Audi A6 Ubytek płynu chłodzącego

Postprzez Piotruś » 2013-09-29, 07:17

slawekA6 napisał(a):Gdzie mam jeszcze szukać ewentualnego wycieku ?


Dosyć częstym miejscem ubytku G12 w tych jednostkach (BMK i pochodne) jest chłodniczkaa spalin w układzie EGR.
Z uwagi na trudny dostęp "dla oczu" - zdiagnozowanie tej usterki często sprawia problemy ale na pewno warto traktować to miejsce jako potencjalnie możliwe źródło problemów.

Gdybyś miał "automata" zaproponowałbym pilną kontrolę zawartości miski olejowej w skrzyni biegów ale przynajmniej to zagrożenie Cię omija.

Warto dokładnie przyjrzeć się okolicom pompy wody i poświecić porządną latarką oraz dobrze się przyjrzeć lamelkom na styku z bocznymi zbiorniczkami - szczególnie w dolnych partiach chłodnicy.

To tak "na szybko". Niestety często się zdarza, że ujawnienie wcale niemałej nieszczelności układu chłodzenia - wcale nie jest łatwe ... .
Działaj, byle szybko i konkretnie, bo jeśli (a póki co nie da się tego wykluczyć) ubytek płynu wynika np. z awarii głowicy, to z każdym kilometrem zagrożenie dla silnika może narastać. Na szczęście lwia większość takich ubytków lokuje się jednak w układzie chłodzenia i nie trzeba od razu myśleć o najgorszym.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez sosna » 2013-09-29, 17:44

Własnie u mnie też jest bardzo malutki ubytek płynu i ostatnio jak stałem w korku to para spod chłodnicy sie mi ukazała, zjechałem odrazu zeby to sprawdzic i zauwazyłem na osłonie silnika małe krople i na dolnej cżesci chłodnicy tez tak jakby gdzies tam na dole był wyciek, jak narazie jezdzę i plyn nie ucieka ale po tej akcji może ze 100ml ubyło takze śladowe ilosci, nie powiem ze sytuacja mnie zestresowała bo do dzis nie moge znalesc wycieku heh 8-) :-/
Avatar użytkownika
sosna
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 387
Dołączył(a): 2013-07-09, 10:44
Lokalizacja: Stuttgart//Jarosław
Model: A6 C6
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 BDW 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Postprzez Piotruś » 2013-10-01, 07:10

SlawekA6, gratulacje.

Gdyby to nie był zbyt wielki kłopot - w wolnej chwili mógłbyś (?) strzelić fotę "bolawego" miejsca - dla potomności odwiedzających ten topik w przyszłości ;-) .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez sosna » 2013-10-01, 10:37

Dokładnie ułatwi to innym poszukiwania :)
Avatar użytkownika
sosna
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 387
Dołączył(a): 2013-07-09, 10:44
Lokalizacja: Stuttgart//Jarosław
Model: A6 C6
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 BDW 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Postprzez kowal51 » 2013-10-04, 11:26

slawekA6, znalazłeś miejsce ale czy przyczynę ?
Uszkodzony wężyk czy inne ??
Czysto hipotetycznie. Może warto też przy okazji sprawdzić korek w zbiorniczku wyrównawczym który jest regulatorem ciśnienia (utrzymującym stałe nadciśnienie). Powyżej dopuszczalnego zawór w korku powinien zareagować poprzez upuszczenie.
Jeżeli jest niesprawny "nieszczelne/słabe" połączenie "rurka-wężyk" może być newralgicznym miejscem. Tak czy inaczej powód nieszczelności powinieneś wyeliminować.
Ale jak nadmieniłem na wstępie hipotetycznie.
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur

Postprzez sosna » 2013-12-06, 09:40

A więc u mnie dalej delikatnie ucieka płyn I poświeciłem ostatnio latarką i sciagnalem pierwsza osłonę paska i odrazzu zauważyłem ze jest mokro koło pompy wodnej, wytarlem na sucho i tak za tydzień dalej a więc teraz pytanie? Jak pozbyć się wycieków, czy sa tam jakieś uszczelniacze? Czy czeka mnie wymiana pompy? Za 2 tygodnie jadę na urlop do PL i mogę się tym tam zając na spokojnie ale nie wiem czy przetrzyma 1200 km heh
Avatar użytkownika
sosna
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 387
Dołączył(a): 2013-07-09, 10:44
Lokalizacja: Stuttgart//Jarosław
Model: A6 C6
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 BDW 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Postprzez Piotruś » 2013-12-09, 00:59

sosna napisał(a):Czy czeka mnie wymiana pompy?


Wiele na to wskazuje ... .

sosna napisał(a):nie wiem czy przetrzyma 1200 km heh


Z dużym prawdopodobieństwem wytrzyma ale proponuję "zachowawczy" styl jazdy żeby zbytnio nie przeciążać termicznie i tak juz mocno wysłużonych elementów "pompy wody".
Niestety często sie zdarza, że wraz z postępującą usterką wirnik wcale nie obraca się coraz lżej - tylko ulega stopniowemu zacieraniu się, a to już może być niebezpieczne.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez sosna » 2013-12-09, 04:07

Aha to dzięki za radę bo nie daje mi to spokoju przed wyjazdem, dziwne bo pompa pracuje normalnie ale wyciek niestety jest, jest tam ogólnie ciężki dostęp zeby coś zlokalizować, dziś zauważyłem w tych kanalikach kolo pompy ze płyn zmieszany z olejem się zgromadził,dziwne bo stan oleju jest w normie,może z pod pokrywy się wydostaje ale to by był sam olej a nie z płynem po pracy postaram się fotkę zrobić jak to wygląda dokładnie
Avatar użytkownika
sosna
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 387
Dołączył(a): 2013-07-09, 10:44
Lokalizacja: Stuttgart//Jarosław
Model: A6 C6
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 BDW 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2005


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości