72
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2018-10-21, 16:53
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI CRTD 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 07.2015
Imię: Sławek


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości