Audi Q7 II 3.0 TDI

Może masz lub miałeś pojazd inny niż Audi, którym chciałbyś się podzielić wiedza na jego temat ?

Audi Q7 II 3.0 TDI

Postprzez yataman » 2020-09-27, 23:12

Witam ;)

Noszę się z zamiarem zakupu Audi Q7 drugiej generacji. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to (150-200k PLN).

Ten model wydaje się interesujący choć 218 KM wydaje się trochę mało:
https://www.audi.pl/pl/web/pl/wyszukiwa ... yMjA=.html
Auto objęte jest programem Audi Select plus
Prośba o informacje co realnie to oznacza i jeśli to gwarancja czy można ją wydłużyć?
Pytanie moje podyktowane jest tym, że kupiłem swego czasu auto w programie Toyota Pewne Auto i tak się składało,
że awarie (na szczęście drobne), które mnie spotkały nie były objęte tą gwarancją.
Natomiast przy odsprzedaży dowiedziałem się jeszcze, że auto miało "przygodę" blacharską.

Dopytam jeszcze jak wygląda serwisowanie, czy musi być w ASO Audi czy też w dowolnym "VAGowym" VW, Skoda, etc?.
Wydaje mi się, że Audi może wyrazić dobrą wolę i naprawić auto nawet po gwarancji przy założeniu, że serwisuje się w ASO?

Jako, że cena jest już spora człowiek zastanawia się czy może jednak trochę nie dołożyć i wziąć nowy.
Tutaj pojawiają się oferty firm brokerskich. Warto się nad tym zastanowić czy omijać szerokim łukiem?
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q7-s ... 08d8a3ab35
Podobno jest odbiór z salonu Audi i gwarancja.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam,
y.
yataman
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2020-05-17, 08:58
Model: Skoda SB
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.00 CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Audi Q7 II 3.0 TDI

Postprzez kowal51 » 2020-09-29, 08:27

yataman napisał(a):Auto objęte jest programem Audi Select plus

Trochę praktycznych informacji :arrow: audi-gebrauchtwagen-t5844.html#p76389
yataman napisał(a): jeśli to gwarancja czy można ją wydłużyć?

W AS+ jest roczna gwarancja jednakże proponuję dokładnie sprawdzić co obejmuje.
W jej "wydłużenia" wątpię, że jest taka możliwość, jednakże jw. do sprawdzenia. Nie wiem jaka jest forma ewentualnego "zakupu".. Jeżeli byłby to leasing , może warto zapytać czy firma leasingująca posiada w swojej ofercie możliwość ubezpieczenia (po okresie gwarancji obejmującej AS+) dotyczących napraw (nie obejmujących zakresu AC).
yataman napisał(a):Natomiast przy odsprzedaży dowiedziałem się jeszcze, że auto miało "przygodę" blacharską.

AS+ również dopuszcza "przygody". Info w temacie z linku podanego powyżej.

yataman napisał(a):Dopytam jeszcze jak wygląda serwisowanie, czy musi być w ASO Audi czy też w dowolnym "VAGowym" VW, Skoda, etc?.
Wydaje mi się, że Audi może wyrazić dobrą wolę i naprawić auto nawet po gwarancji przy założeniu, że serwisuje się w ASO?

Z tego co pamiętam przynajmniej podstawowe serwisowanie nie jest wymagalne w autoryzowanym serwisie jednakże jak wspominasz "dobra wola" Autoryzowanego serwisu jest uzależniona od ciągłości serwisu w ASO ( można uzyskać jakiś % partycypacji w kosztach naprawy).

yataman napisał(a):Jako, że cena jest już spora człowiek zastanawia się czy może jednak trochę nie dołożyć i wziąć nowy.
Tutaj pojawiają się oferty firm brokerskich. Warto się nad tym zastanowić czy omijać szerokim łukiem?
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q7-s ... 08d8a3ab35

Moim skromnym zdaniem kwestia do poważnego rozważenia (na duży +).
Jakby nie patrzeć niewiele więcej i nowe auto. Fakt, oferta/cena dotyczy Q7 z "podstawowym" wyposażeniem ale możliwe, że będzie dla Ciebie wystarczające. Wiele dodatków może być zbędnymi "gadźetami" które horrendalnie windują cenę.
yataman napisał(a):Podobno jest odbiór z salonu Audi i gwarancja.

Podobno więc proponuję dokładnie sprawdzić. Kiedyś niby ASO w PL do takich gwarancji podchodziło po "macoszemu" ale na chwilę obecną to tylko może niepotrzebne dywagacje.
Dla "świętego spokoju" wypada dowiedzieć się jaki jest okres podstawowej gwarancji (w cenie). Jeżeli jest to okres 3- letni (lub 90 tyś km) to może warto zastanowić nad wykupieniem dodatkowej opcji wydłużenia do 4 - 5 lat lub 120 -150 tyś km przebiegu (zależność co nastąpi szybciej).
Ale są to kwestie które musisz ustalić samemu.
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości