Audi A6 C7 Gdzie jest filtr paliwa ?

Audi A6 C7 Gdzie jest filtr paliwa ?

Postprzez fenomenalny » 2013-10-31, 13:49

Koledzy mam pytanie. Dziś zgłupiałem troszkę. Nie mogę w swoim aucie znaleźć filtra paliwa. W c6 był na wierzchu. A tu??? Proszę i jakieś podpowiedzi, rysunki moze ktoś ze elsy da instrukcje jego wymiany??
Avatar użytkownika
fenomenalny
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2013-06-09, 16:51
Lokalizacja: Września
Model: A6 C7
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2011
Imię: Patryk

Postprzez Slaby » 2013-10-31, 14:00

Filtr paliwa w a6 C7 jest pod podwoziem auta z prawej strony .
[ Obrazek
1 - Uchwyt

q Filtra paliwa

2 - Nakrętka

q 2,1 Nm

3 - Obejma węża

4 - Przewód doprowadzania paliwa

q Od zbiornika paliwa

q Zaczepiono przy podwoziu

5 - Przewód doprowadzania paliwa

q Do silnika

q Zaczepiono przy podwoziu

6 - Obejma węża

7 - Wąż paliwa

8 - Obejma węża

9 - Tulejka gumowa

q Filtra paliwa

10 - Filtr paliwa

q Kierunek przepływu jest oznaczony strzałkami

q Nie zamieniać przyłączy miejscami

11 - Obejma węża

12 - Wąż paliwa

13 - Tulejka gumowa

q Umieszczona w nadwoziu


Obrazek

Obrazek

Napełnianie / odpowietrzanie układu paliwowego


Uwaga!

Jeśli zostaną wymontowane lub wymienione części / podzespoły układu paliwowego pomiędzy zbiornikiem paliwa a pompą wysokiego ciśnienia paliwa, w celu odpowietrzenia układu paliwowego należy wykonać nastawy podstawowe „Sprawdzanie pompy wstępnego tłoczenia paliwa”.

Jeśli zostanie wymontowana lub wymieniona dodatkowa pompa paliwa, przewód paliwa (między zbiornikiem paliwa a pompą wysokiego ciśnienia paliwa) lub filtr paliwa, przed pierwszym uruchomienie silnika należy wykonać nastawy podstawowe „Sprawdzanie pompy wstępnego tłoczenia paliwa”.


W celu napełnienia układu paliwowego paliwem należy postępować w następujący sposób:

– Podłączyć → Tester.

– Włączyć zapłon.

– W Diagnozie własnej wybrać „Elektronika silnika”.

– Następnie wybrać „Nastawy podstawowe”.

– Wybrać na liście „Sprawdzanie pompy wstępnego tłoczenia paliwa”.

– Nacisnąć przycisk „Start”: pompa paliwa uruchamia się.

– Pompa paliwa musi pracować przez ok. 1 minutę, aby się upewnić, że układ paliwowy jest wystarczająco napełniony paliwem.

Wskazówka

Aby powtórzyć nastawy podstawowe, zapłon należy wyłączyć i ponownie włączyć. Następnie należy ponownie rozpocząć nastawy podstawowe.

– Po napełnieniu układu paliwowego uruchomić silnik.

– Pozostawić silnik pracujący przez kilka minut ze średnią prędkością obrotową, a następnie wyłączyć go.

– Sprawdzić szczelność układu paliwowego.

– Skasować pamięć usterek.

– Przeprowadzić jazdę próbną z minimum jednym przyspieszeniem pod pełnym obciążeniem, a następnie ponownie sprawdzić szczelność w obszarze wysokiego ciśnienia.

Wskazówka

Jeśli w układzie paliwowym jest jeszcze powietrze, silnik podczas jazdy próbnej może przejść w awaryjny tryb pracy. Wyłączyć silnik i skasować pamięć usterek. Kontynuować jazdę próbną.

Odczytać pamięć usterek.
Jest S7 4.0 V8 TFSI ;)
Obrazek
Było a6 c6 bpp
Było a6 c5 akn
Avatar użytkownika
Slaby
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 2013-10-28, 17:53
Lokalizacja: Mysen
Model: A6 C7
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012
Imię: Tomek

Postprzez fenomenalny » 2013-10-31, 14:05

Osz kurde!! Ciekawe po której stronie.... Masakra! Ciekawe czy wystarczy tylko filtr kupić czy inne pierdoły tez trzeba? Aby sie dostac do filtra to trzeba sciagnac cala podloge co maskuje wszytskie przewody- MASAKRA! Moze jak czlowiek dysponuje podnosnikiem to takiemu latiwej....

[ Dodano: 2013-11-29, 22:43 ]
I filtr wymieniony! Ktoś kto nie ma podnośnika, niech sie nawet do tego nie zabiera. na podnosniku gdy auto jest u gory robota trwa max 15minut. Duzo odkrecanie podlog, a pozniej skrecania. Ale na szczescie auto gotowe na zime:)
Avatar użytkownika
fenomenalny
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2013-06-09, 16:51
Lokalizacja: Września
Model: A6 C7
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2011
Imię: Patryk

Re: Audi A6 C7 Gdzie jest filtr paliwa ?

Postprzez henry » 2014-09-25, 10:52

Tak z ciekawości. Jeśli już masz taki samochód to dlaczego nie pojedziesz na serwis tylko sam grzebiesz. Przecież możesz stracić gwarancję ?
Czy to z zamiłowania to motoryzacji czy z przyczyn finansowych ?
henry
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-09-25, 10:49
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2012
Imię: Henry

Re: Audi A6 C7 Gdzie jest filtr paliwa ?

Postprzez fenomenalny » 2014-09-25, 11:50

Nie znam kompetentnych osob którym z czystym sumieniem bym mógł powierzyć auto bo ich wiedza w tej dziedzinie jest duzooooo mniejsza niż moja, po drugie to po gwarancji juz mam auto a po 3 chce sam:)


Wysłane z mojego iPhone 5s przez Tapatalk
Wykonane mody:
*Podświetlenie ambiente tunelu środkowego
*Podświetlenie ambiente schowków w drzwiach
*Kamera cofania
*Lusterka fotochrom.
*Dodatkowe wyciszenie drzwi
*Hamulce od modelu 313Km
Planowane mody:
*Pełen Keylles
*Dociągi w drzwiach
Avatar użytkownika
fenomenalny
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2013-06-09, 16:51
Lokalizacja: Września
Model: A6 C7
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2011
Imię: Patryk

Re: Audi A6 C7 Gdzie jest filtr paliwa ?

Postprzez rafald » 2015-11-09, 09:05

fenomenalny, widze że wykonałeś pare fajnych modów, możesz sie podzielić szczegółami dotyczącymi kamery cofania? przymierzam sie do tematu ale nie wiem jakie będą koszty i czy dam rade sam ogarnąć temat. zastanawiam się też nad oryginalnym webasto (z opcją obsługi przez mmi) ale nie znalazłem nigdzie żadnej informacji na ten temat, wyglada na to że nikt jeszcze tego nie robił :(

ok znalazłem manuala napisanego przez Ciebie :)
możesz tylko napisac jaki jest kod kabla łączącego moduł z mmi bo niestety tego z etki nie moge wyciągnąć, znalazłem tylko taki opis: "adapter cable loom; connecting part; control unit for camera; and; control unit for infor-; mation electronics; see spec. catalogue >>ep198<<; -elect. connecting elements"

daj też pls znać gdzie udało Ci się kupić wiązki; na alledrogo są kamery i moduły ale wiązki niet :(
rafald
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2015-11-09, 08:59
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.00 CLAA 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2012
Imię: Rafał

Re: Audi A6 C7 Gdzie jest filtr paliwa ?

Postprzez wojas » 2016-12-07, 11:16

Witam. Mam pytanie na temat odpowietrzania układu po wymianie filtra paliwa czy tylko jest jedna opcja odpowietrzania po przez podłączenie komputera czy są inne sposoby? Czy c7 2.0 tdi 177km posiada pompkę w zbiorniku i czy ona zostaje uruchomiona po przez włączenie zapłonu ? Jak wy odpowietrzaliście po wymianie filtra?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
wojas
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-10-04, 11:43

Re: Audi A6 C7 Gdzie jest filtr paliwa ?

Postprzez andre_23 » 2018-12-23, 14:43

Witam,
Do użytkowników Slaby i fenomenalny. Zakupiłem nie dawno A6 po lifcie z 2016r., silnik 2.0 TDI 190KM. Chcę samodzielnie wymienić filtr paliwa i nie mogę go znaleźć na podwoziu, gdyż całe podwozie jest osłonięte osłonami. Nie chcę też odrywać wszystkich osłon z prawej strony po kolei, bo szkoda spinek. Nie mogę też w necie znaleźć innych informacji w tej sprawie, udało mi się wygooglować niniejszy post na forum. Prosiłbym w miarę możliwości o pomoc w zlokalizowaniu filtra paliwa w mojej A6? jak rozumiem prawa strona podwozia, ale czy bliżej koła przedniego, środek, czy bliżej koła tylnego? Poprzecznie bliżej progu, czy bliżej kanały wydechu? Ile osłon trzeba zdemontować i które to są. Czy spinki, śruby do oslon są jednorazowe, czy da się je wykorzystać jeszcze raz? Przepraszam za tak proste pytania, ale nie mam podnośnika i podnosząc prawą stronę pojazdy w górę zauważyłem że osłony wszystko zakrywają i bez zdjęcia ich nic nie mogę zlokalizować. Poprosiłbym (jeśli macie) o jakieś rysunki, zdjęcia jak zdemontować osłony i które, ewentualnie dalsze instrukcje.
Do modelu A6 C7 idą też dwa rodzaje filtra paliwa na przykładzie filtrów Mann WK6008 i WK6037? Różnica jest tylko w średnicy króćców podłączenia wężów paliwa. Do mojego modelu oryginalnie pasuje prawdopodobnie WK6037? Czy ten pierwszy filtr WK6008 też będzie pasował i można docisnąć opaski wężów paliwowych, czy ma inny przepływ? Z góry dziękuję za pomoc w mojej sprawie.
Andrzej
andre_23
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2018-12-23, 14:11
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2016
Imię: Andrzej


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości