Bardzo prosze Was o rade...AKUMULATOR

Bardzo prosze Was o rade...AKUMULATOR

Postprzez Audi A 6 C6 » 2016-12-02, 18:58

Witam Was,
Koledzy.. Mam nadzieje, ze jesteście w stanie mnie naprowadzić na rozwiazanie problemu.
Po krotce...
Auto: Audi A6 C6 kombi Avant 2005 grudzień 2.0 TDI 140Km w automacie...zakupione w Niemczech w maju 2016 roku. Problem pojawił się wraz z pierwszymi mrozami kilka tyg temu...auto z rana nie odpaliło. Nawet nie zareagowało na pilota...Okazało się, że akumulator z roku 2006...więc dokonałem zakupu nowego aku..TUBORG SILVER 100Ah 900A En. Po pięciu dniach od zakupu w tym auto trzy dni stało bez odpalania okazało się, że ponownie auto jest niezdolne do jazdy...migające kontrolki, cykajaca wskazówka od temperatuty, dziwne trzaski dochodzące zza tapicerki..nie wspominając już o tym, że auto nie reagowało na próbę odpalenia...po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i wyjściu z auta kontrolki ( sporo ich się paliło, prawie wszystkie..) nadal się świeciły..Akumulator został naładowany prostownikiem i udałem się do sprzedawcy celem sprawdzenia aku...Pan sprawdził, pomierzył i stwierdził, że akumulator jest ok...Następnym krokiem bylo pozostawienie auta u elektryka samochodowego...Auto u Pana było przez cztery dni...wnioski: brak poboru prądu na postoju..dokladnie 0. Alternator ładuje dobrze...Auto pomierzone ponoć dokladnie..Pan nie miał się do czego przyczepić...Po tej wizycie auto nie stwarzało problemow przez kilka dni...Wczoraj auto normalnie się zachowywało...aż do dziś. Ok dwóch godzin temu poszedłem do auta i już z daleka widzę, ze belka stopu się świeci..podchodzę bliżej i widze, ze kontrolki także się świeca...próbuję otworzyć auto...oczywiście nie reaguje nawet na pilota...Aku mierzone wskazuje 8,3 V..Prostownik załaczony i brak pomysłu..Proszę o jakąś wskazówkę i z góry dziekuję..
Piotr
Audi A 6 C6
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2016-12-02, 18:07
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDI CFHF 110 KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Piotr

Re: Bardzo prosze Was o rade...AKUMULATOR

Postprzez camelllcamelll » 2016-12-02, 22:13

Witam
Aku po zmianie został zakodowany ?? - chyba że jest o takich samych parametrach jak był, można by kodowanie sobie odpuścić.
Sprawdzić stan aku - odłączyć go, naładować do pełna > zmierzyć napięcie > odstawić na 24 h i ponownie zmierzyć napięcie
Sprawdzić jakie wyskoczą błędy ?? - jeżeli tu będzie OK to:
Zacząłbym od sprawdzenia poboru prądu w stanie spoczynku / ten pomiar u tego elektryka nie wiarygodny - 0 nie może być /.
Ten prąd spoczynkowy 8,3 V - masakra. Musi być jakiś niekontrolowany pobór prądu lub małe ładowanie.Doładować aku na full.
Musiałbyś przed zamknięciem auta wszystko powyłączać / navi, radio itp. / w bagażniku dostać się do aku tak żeby był widoczny przez szybę klapy - przed zamknięciem bagażnika na przewód założyć miernik cęgowy > zamknąć klapę > zamknąć samochód na pilota / w przeciwnym wypadku niektóre podzespoły są na czuwaniu i jest większy pobór prądu / > odczekać z 10 min i zobaczyć jaki jest pobór prądu na tym mierniku. Powinno być w granicach 0,03 do 0,06 A jak jest hydraulika to do 0,09 A.
Może trochę to chaotycznie napisane, ale to temat rzeka.
camelllcamelll
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2013-11-04, 11:15
Lokalizacja: Nowa Ruda
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2007
Imię: Ryszard

Re: Bardzo prosze Was o rade...AKUMULATOR

Postprzez Audi A 6 C6 » 2016-12-03, 07:38

Czesc..
Akumulator zakupiony o innych parametrach, wiec został zakodowany.
Być moze coś poszło nie tak z tym kodowaniem?
Niestety teraz w weekend nie mam mozliwości podpięcia auta pod komputer.
Zastanawia mnie świecąca belka stopu...moze zbyt wrażliwy czujnik, ktory powoduje, że co jakiś czas się załacza czego efektem jest wyciek energii??
Audi A 6 C6
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2016-12-02, 18:07
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDI CFHF 110 KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Piotr

Re: Bardzo prosze Was o rade...AKUMULATOR

Postprzez dziii » 2016-12-03, 08:18

tutaj nie ma co gdybać, tylko trzeba sprawdzić na oko nic się nie dowiesz. Komp może coś pomoże ale nie koniecznie. Zrób to co pisałem wcześniej to się dowiesz. Pozdro !
Avatar użytkownika
dziii
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2016-02-22, 10:45
Lokalizacja: wlkp. Ciołkowo
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 AZA 169KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Krystian

Re: Bardzo prosze Was o rade...AKUMULATOR

Postprzez pastaldo » 2016-12-03, 20:31

Zastanowił bym sie dodatkowo czy takie rzeczy nie dzieją się np po deszczu. Bo może stał u elektryka, wyschło wszystko i było ok i tak do pierwszego deszczu? Nie wywróżę z którego miejsca ale na pewno jest gdzies duży pobór skoro wysysa tak akumulator 100Ah. Zastanawiające jest to świecenie stopu. Może trzeba szukać w tym kierunku czyli jakiegoś zwarcia które może być związane z warunkami atmostferycznymi
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Bardzo prosze Was o rade...AKUMULATOR

Postprzez dziii » 2016-12-04, 13:55

Jeśli kolega nie zrobi nic w tym temacie co pisaliśmy to nie dowiemy się pewnie nigdzie. Brakuje podstawowej diagnozy a szuka się problemu w szczegółach.
Avatar użytkownika
dziii
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2016-02-22, 10:45
Lokalizacja: wlkp. Ciołkowo
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 AZA 169KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Krystian

Re: Bardzo prosze Was o rade...AKUMULATOR

Postprzez Audi A 6 C6 » 2016-12-04, 17:21

Hej,
Dzis mialem chwile, zeby pomierzyć auto na postoju...
Po godzinie od zgaszenia auta, zamknieciu go pomiar wskazał 0.00 A..dziwne?
Audi A 6 C6
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2016-12-02, 18:07
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDI CFHF 110 KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Piotr

Re: Bardzo prosze Was o rade...AKUMULATOR

Postprzez pastaldo » 2016-12-04, 21:47

Dla mnie dziwne chyba że miernik mocno przekłamuje
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Bardzo prosze Was o rade...AKUMULATOR

Postprzez dziii » 2016-12-05, 20:05

A co mierzyłe,ś jak mierzyłeś ? czy mierzyłeś ?
Avatar użytkownika
dziii
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2016-02-22, 10:45
Lokalizacja: wlkp. Ciołkowo
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 AZA 169KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Krystian


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości