[A6 C5] Baza isofix a poduszki w fotelu pasazera

[A6 C5] Baza isofix a poduszki w fotelu pasazera

Postprzez Matifcb » 2018-06-08, 15:47

Witam,

wszyscy wiedzą, że jeśli chcemy przewozić malucha w foteliku a jest w aucie poduszka pasażera z przodu - niemowlak nie moze siedziec tylem do kierunku jazdy co pokazuja znaki czy to w aucie czy na nosidelkach.

https://foteliki-pod-lupa.pl/biomechani ... esc-druga/

mozna oczywiscie wylaczyc kluczykiem w schowku poduszke i wtedy jak mniemam mozna z przodu niemowle przewozic nawet przodem. Moje pytanie jest jak to sie ma do jazdy na tylnej kanapie i poduszek w fotelach i innych kurtynach itp. Ja moge na bazie Maxi Cosi zapakowac synka tylko tylem do kierunku jazdy czyli defacto tak jak zabrania obrazek jesli istnienie poduszka przed pasazerem.

Moje poytanie czy ta sama zasada tyczy sie przodu i tyle ? auta ? czy wylaczyc nalezy poduszke w fotelu pasazera tez np Vagiem czy cos ?
Matifcb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2015-07-18, 15:46
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AML 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Mati

Re: [A6 C5] Baza isofix a poduszki w fotelu pasazera

Postprzez zibi06 » 2018-06-09, 10:00

Matifcb napisał(a):Moje poytanie czy ta sama zasada tyczy sie przodu i tyle ?

Nie ta zasada nie dotyczy tyłu samochodu.
Matifcb napisał(a):mozna oczywiscie wylaczyc kluczykiem w schowku poduszke i wtedy jak mniemam mozna z przodu niemowle przewozic nawet przodem.

Tak, ale dla dziecka jest to bardziej niebezpieczne (przynajmniej tak "mówią" jakieś tam statystyki). Warunkiem jest możliwość wyłączenia poduszki "kluczykiem". Chociaż istnieje (?)/istniała możliwość "legalnej" deaktywacji poduszki programem diagnostycznym (w autoryzowanym serwisie z odpowiednią adnotacją/udokumentowaniem dotyczącą tej czynności)

Matifcb napisał(a):czy wylaczyc nalezy poduszke w fotelu pasazera tez np Vagiem czy cos ?

Jeżeli masz na myśli "bczne" poduszki to nie jest to potrzebne. Każda "własna" ingerencja w działanie poduszek jest "nielegalna"..
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: [A6 C5] Baza isofix a poduszki w fotelu pasazera

Postprzez Matifcb » 2018-06-09, 11:56

własnie sprawdzalem jak dzialaja te poduchy w fotelach i rzeczywiscie najlepiej chyba nic nie wylaczac bo ta poduszka nie przeszkadza dziecku przypietemu z tylu.
Matifcb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2015-07-18, 15:46
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AML 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Mati


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron