Audi A6C5 1.8T Avant - czy warto?

Audi A6C5 1.8T Avant - czy warto?

Postprzez balcerox » 2016-02-23, 11:04

Na początek chciałbym się przywitać, ponieważ to dopiero mój pierwszy post na tym forum. Witajcie! :>

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu a6c5, po przeczytaniu sporej ilości informacji znalezionych na forum (dzięki!), wybór padł na wersję z silnikiem 1.8T. Jednak jak zapewne wiecie jest bardzo mało godnych uwagi egzemplarzy, a jeśli już się jakieś trafią to znikają jak ciepłe bułeczki ;)

Przechodząc do sedna: Znajomy znajomego ;) zamierza sprzedać swoją a6 z 2001 roku właśnie z silnikiem 1.8T z mocą po wirusie podniesioną podobno do 220KM, niepokoi mnie delikatnie przebieg, auto ma w tym momencie przejechane równe 300kkm. Czy mogę prosić o opinię czy jest szansa, aby tym samochodem jeszcze trochę km przejechać bez kapitalnego remontu silnika? Zdaję sobie sprawę, że prośba o ocenę żywotności silnika przez internet jest co najmniej śmieszna, ale liczę że doświadczeni użytkownicy podzielą się swoją opinią z laikiem.
Dodam, że samochód został sprowadzony przy 150kkm z za naszej zachodniej granicy. Aktualny właściciel według informacji potwierdzonych przez znajomego jeździ nim głównie w trasy, w większości są to wypady właśnie do Niemiec.

Auto na pewno będę chciał sprawdzić pod względem wyeksploatowania silnika bo wydaje mi się to kluczowe, tutaj moje kolejne pytanie, jak poza sprawdzeniem kompresji można sprawdzić czy zbliża się potrzeba remontu? Czy na coś zwrócić szczególną uwagę przy takim przebiegu? Jak podniesienie mocy może wpłynąć na żywotność jednostki napędowej?

Czy może lepiej sobie odpuścić ten samochód i szukać dalej?

Mam nadzieję, że komuś będzie chciało się przeczytać moje wypociny i udzielić jakiejś rady, opinii. Każdy komentarz mile widziany <radocha>

Pozdrawiam serdecznie,
Łukasz
balcerox
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-01-26, 15:00
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8 AJL 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Łukasz

Re: Audi A6C5 1.8T Avant - czy warto?

Postprzez elwarka1 » 2016-02-24, 17:34

Silnik 1.8T to jedna z najlepszych jednostek audi. Przebieg 300 tyś, jesli prawdziwy i właściciel dbał o niego nie robi na nim żadnego wrażenia. Moja żona jeździ A4 z tym silnikiem od 10 lat i absolutnie nic się nie dzieje, wymieniałem tylko części eksploatacyjne, typu świece, cewki, rozrząd, no o oleju już nie wspomnę :). Przebieg jest podobny, turbina jak i napinacz łańcuszka, który lubi padać pamiętają fabrykę. Poza kompresją możesz jeszcze sprawdzić dolot, czy nie ma w nim oleju. Śladowe ilości są dopuszczalne. Podniesienie mocy, jeśli korzysta się z tego z głową, nie powinno mieć wpływu na kondycję jednostki, i tu znowu wszystko zależy od tego jak dbał o to poprzedni właściciel. Ja z czystym sumieniem polecam ten silnik.
elwarka1
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 175
Dołączył(a): 2014-12-28, 22:31
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.7 BES 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003
Imię: Łukasz

Re: Audi A6C5 1.8T Avant - czy warto?

Postprzez balcerox » 2016-02-25, 11:57

Dziękuję bardzo za odpowiedź, w związku z brakiem czasu udało mi się tylko na szybko obejrzeć autko i muszę przyznać że bardzo mi się spodobało. Jak na moje niedoświadczone oko wygląda na zadbane zarówno w środku jak i z zewnątrz, silnik pracuje równo i cicho, w zawieszeniu też nie słychać jakiś stuków. Jak tylko wygospodaruje trochę czasu to postaram się podjechać do warsztatu żeby ocenili stan silnika i turbiny :>

Jedyne na co zwróciłem uwagę, to że w aucie są zamontowane ksenony, a przy włączniku świateł jest ich regulacja ;)

czy macie może jeszcze jakieś zalecenia na co zwrócić uwagę w tym modelu?
balcerox
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-01-26, 15:00
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8 AJL 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Łukasz

Re: Audi A6C5 1.8T Avant - czy warto?

Postprzez itomi » 2016-02-25, 15:00

jeśli będziesz miał możliwość to uruchom silnik po nocy(czyli zimny) jak będziesz słyszał jakieś dziwne dźwięki u góry to znaczy że sypią się zmienne fazy rozrządu , na ciepłym silniku może tego nie być słychać.
itomi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 83
Dołączył(a): 2015-09-03, 18:52
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 AQD 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: romek


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości