[ANK] Audi S6 C5 - 02-Auto Trans - numer seryjny komputera

[ANK] Audi S6 C5 - 02-Auto Trans - numer seryjny komputera

Postprzez yokusti » 2016-09-21, 18:38

Witam,

Diagnozując modół skrzyni biegów (02 - Auto trans) można odczytać pewne dane jak:
Vag numer - odpowiada numerowi cześci komputera skrzyni biegów - to ok.
Natomiast co oznacza?
Component - ??
Soft coding - ??
Shop - ??
Extra - ??

Ogóem poszukuję informacji gdzie w opcji 02 - Auto trans znajdę informację na tematu numeru seryjnego komputera skrzyni i sterownika hydrauliczno-elektrycznego?

Chcę się to dowiedzieć ponieważ aktualnie mam w naprawie auto, a dokładnie skrzynię automatyczną i po dokonanej pseudo "naprawie" przez profesjonalistów od skrzyń z wieloletnim doświdczeniem skrzynia teraz wchodzi w tryb awaryjny - jest gorzej niż przed naprawą bo skrzynia wcześniej nie wchodziła w tryb awaryjny. Wymieniany był cały zesół hydrauliczno-elektryczny w skrzyni. Teraz specjaliści twierdzą, że to wina komputera bo sa jakieś błędy odnośnie komunikacji elektrycznej, błąd temperatury oleju w skrzyni i jeszcze jakiś jeden. Obecnie sprawa jest na etapie "zamontujcie mi prosze z powrotem mój sterownik hydrauliczno-elektryczny i zabieram od Was auto".
Obecnie chce się dowiedzieć czy czasem mi nie podmienili kompuetera. Chę to sprawdzić Vag bez podnoszenia dywaniu i wyjmowania ECU z plastikowej skrzynki. Posiadam zdjęcia naklejki, która znajduje się na komputerze skrzyni ponieważ zanim oddałem auto do naprawy sprawdzałem czy komputer czasem nie jest zalany wodą - i przy okazji zrobiłem zdjęcie naklejki na, której są wszystkie dane od numeru Vag po zapewne numer seryjny itp. Teraz chcę potwierdzić za pomocą Vag czy to ten sam komputer jest w moim aucie co przed naprawą. Pytanie czy jest taka możliowść?
Drugie pytanie. Czy jest możliwość również używając opcji 02- auto trans odczytać jakoś dane tego sterownika hydrauliczno-elekrucznego numer cokolwiek żeby potwierdzi, że zamontowali mi z powrotem ten sam sterownik - płytę? Pół roku temu zczytywałem Vag błedy ze skrzyni dlatego mam też zrobione zdjęcie z ekranu komputera gdzie są dane odnośnie zczytanych danych ze skrzyni i chciałbym je teraz przyrównać.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
yokusti
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2014-06-29, 12:17
Lokalizacja: Wrocław
Model: S6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.2 ANK 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Bartek

Re: [ANK] Audi S6 C5 - 02-Auto Trans - numer seryjny kompute

Postprzez bendzji » 2016-09-21, 19:49

Samego sterownika hydraulicznego w skrzyni tak nie poznasz bo on jest bez elektroniki.

Wchodząc w vag w 02 b3dzie numer sterownika , komponent będzie typ skrzyni i soft coś Ala 01L RdW xxxx itd.

W extra może być dodatkowe info.

Ale to dotyczy tylko komputera w puszczę pod dywanem.
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP JEST : Ford Smax 2.0TDCI automat , A4 B7 2.0TDI MULTI
bendzji
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 1460
Dołączył(a): 2014-05-25, 07:40
Lokalizacja: Września
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Michał

Re: [ANK] Audi S6 C5 - 02-Auto Trans - numer seryjny kompute

Postprzez yokusti » 2016-09-21, 20:50

Hej,

Dzięki za informację.
Ok czyli, jeżeli odadzą auto a nadal będzie wyświetlać błędy o których mnie poinformowano chyba będe musiał jednak wyciągnąć ECU skrzyni na wierzch aby porównać etykietę z wcześniej zrobionym zdjęciem.

Pozdrawiam
yokusti
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2014-06-29, 12:17
Lokalizacja: Wrocław
Model: S6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.2 ANK 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Bartek

Re: [ANK] Audi S6 C5 - 02-Auto Trans - numer seryjny kompute

Postprzez nie pamietam 82 » 2016-09-21, 21:26

Witam.

Czy będzie problem z odpowiedzią jeżeli zapytam, w którym serwisie ASB auto obecnie stoi ?

Wysłane z mojego.... .
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość