[A6C7] Bang&Olufsen

[A6C7] Bang&Olufsen

Postprzez fenomenalny » 2013-11-01, 11:00

Witam! Jak koledzy wiedzą mam fabrycznego B&O. I teraz pewnie każdy z was, co o tym wiedział, zastanawia się co ten chłopak chce ze tutaj pisze!
Powiem tak. Gdy miałem w C6 system bose, bylem z niego bardzo zadowolony, fajnie brzmiał bass itd itp. Słysząc sama nazw B&O miałem dreszcze i nawet nie bylem sobie w stanie wyobrazić jak gra sprzęt za 36 tys złotych ( taka sumę należy dopłacić w salonie , zamawiając Banga).
W końcu i ja go mam, ale moja radość, mój zachwyt szybko zniknęły, gdy zacząłem używać tego nagłośnienia.
Przyznam ze Bang gra super, słychać każdy, ale to każdy efekt specjalny. Filmy są odtwarzane rewelacyjnie, ale gdy czas przychodzi na zwykłą współczesną muzykę to jest klapa.
Wielu znajomych mówi do mnie "ej , ale nagłośnienie tu gra gorzej, bass jest plaski, niesoczysty", każdy ma porównanie do mojej a6c6.
Wczoraj odwiedził mnie koleżka Audi A7 z 2010 roku. Ma on zamontowany system bose. I powiem tak:
Jeśli chodzi o efekty specjalne z filmu, a także muzykę typu opera itd bez mega dużych basow to bang jest bezkonkurencyjny, ale gdy tylko puściliśmy muzykę współczesną, to jego nagłośnienie biło Banga. Wszystko chyba dotyczy suba. U mnie sub jest podwieszony pod polka bagażnika, u niego z kolei mieści sie on obok kola zapasowego. Wpadłem na pomysł by kupić sobie suba od a7( taki sam tez jest w a6c7 w kombi i zamontować go u siebie w kole. Wiem ze głośnik bym musiał zmienić, bo bose sa 4 omowe a bang 6, ale tuba zostaje.. Zastanawia mnie tylko jedno: w Audi A7 nie ma półki metalowej która mogłaby tłumić cokolwiek, z kolei a 6c7 takie coś jest, choć jesli bym zdemontował suba BANGA podwieszanego pod polka to wtedy zostają dwa duże otwory którymi bas by sie wydostawał. Na chwilę obecna uważam ze subb z banga nie wyrabia sie i gra nieciekawie. Pokażę wam kilka filmikow:
Tutaj filmik jak B&O gra efekty specjalne

http://www.youtube.com/watch?v=J1vHQdwgtVY

Tutaj wam pokaze jak Bang nie wyrabia sie z basami, specjalnei sciagnalem dekeielek( w sumie to dekiel a nie dekielek) tylnego glosnika

http://www.youtube.com/watch?v=Bqr6XlDhzqE
nie widac tu i slychac tylko pod koniec jak cos wpada w rezonans a glosnik sie nie wyrabia.

ale tu to chyba kazdy to uslyszy :-(
http://www.youtube.com/watch?v=tPXkPE3C ... load_owner

a tak wyglada sub z A7

Obrazek


Tak wygląda miejsce pod sub w moim aucie


Obrazek

ale nie daje mi spokoju fakt ze jak sciagne ta wyklaadzine, wysciolke kola to mam tam taki sterownik, nie wiem od czego on jest i czy bedzie mi na wysokosc pasowac:-(
Obrazek

Prosze o sugestie:-)
Avatar użytkownika
fenomenalny
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2013-06-09, 16:51
Lokalizacja: Września
Model: A6 C7
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2011
Imię: Patryk

Postprzez Slaby » 2013-11-01, 13:00

Pierw Patryku musi paść podstawowe pytanie .
Czy słuchałeś gdzieś wcześniej B&O ?? w A8 lub Q7
Jest S7 4.0 V8 TFSI ;)
Obrazek
Było a6 c6 bpp
Było a6 c5 akn
Avatar użytkownika
Slaby
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 2013-10-28, 17:53
Lokalizacja: Mysen
Model: A6 C7
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012
Imię: Tomek

Postprzez fenomenalny » 2013-11-01, 18:28

Slaby, Never!poprostu myslalem i mysle ze koro bose w a6c6 sprostalo moim wymagaaniom to tym bardziej B&O powinien!
Wykonane mody:
*Podświetlenie ambiente tunelu środkowego
*Podświetlenie ambiente schowków w drzwiach
*Kamera cofania
*Lusterka fotochrom.
*Dodatkowe wyciszenie drzwi
*Hamulce od modelu 313Km
Planowane mody:
*Pełen Keylles
*Dociągi w drzwiach
Avatar użytkownika
fenomenalny
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2013-06-09, 16:51
Lokalizacja: Września
Model: A6 C7
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2011
Imię: Patryk

Postprzez Slaby » 2013-11-03, 09:37

fenomenalny napisał(a):Slaby, Never!poprostu myslalem i mysle ze koro bose w a6c6 sprostalo moim wymagaaniom to tym bardziej B&O powinien!


Więc musisz wykonać ten eksperyment o którym rozmawialiśmy.
Odłącz swojego suba i podjedź do sklepu z tubami basowymi aby dopasować coś do twoich upodobań . Pamiętaj o impedancji.
Można też zwiększać tłumienie mikrofonu od B&O w w lampce podsufitki . Wyciągnij zaklej lub po prostu odłącz . Sprawdź czy są zmiany w wysterowaniu basu.
Pomogło to między innymi w a ucie Dominika . On też narzekał na bas w swoim sedanie A6 C6 jak mu zamontowałem B&O z Q7 , Teraz mówi, że dopiero to zaczęło grać !!
Jest S7 4.0 V8 TFSI ;)
Obrazek
Było a6 c6 bpp
Było a6 c5 akn
Avatar użytkownika
Slaby
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 2013-10-28, 17:53
Lokalizacja: Mysen
Model: A6 C7
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012
Imię: Tomek

Postprzez fenomenalny » 2013-11-03, 13:01

Slaby, Ej aty masz urlop:P:P a nie tu siedzisz:P:P. Spróbuje to zrobić, z ta lampka tylko jak widzisz po filmiku to u mnie sub się nie wyrabia jest za mały by dać odpowiedni bass przynajmniej ja tak uważam! chyba że, po akcji z mikrofonem głośniki w drzwiach poprawiłyby swoje bicie?

[ Dodano: 2013-11-03, 22:24 ]
No to moze napisze co udało mi sie ustalić:-). Zauważyłem, ze gdy odłącze mikrofon nasłuchowy od b&o to wtedy zaczynaja bardziej pracować głośniki w drzwiach te pod metalowymi kopulami, bass jest bardziej wyczuwalny aż nogawki drżą przy spodniach:). Ale to rozwiazanie jest dobre gdy bass nie jest ustawiony na maxa, w przeciwnym razie sub z tylu sie niewyrabia:-). Ciekawe czy jest możliwość odłączenia całkowitego mikrofonu i zastąpienia go czyms( nie wiem czym) aby komp nie pokazywał błędu. Bo owijanie go gabkami itd na pewno cos pomoże ale nie tyle co 100% odłączenie:-).jesli to bym ogarnął to zostanie jeszcze wymiana tuby moze na taka od avanta, taka tuba by nie powodowała rezonansu i by dawała głębszy bas:-)
Avatar użytkownika
fenomenalny
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2013-06-09, 16:51
Lokalizacja: Września
Model: A6 C7
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2011
Imię: Patryk


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości